Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

KrisPetkov avatar KrisPetkov 3 Точки

Книгата "Програмиране за .NET Framework" том 2

Здравейте колеги,

Понеже в работата скоро ще ми се наложи да започна нов проект, за който ще са ми нужни няколко допълнителни знания реших да се допитам до вас. Знам, че тази книга е остаряла и дори г-н. Наков не я препоръчва вече, но искам да попитам, ако някой я е чел и е наясно дали следните глави са актуални като концепции? Главите, които ме интересуват са:

 

Глава 17. Многонишково програмиране и синхронизация.

Глава 18. Мрежово и Интернет програмиране.

Глава 19. Отражение на типовете (Reflection).

Глава 20. Сериализация на данни.

Глава 24. Управление на паметта и ресурсите.

Глава 25. Асемблита и разпространение.

Ако някой е наясно ще съм много благодарен за помощта. И ако тези глави също са остарели като концепция  можете ли да ми препоръчате нещо друго?


Тагове:
1
Общи приказки
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

За multithreading -> остарели са нещата, макар и да работят. Сега се ползва асинхронното прогрмиране с async, await и Task<T>.

За останалите -> не са остарели.

6
KrisPetkov avatar KrisPetkov 3 Точки

Благодаря Ви много за отговора! :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.