Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

EmanuilNikolov avatar EmanuilNikolov 33 Точки

Какъв хардуер и техника ми е необходима за обучението в СофтУни?

Ще се радвам ако ме ориентирате какво ми е необходимо като хардуер, след Basic курса?

Разполагам с лаптоп Делл със следните параметри  - Intel(R) Core(TM) i3 CPU M380 @ 2.53 GHz RAM 8.00 GB HDD 500 GB 

Стар е на 7-8 години. Мисълта ми е за нуждите на курса, обучението ще свърши ли работа?

Ако няма да покрие изискванията на курса - дайте характеристики, по които да търся.

Преди време бях видял, че за  студентите на СофтУни има някакви намаления за лаптопи - това важи ли още, дайте малко инфо?

 

Тагове:
0
Хардуер
Vesso1980 avatar Vesso1980 486 Точки

Здравей, за намаления незнам, но за конфигурацията на компютъра ти е достатъчна. Аз ползвам компютър със същите спекс и нямам никакъв проблем. Единствения съвет, който бих ти дал ако не искаш да си купуваш нов комп и да удължиш живота на този, е да си сложиш едно SSD. Разликата е огромна.

1
EmanuilNikolov avatar EmanuilNikolov 33 Точки

Да и аз съм го мислил за SSD - no няма място и ще трябва да подменя HDD. A kato размер 200 - 250 ГБ SSD ще ми бъдат ли достатъчни?

0
Vesso1980 avatar Vesso1980 486 Точки

Аз лично съм със 120GB от доста години, като го ползвам само за системната част, но колкото повече, толкова по-добре, ще имаш място за повече програми. За мястото, аз си махнах DVD устройството и сложих на негово място адаптор, в който ми стои HDD-то и го ползвам за съхраняване на данни, които не искам да губя при еввнтуално форматиране на C: 

Ето това е адапторът, сигурно и в БГ ги има https://www.ebay.com/itm/SATA-HDD-SSD-Caddy-BAY-Adapter-Laptop-9-5-12-7mm-Optisch-CD-DVD-ROM-Festplatte/372246994854?hash=item56aba65fa6:g:wUQAAOSwU8JZp34F

0
Stefanov_s avatar Stefanov_s 0 Точки

SSD е най-важното, имаш вариант да смениш CD-то с SSD и да си запазиш HDD-то, 256 мен ми стигат перфектно, но нямам колекция от филми и т.н.

0
s.spasov avatar s.spasov 2 Точки

Здравей колега,

моят лаптоп е по-слаб от твоя, но съм с SSD и ми върши перфектна работа. Така, че и аз съм за SSD-то.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.