Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dimitar.attanasow avatar dimitar.attanasow 1 Точки

Programming Basics Online Exam - 7 January 2018 #Aquapark

Здравейте колеги,

Джъджа дава 80/100. Ето го и моят код :https://pastebin.com/zSx8kzsy

Моля за съвет къде бъркам, защото не успявам да си намеря грешката. Може би е нещо свързано с форматирането ?

Линк към задачата:

https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/911#4

Тагове:
0
Programming Basics
GoldenBoyBG avatar GoldenBoyBG 26 Точки

Не ти ли дава къде гърми? В момента джъджа не ми работи и не мога да видя моето решение, но пробвай да сложиш едни скоби долу в декларирането на totalCost-а. Да се получи (people * price) * hours, защото понякога такива дреболий правят белята. laugh

0
dimitar.attanasow avatar dimitar.attanasow 1 Точки

Judge е out of space да :) Иначе няма как да видя тестовете, понеже още не са ги качили. Имам само 2та нулеви ама с тях си няма проблеми :)

Update; Judge тръгна и няма разлика ако добавя (  ). Някъде другаде бъркам.

0
27/01/2018 11:59:08
GoldenBoyBG avatar GoldenBoyBG 26 Точки

Нещо и аз не мога да открия къде бъркаш... Ето моето решение на C# - ЦЪК. Разгледай го, сравни ги или поне пробвай да я решиш по този начин, защото на мен ми дава 100/100.

0
Ker1m avatar Ker1m 16 Точки

Здравейте,
Първо искам да попитам, тъй като в условието не всички месеци са покрити, а само от Март до Май и от Юни до Август, как определихте останалите месеци в коя група да попаднат, тъй като от входа се четат всички? Поне при мен условието е по този начин. 
А относно твоето решение, ако промения тези две условия
 

if (people >= 4) {
            price = price - (price * 0.10);

        }
if (hours >= 5) {
            price = price - (price * 0.50);

        }

да изглеглеждат по следния начин

}   if (people >= 4) {
            price *= 0.90;
        }   
if (hours >= 5) {
            price *= 0.50;
        }

получавам 100/100 точки. Нямам представа защо се получава така, но и при други задачи имах подобен проблем.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.