BOINC Rosetta 4.20 windows и Cubes

Здравейте, имам един въпрос който ме мъчи от доста време,  все немога да открия нещо по конкретно и се надявам тук да получа някакъв отговор. Питането ми е следното: при работа на настолния ми компютър който е с Windows 10 постоянно работи някаква програма с име "rosetta 4.20 windows" а от скоро започна да се стартира и друга задача - "cubes" . И двете се намират в папка Program data / BOINC( В Контрол панел приложението се подвизава като Charity Engine). Това което успях да науча, е че са част от производителността на процесора, НО когато работят производителността на процесора е 100% без да извършвам някакви сериозни операции например само с пуснат  "Chrome". Съответно започва едно брутално натоварване и забавяне на компютъра и дори започва да насича, вентилаторите заработват на макс и предполагам самия процесор се изпържва. Когато спра съответните задачи от Task Manager всичко се нормализира, но след 2-3 минути пак се стартират и пак става много зле положението. В редки случай не се стартира доста дълго и в същото това време изпълнявам някакви сериозни действия без никакъв проблем.Процесорът е Intel i7-4790 3.60 GH-z. Какво мога да направя по въпроса? Мога ли да изтрия това приложение Charyti Engine без да прецакам нещо или има ли начин да ги деактивирам? Изобщо как да процедирам защото е голяма мъкада се работи на компютъра и постоянно да ги спирам от Task Manager въпросните приложения. Благодаря