Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

VasilValchanov avatar VasilValchanov 555 Точки

В дебъг режим независимо на кое IDE пишеш трябва да има стрелки за стъпка напред 

0
cankocanko avatar cankocanko 0 Точки

Izpolzvam InteliJ IDEA . Kak da vlqza v debug regime ? Kude sa strelkite ? Gore v dqsno do tazi , s koqto si puskam programata li ?

Dolo okolo konzolata nqkude li kude ? Izvinqvam se za pisaneto na latinica , no nqmam bg klaviatura i phonetica vse o6te .

0
Angel_Kalinkov avatar Angel_Kalinkov 111 Точки

Стартираш дебъгера с Shift + F9 и ако нямаш F8 на клавиатурата, можеш да използваш иконата, която съм оцветил в жълто.

 

0
04/02/2018 21:17:51
cankocanko avatar cankocanko 0 Точки

Ikonite , edna ot koito si ocvetil v julto vuobshte ne mi svetqt(sivi poleta). Cqlata taq sekciq pod Frames mi e prazna.

0
Angel_Kalinkov avatar Angel_Kalinkov 111 Точки

Първо избери място в кода, откъдето искаш да започнеш дебъгването. Това става като кликнеш отляво до номера на съотвентния ред - появява се червена точка. След това стартираш дебъгера с Shift + F9, кликаш върху десния таб "Console", за да го активираш и там въвеждаш входните данни така, както са ти по условие. След което се връщаш на таба "Debugger" и с F8 или от оцветената икона, преминаваш ред по ред и виждаш как се изпълнява програмата и се променят стойностите на променливите.

0
05/02/2018 13:37:52
cankocanko avatar cankocanko 0 Точки

Kogato vuveda danni v console mi izliza vse edno sum vuvel greshen kod. Chast ot koda ot zadachata s komisionnite :

 Exception in thread "main" java.lang.NumberFormatException: For input string: "if ((salesAmount >= 0) && (salesAmount <= 500)) {"
 at sun.misc.FloatingDecimal.readJavaFormatString(FloatingDecimal.java:2043)
 at sun.misc.FloatingDecimal.parseDouble(FloatingDecimal.java:110)
 at java.lang.Double.parseDouble(Double.java:538)
 at com.company.Main.main(Main.java:10)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.