Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

iliaanastasov avatar iliaanastasov 1 Точки

Exercise: Strings and Regular Expressions - 2. Expedition problems - проблемче

Здравейте,

Главоблъсках се здраво, но в крайна сметка поне примерите ми работеха. В крайна сметка джъдж-а не е доволен. Идвам от C# и съответно решението ми може би е малко странно, вкарах употреба на групи в регекса и еръра който джъдж дава е - Invalid regular expression: /(?<direction>north)[^\d]*(?<wholePart>[0-9]{2})[^,]*,[^,]*(?<decimalPart>[0-9]{6})/: Invalid group

Ето го и самият код: https://pastebin.com/GhSYUnbd

Ще се радвам ако някой открие вариант моят код да се преработи и да работи дори и в Judge. 

Благодаря Ви предварително!

Тагове:
0
JavaScript Fundamentals
willystyle avatar willystyle 2472 Точки

Имаше нещо за подръжката на имената на групите (май в хром работеше, във файърфокс не), но ти така или иначе не ги ползваш, затова ги махни, и виждам една малка грешка в регекса, [^,] след запетаята не трябва да е алчно, понеже ако след това има повече от 6 цифри, то ти взима от първите:

let northRegex = /(north)[^\d]*([0-9]{2})[^,]*,[^,]*?([0-9]{6})/igm;

let eastRegex = /(east)[^\d]*([0-9]{2})[^,]*,[^,]*?([0-9]{6})/igm;

1
iliaanastasov avatar iliaanastasov 1 Точки

Благодаря ти,  помогна ми много.

0
ldjantov avatar ldjantov 2 Точки

Аз също имам проблем с тази задача - https://pastebin.com/hGTzSiHh

Получавам 66/100

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.