Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

PMadzharov avatar PMadzharov 0 Точки

Judge system - как да разбера каква ми е грешката, когато Judge не ми я показва?

Здравейте,

не знам дали на друг се е случвало, но на мен вече ми се случва с 2ра задача така пример - пускаш решение на една заадача и получаваш 10/100 точки, влизам в дитайли и виждам примерно, че съм изпуснал една запетая, добавям я и пак пускам и получавам този път 40/100 точки, влизам пак дитайли, обаче тоя път не пише какъв е проблема и ми изписва само това, как да разбера къде евентуално ми е грешката?? Това е задача от Nested Conditional Statements - Exercise - 04. New House - кода съм го копирал по-долу

 

Тест №1 (Грешен отговор)

Използвано време: 0.031 s

Използвана памет: 8.08 MB

Тест №2 (Грешен отговор)

Използвано време: 0.031 s

Използвана памет: 8.08 MB

Тест №3 (Грешен отговор)

Използвано време: 0.031 s

Използвана памет: 8.07 MB

Тест №4 (Грешен отговор)

Използвано време: 0.031 s

Използвана памет: 8.08 MB

Тест №5 (Верен отговор)

Използвано време: 0.031 s

Използвана памет: 8.07 MB

КОД:

<?php

$type = readline();
$count = floatval(readline());
$budget = floatval(readline());

$price = 0;
$discount = 0;

if ($type == 'Roses'){
    if ($count > 80){
      $discount = (5.00 * $count)* 0.10;
      $price = (5.00 * $count) - $discount;
    }
    if ($count < 80) {
    $discount = 0;
      $price = (5.00 * $count) - $discount;
        
    }
}
if ($type == 'Dahlias'){
    if ($count > 90){
      $discount = (3.80 * $count)* 0.15;
      $price = (3.80 * $count) - $discount;
    }
    if ($count < 90) {
       $discount = 0;
      $price = (3.80 * $count) - $discount;
        
    }
}
if ($type == 'Tulips'){
    if ($count > 80){
      $discount = (2.80 * $count)* 0.15;
      $price = (2.80 * $count) - $discount;
    }
    if ($count < 80) {
       $discount = 0;
      $price = (2.80 * $count) - $discount;
        
    }
}
if ($type == 'Narcissus'){
    if ($count < 120){
      $discount = (3.00 * $count)* 0.15;
      $price = (3.00 * $count) + $discount;
    }
    if ($count > 120) {
       $discount = 0;
      $price = (3.00 * $count) - $discount;
        
    }
}
else if ($type == 'Gladiolus'){
    if ($count < 80){
      $discount = (2.50 * $count)* 0.2;
      $price = (2.50 * $count) + $discount;
    }
     if ($count > 80)  {
       $discount = 0;
      $price = (2.50 * $count) - $discount;
        
    }
}

if ($budget > $price){
    
    $save = $budget - $price;
    
   printf("Hey, you have a great garden with $count $type and %.2f leva left.",$save);  
}

else  {
    
    $extra = $price - $budget;
    
    printf("Not enough money, you need %.2f leva more.",$extra);

Тагове:
0
PHP Fundamentals
plamenpik avatar plamenpik 31 Точки

Я помисли както ще стане ако ти подадът вход Roses 80, Dahlias 90, Tulips 80, Narcissus 120 или Gladiolus 80 със произволен бюджет.

0
VasilKotsev avatar VasilKotsev 830 Точки

Само нулевите тестове са с отворен output, и можеш да видиш какво очаква като output unit test-а. Те не дават точки. Реалните тестове образуват точките и те няма да ти покажат къде грешиш. Все пак трябва да се сетиш сам за някакви гранични case-ове. В една реална работна среда няма да имаш Judge, който да ти показва какво не е наред.

0
PMadzharov avatar PMadzharov 0 Точки

Сега разбирам, значи нещо в самия код не е правилно, кактo в случая кода не може да върне резултат при Roses 80, Dahlias 90 ....защото съм дефинирал <>.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.