Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Vesela_5 avatar Vesela_5 40 Точки

Задача "Number 0...100 to Text" - PHP

Имам решена подобна задача, но за трансформиране на 10 числа в думи. Тъй като в лекциите сме стигнали само до if-else конструкции, ми се струва, че това не е подходящ метод за решаване на тази задача. Искам да помоля, ако някой знае по-кратък метод за решаване, с някаква функция примерно, да го сподели?

Тагове:
0
Programming Basics with PHP
tdk928 avatar tdk928 108 Точки

Нямам го на PHP , но мога да ти кажа идеята която се изисква от задачата.Първите 20 числа в диапазона 1-20 ги провери 1 по 1 с 20 if/switch.Числата от 20 до 99 примерно 78 ги разглеждай като 78%10 и 78/10 така ще вземеш първото и 2-рото число.След което с 10 if/switch провери ако първото е 0/1/2/... печаташ "Seven " същото и за 2-рото и печаташ "Eighty".
П.С има и по-елегантен и кратък начин но включва материал от следваш курс.Прилагам ти 2 решения на Java.Едното което описах(почти същото ще е на PHP и едно по-advanced).
https://pastebin.com/pg8mK4kK
https://pastebin.com/9tS9NxNx

1
Vesela_5 avatar Vesela_5 40 Точки

И аз така започнах с if-else за първите 20 числа, но ми се стори прекалено дълго и досадно решение. Един колега ми изпрати инфо как се решава с масив, все още не сме стигнали до лекциите за масиви, затова не можах да се досетя сама, но това е най-удобното и кратко решение.

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

Вие масивите няма да ги стигнете те са час в programing fundamentals. Иначе решението без тях е дълго да може да си направите живота малко по лесен с едно / и % делене  но пак е разписване.

0
Vesela_5 avatar Vesela_5 40 Точки

Надявам се да стигна и до programing fundamentals. :D В момента се опитвам да съм в час с А и Б на php, защото имам чувството, че всеки пропуск ще има след това лавинообразен отрицателен ефект.

0
chrisBG69 avatar chrisBG69 29 Точки

И аз стигнах до тази задача, намерих нещо, което би могло да свърши работа:

<?php<br> $f = new NumberFormatter("en", NumberFormatter::SPELLOUT);<br> echo $f->format(123456);<br> <br> ?><br> <br> Produces the result:<br> one hundred twenty-three thousand four hundred fifty-six

0
Vesela_5 avatar Vesela_5 40 Точки

Аз го видях това, мисля че в stackoverflow, само че не ми върши работа в случая. Доста код още се наложи да се добави. Най-прегледно стана с масив.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.