Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

[Homework] OOP - Other Types in OOP - Problem {5} - Word Document Generator - някакви източници?

Здравейте,

Тази задача имам чувството, че е за професори и нагоре. Не можах да намеря читава информация как да ползвам тази библиотека. Дори картинката не мога да се оправя да ресайзна. Линкът, който е даден, съдържа съвсем начална информация за въпросното приложение. Някой решавал ли е задачата? От къде да намеря информация? В пълна безизходица съм в тази задача.

Тагове:
-1
C# OOP Basics
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Тук видя ли примерите? Също така имаш целия сорс код на библиотеката. 

PS: Моето решение - не успях да открия начин за отместване на list-a.

0
07/01/2015 10:58:39
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

Този сорс код на библиотеката ми е като ядрена физика. Явно още ми е рано за такива задачи.

-1
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Обикновено такива библиотеки вървят с примерни програми. В примерите можеш да разбереш основните неща, да схванеш как стават нещата.Останалото можеш да го разбереш и без да четеш сорс кода - просто цъкаш '.' и VS автоматично ще ти изкара всички property-та. ООП много улеснява нещата с разучаването. Целия код е добре подреден и само от имената на класовете, променливите, методите и т.н. можеш да рабереш кое как се прави. VS има и опция за разглеждане на всички типове, дефинирани в дадено асембли - просто цъкаш на референцията в Solution Explorer/References.

Свиквай да четеш и разучаваш чужд код, защото ще ти трябва за изпита. Видях една задача, в която имаш написан обектно-ориентиран javascript код и ти трябва да го донапишеш. Също така това е основна практика в проектите. Винаги ще ползваш класове, които не си писал ти. Тъпо ще е да караш колегите ти да ти пишат tutorial, нали?

PS: Библиотеката също така има и документация, което улеснява положението максимално. Има и доста коментари по самия код :)

0
07/01/2015 12:32:47
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.