Loading...
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

            int result;
            Console.WriteLine("{0}",result = firstNumber > secondNumber ?firstNumber : secondNumber < thirdNumber ?thirdNumber:secondNumber);

не можах да се сдържа :D ей го на един ред без масиви и глупости.

0
30/05/2018 15:14:44
chrisBG69 avatar chrisBG69 29 Точки

Еее, колега, тая задача сигурно по 5 начина може да се реши, ама нали за това е яко програмирането, не е само 1 решение, на мен моето ми хареса, затова го постнах :)

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

да де ама идеята е да като правиш решение да  знаеш какво се случва отзад. Примерно ти усложняваш твоето 10000 пъти първо заделяш в памета обект даваш му големина 3. След това с array.max въртиш цикъл върху него общо взето случват се хиляда различни и излишни неща.

Сега вярно на pf е малко рано да мислите за такива неща но,като попаднете на задачи като winecraft такива малки детайли могат да ви изгърмят за време. Не го казвам с лошото просто ще ти дам пример. На нашия oop basic изпита сега април. Имаше един тест в judge проверяваше дължината на стринга символите.И аз разбира се ползвах stringbuilder и тои връщаше 3 символа повече,след изпита бяха отворени тестовете,и почваш да копаеш мислиш какво става.И ок сменяш на string.join и стана.Нали в реална ситуация нещо такова трудно ще ти се случи но да има и такива моменти. Та цялата ми идея беше че ползваш нещо което ти се струва яко и защото не си го правил но отзад се случват 1000 неща които ти не си предвидил и те могат да те изгърмят много лошо.

0
chrisBG69 avatar chrisBG69 29 Точки

Ок, ще го имам предвид, все пак съм новобранец сравнение с теб, мерси за обясненията.:)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.