Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

lrangelova avatar lrangelova 3 Точки

Problem 9. ** Melrah Shake

Според вас аз ли греша някъде или условието на задачата е сгрешено?

Според задачата при този инпут, резултата е такъв, което за мен означава, че  трябва да е case insensitive:

Input

Output

##mtm!!mm.mm*mtm.#

Mtm

Shaked it.

Shaked it.

No shake.

##!!.*.#

 

Реших я така и нулевите тестове ми минаваха: 

https://pastebin.com/wZ7KXNYN, но в джъдж 2 гърмят. След неуспeх да разбера къде ми е  проблема потърсих и намерих много подобни решения на моето и там видях, че няма .ToLower(). Махнах го да стане така:

https://pastebin.com/tveaqWjG

Така ми дава 100/100, но пък ако тествам с примерите дадени в условието, тогава те гърмят.

Та къде е уловката?

Тагове:
0
Programming Fundamentals 22/06/2018 09:11:46
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

В това условие са сбъркали главната буква, очакваният изход си е "mtm" (в джъдж, а и в условието от което съм решавал задачата преди). Като цяло не ги прави case-insensitive задачите освен ако изрично не е посочено това в условието.

0
lrangelova avatar lrangelova 3 Точки

Благодаря! Може би не е зле да го коригират това, защото е доста подвеждащо и на мен лично ми изгуби около 2 часа да се чудя какво става и къде е подводния камък

 

0
AlexTasev avatar AlexTasev 65 Точки

Току що решавах тази задача и условието си е наред: 

 

Input

Output

##mtm!!mm.mm*mtm.#

mtm

Shaked it.

Shaked it.

No shake.

##!!.*.#

 

Може би си го изтеглила от някоя предишна инстанция, където е имало грешка. В момента е коректно. В този ред на мисли вероятно е най- добре да теглим условията от линка в текущата инстанция. Така имаме последната версия на документите- презентации, упражнения и т.н.

0
22/06/2018 14:44:42
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.