Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Microsoft пусна .NET за Linux и Mac OS

Вчера, 12.11.2014 Майкрософт пуснаха отвориха .NET за ползване под Linux и Mac OS. Ето тук малко новини по въпроса:

http://news.microsoft.com/2014/11/12/microsoft-takes-net-open-source-and-cross-platform-adds-new-development-capabilities-with-visual-studio-2015-net-2015-and-visual-studio-online/

http://www.visualstudio.com/news/vs2013-community-vs

Вторият линк е за новият безплатен Visual Studio Community 2013. Доколкото разбирам като функционалност ще е нещо като сегашния Professional. На първо четене има клас диаграми, unit тестове, могат да му се слагат без проблеми extensions, няма CodeLens (ultimate feature) и не открих code coverage (май пак ultimate only feature).

Тагове:
10
Общи приказки
daniel_tsonkov avatar daniel_tsonkov 32 Точки

Какво им става на Microsoft?!!! :)

0
cherokee avatar cherokee 146 Точки

Трябват им developer-и за популяризирането на бранд-а Lumia (ex-Nokia) и новата ОС. Все пак имат да изместват Android от пазар (в борбата с iP..., за момента се справят). Началото на месеца промениха и политиката си за develop-ски акунт - вече плащаш само еднократно и стига толкова. Яката работа. :)

1
a.angelov avatar a.angelov 1317 Точки

Инсталирам Visual Studio Community 2013 /досега бях с Express версията/ :)

Ето как се сравнява тази версия с останалите:

Q: How does Visual Studio Community 2013 compare to other Visual Studio editions? 
A: Visual Studio Community 2013 includes all the great functionality of Visual Studio Professional 2013, designed and optimized for individual developers, students, open source contributors, and small teams.

Има и preview и на новата версия 2015 - Microsoft Visual Studio Ultimate 2015 Preview 

ПС. Засега съм доволен съм от Community версията - успешно се слагат plugin-и, работи добре като дифолтен скрипт едитор на Unity 3D, без да се налагат разни гимнастики, както при Express версията.

1
14/11/2014 09:22:44