Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Nerron avatar Nerron 0 Точки

09. *Билети за кино- Time limit

Здравейте, имам  някакъв проблем със задажа номер 9 от лекцията за вложени цикли в събота.
Ето го условието:
 

Вашата задача е да напишете програма, която да изчислява процента на билетите за всеки тип от продадените билети: студентски(student), стандартен(standard) и детски(kid), за всички прожекции. Трябва да изчислите и колко процента от залата е запълнена за всяка една прожекция.

Вход

Входът е поредица от цели числа и текст:

    На първия ред до получаване на командата "Finish" - име на филма – текст

    На втори ред – свободните места в салона за всяка прожекция – цяло число [1 … 100]

    За всеки филм, се чете по един ред до изчерпване на свободните места в залата или до получаване на командата "End":

    Типа на закупения билет - текст ("student", "standard", "kid")

Изход

На конзолата трябва да се печатат следните редове:

    След всеки филм да се отпечата, колко процента от кино залата е пълна

"{името на филма} - {процент запълненост на залата}% full."

    При получаване на командата "Finish" да се отпечатат четири реда:

    "Total tickets: {общият брой закупени билети за всички филми}"

    "{процент на студентските билети}% student tickets."

    "{процент на стандартните билети}% standard tickets."

    "{процент на детските билети}% kids tickets."

А ето го и моето решение:
https://pastebin.com/59CKx80m

Пробвах и 2та теста, и резултатите ми съвпадат на 100%, но когато кача кода в Judge ми дава time out и грешни отговори.

Edit: Оправих проблема с безкрайния цикъл, но пак ми вади 0/100

0
Programming Basics 20/11/2019 23:48:01
krum_43 avatar krum_43 750 Точки

Здравей колега,

Задачата не е сложна,но не мога да ти открия грешките.

Ето ти едно решение на C#.

https://pastebin.com/nkuFqvJ0

0
svephoto avatar svephoto 1191 Точки

Здравей,

 

Нямаш нужда от for-цикъла, който завърташ, защото няма по какво да го въртиш - например число, което се въвежда преди цикъла и по което въртиш итерации. В началото само веднъж се прочита заглавието на първия филм като стринг и после имаш 2 while-цикъла: външният докато "movieTitle != "Finish"", а вътрешният докато "ticketType != "End" && seats > ticketCounter".

Тук https://pastebin.com/0KcqMcDz можеш да видиш рефакториран (редактиран и преструктуриран) вариант на твоя код, който минава със 100/100, но ще трябва сам да го разгледаш и да го сравниш с твоя първоначален вариант, и да видиш къде са разликите.

 

Успех!

0
24/11/2019 23:24:19
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.