Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

galina777 avatar galina777 4 Точки

Нужда от помощ за задача 09. Tseam Account - Arrays - JavaScript

Здравейте, имам затруднение с тази задача. Стигам донякъде и не мога напред. Ако може някой да ми пусне готов код, за да се ориетирам - благодаря предварително. А пък, ако има време и нерви да ми види кода, ще съм два пъти по-благодарна. Проблемът ми е в сравняването на стринговете при операцията Expansion. Не съм наясно как да го направя. Опитвам се да реша задачата по уж алгоритмичен начин, а не с готови функции, които не са преподавани все още в напредлала фаза.

https://pastebin.com/isqW4bLm

 

As a gamer, Pesho has Tseam Account. He loves to buy new games. You are given Pesho's account with all of his games-> strings, separated by space. Until you receive "Play!" you will be receiving commands which Pesho does with his account.

You may receive the following commands:

  • Install {game}
  • Uninstall {game}
  • Update {game}
  • Expansion {game}-{expansion}

If you receive Install command, you should add the game at last position in the account, but only if it isn't installed already.

If you receive Uninstall command, delete the game if it exists.

If you receive Update command, you should update the game if it exists and place it on last position.

If you receive Expansion command, you should check if the game exists and insert after it the expansion in the following format: "{game}:{expansion}";

Input

  • On the first input line you will receive Pesho`s account – sequence of game names, separated by space.
  • Until you receive "Play!" you will be receiving commands.

Output

  • As output you must print Pesho`s Tseam account.

Constraints

  • The command will always be valid.
  • The game and expansion will be strings and will contain any character, except '-'.
  • Allowed working time / memory: 100ms / 16MB.

Examples

Input

Output

Comment

CS WoW Diablo

Install LoL

Uninstall WoW

Update Diablo

Expansion CS-Go

Play!

CS CS:Go LoL Diablo

We receive the account => CS, WoW, Diablo

We Install LoL => CS, WoW, Diablo, LoL

Uninstall WoW => CS, Diablo, LoL

Update Diablo => CS, LoL, Diablo

We add expansion => CS, CS:Go, LoL, Diablo

We print the account.

CS WoW Diablo

Uninstall XCOM

Update PeshoGame

Update WoW

Expansion Civ-V

Play!

CS Diablo WoW

 

Тагове:
1
Fundamentals Module
GeorgiPaunov avatar GeorgiPaunov 265 Точки

Малко ти преработих кода (премахнах някои според мен ненужни проверки и counter-и) и даде 100 точки.

https://pastebin.com/iZD87sDv

И тъй като не разбрах защо искаш да исзползваш цикли вместо функциите на масива (но използваш splice), ти давам и едно решение с тях

https://pastebin.com/SiAMUjCi

1
14/02/2019 02:21:05
galina777 avatar galina777 4 Точки

Много благодаря. Исках да използвам само това, което беше преподадено на лекцията за масиви. Иначе знам, че има по-лесни начини, но исках по къртовския да стане.

1
14/02/2019 12:44:24
Davik avatar Davik 1 Точки

Ето моят вариант с доста методи https://pastebin.com/EPFe39fU

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.