Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

chrisBG69 avatar chrisBG69 29 Точки

Въпрос за оцветяването на кода във VS Code

Здравейте колеги,бих искал да питам дали някой се е занимавал с highlite на кода във VS Code. Инсталирал съм следните extensions: Beautify, Code Runner, ESlint, JavaScript Snippets, jshint, Live Server, Settings Sync. Няма нито една обаче, която да ми оцветява кода, пробвах различни теми, те наистина сменят оцветяването, но не ми харесва, затова оставих  Light Default темата. Има опция в user settings  която -  Overrides editor colors and font style from the currently selected color theme. -

"editor.tokenColorCustomizations": {

"strings": "#008000",

"comments": "#1b1a1a57"

},

Това сменя света на стринговете и коментарите примерно, но аз искам да направя цветовата схема да е като във  Webstorm. Намерих един сайт: https://highlightjs.org/

Там има цветови схеми за 185 езика, има и тази, която ми трябва IDEA за JavaScript. Обаче не виждам как може да се вгради във VS Code. Та някой ако се е занимавал с това и има някаква идея как оцветяването на кода да стане същото като във Web Storm бих много се радвал, ако сподели.:)

 

 

 

Тагове:
0
JavaScript Fundamentals 26/01/2019 18:40:03
emo.999 avatar emo.999 399 Точки

Здравей,

Доколкото разбирам трябва да го импортнеш като библиотека в проекта си, за да го използваш, а там вече се навлиза в по-дълбоки води. Не съм сигурен как се прави във VS Code.

Вероятно не е направена такава тема, понеже повечето хора, които минат на VS Code решават, че е много по-велико от WebStorm и забравят за бившото си иде :)

Можеш да разгледаш тази тема от документацията, в която показват как можеш сам да си персонализираш тема: клик

0
26/01/2019 21:15:19
chrisBG69 avatar chrisBG69 29 Точки

Да, наистина се навлиза в дълбоки води. Взима се един файл от съществуваща тема, който се намира в Users~вашиятuser.vscode/extensions/вашататема/themes/вашататема.json Там са всички настройки, след много опити проба/грешка се получи това:

http://prikachi.com/images.php?images/767/9495767u.png

Може да си запазиш този json  файл и да си го сложиш в празна тема и да я побликуваш в  маркета за добавки, но това е друга тема, и там се дълбае надлибоко ;)

Доволен съм от постигнатото, ако някой иска ще му пратя Json файла, засега приключвам с този въпрос, след изпита ще направя тема и ще я сложа в маркета, та всеки, който иска да си я изтегли....:)

 

1
emo.999 avatar emo.999 399 Точки

Найс. Успех колега! ✌

1
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

това изглежда ужасно,едно от готините неща на vs code са themes и цветовете ти направо си го кастрирал wow :D 

-1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.