Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

RadinaJordanova avatar RadinaJordanova 0 Точки

Конзолен междувалутен конвертор с Python

Здравейте,

имам затруднения с разбирането на задачата и записването на кода за международен конвертор в Python, задача 12 от упражненията.

Моля за помощ, дори само разяснение по задачата би свършило работа.

Благодаря предварително!

Тагове:
0
Programming Basics
Vesso1980 avatar Vesso1980 486 Точки

Здравей, в задачата се изисква да напишеш програма, която прочита 3 реда входни данни. Първият е размера на валутата, която трябва да се конвертира, вторият е вида валута който постъпва(входна валута) и третият е вида валута, в който се изисква да се преобразува входната валута (изходна валута). 

Трябва да направиш програмата така, че каквото и валута да ти подадат да може да я превръща във желаната изходна валута. С други думит трябва да покриеш всички възможни варианти, които могат да се подадат като входяща валута (BGN, USD, EUR, GBP)   и същите като изходяща (BGN, USD, EUR, GBP) . общо 16 варианта.

И накрая принтираш само сумата след конвертирането. 

Ако имаш и други въпроси не се притеснявай да питаш.

0
26/04/2018 00:12:27
Lubaka_M avatar Lubaka_M 0 Точки

Здравейте! Записах се за бейсик курса с Python но не ми се чака до септември и затова започнах с учебника Programming-Basics-Python-v2018.Стигнах до задачата ,която коментирате.Бихте ли ми дали съвет защо при проверката ми дава резултат 80/100 с кода ,който поставям.Не мога да си обясня грешката.Бихте ли ми помогнали.Втори ден се занимавам с кодване знам ,че изглежда много дървено!

Sum = float(input())
x = input()
y = input()
e_p = 1.95583 / 2.53405
u_e = 1.79549 / 1.955832

if x == "USD" and y == "BGN":
print("%.2f" % (Sum * 1.79549)+" BGN")

if x == "BGN" and y == "EUR":
print("%.2f" % (Sum / 1.95583)+" EUR")
if x == "EUR" and y == "GBP":
print("%.2f" % (Sum * e_p)+" GBP")
if x == "USD" and y == "EUR":
print("%.2f" % (Sum * u_e)+" EUR")

0
26/07/2023 14:04:22
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.