Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Jacky97 avatar Jacky97 3 Точки

c# Vacation

Здравейте, искам да попитам защото имам малко затруднение с тази задача 

3. Vacation
You are given a group of people, type of the group, on which day of the week they are going to stay. Based on that
information calculate how much they have to pay and print that price on the console. Use the table below. In each
cell is the price for a single person. The output should look like that: “Total price: {price}”. The price should be
formatted to the second decimal point.

Friday Saturday Sunday

Students 8.45 9.80 10.46
Business 10.90 15.60 16
Regular 15 20 22.50
There are also discounts based on some conditions:
 Students – if the group is bigger than or equal to 30 people you should reduce the total price by 15%
 Business – if the group is bigger than or equal to 100 people 10 of them can stay for free.
 Regular – if the group is bigger than or equal to 10 and less than or equal to 20 reduce the total price by 5%
You should reduce the prices in that EXACT order

дава ми 83 точки и това е кода ми. Благодаря предварително.

https://pastebin.com/Gk2HVJtH

Тагове:
0
Fundamentals Module
inkarnasion avatar inkarnasion 278 Точки
Best Answer

Бъркаш променливите, ползвай децимал, ето ти поправеният код.....

https://pastebin.com/XUkXmZRv

0
Jacky97 avatar Jacky97 3 Точки

Добре,  значи просто тази променлива decimal  е по-удачно да се използва за сметки и предполагам някакви дробни изрази така ли ? 

и защо се нала да слагаме "М" зад дробните числа само защото забелязах че Visual studio не ми подчертава целите числа

Благодаря ти много за помоща!

1
Jacky97 avatar Jacky97 3 Точки

Благодаря ти отново ще ми е от полза много

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.