Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

Минусите във форума - каква е ползата от тях?

Днес имах разговор на тази тема за един друг форум, та въпросът ми стана интересен и ще се радвам да чуя и гледните точки на участниците тук. Аз лично намирам минусите за вреден елемент от форума. Първо - каква може да е ползата от тях? Аз лично не я виждам. Някой е написал мнение, с което не съм съгласен? И какво от това? Винаги е добре да чуеш различна гледна точка. Там, където всички мислят еднакво, не се мисли много. Даден коментар ми е безполезен? Е на други може да е полезен, най-малкото човекът, който го е пуснал, е имал желание да изкаже мнението си. Ако темата не ме вълнува, просто няма да я следя и толкова. Досега съм давал само 1-2 минуса, бяха на откровено обидни коментари. Като цяло изключително много уважавам свободата на словото и не мисля, че трябва да има "другарски съд". Ако дадена тема е в нарушение на правилата, има си модератори.

С тези минуси се насърчават хората да мислят в коловоз и да се опитват да се харесат на другите - съзнателно или не. У всеки човек малко или много има заложена потребност да търси одобрение от околните. Мен примерно малко ме вълнува рейтингът ми във форума, но преди време на някаква тема, като взеха да ми праскат минуси, дори без да ми напишат критичен коментар, се ядосах и я изтрих. Впоследствие разбрах, че не съм бил прав да я трия, понеже с минуси или не, можеше да е полезна на някого все пак. Някой ще каже "ами грубите и хейтърски коментари"? Моят отговор е, че не всеки умее да се изразява добре. Но предпочитам да прочета груба и хейтърска критика и да извлека пак полза от нея, отколкото никаква. А има хора, при това иначе съвсем интелигентни и готини, които страшно ги влече да са морални съдници. И когато видят, че в тълпата почва да "хвърля камъни" по някого и те се включват. Това е нормална човешка психика. Което пък принуждава пишещите да се опитват да се харсат на мнозинството. Поради горе изброените причини смятам, че е най-добре да няма минуси в един форум. Ако не съм съгласен с нечие мнение - ще напиша моята гледна точка в отговор, ще споря и ще защитя позицията си. Но да праскаш анонимни минуси, без да си направиш труда да кажеш с какво не си съгласен, за мен е безсмислено.

Тагове:
14
Общи приказки
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Избягвам да давам минуси, защото по никакъв начин не нося отговорност за тях. Погледнах си профила - имам даден точно един отрицателен вот и в момента се опитвам да си спомня за какво. Явно някой твърде много е прекалил.

Сега за минусите по-конкретно. От вчера наблюдавам атака срещу един редовен участник във форума. Мисля, че точките на въпросния колега паднаха с около 40 за един ден. Нарочно давам плюсове и не виждам кой знае каква промяна. Някой (въпросния гениален програмист, син на Бил Гейтс, Стив Джобс и Бярне Строуструп) може ли да излезе като мъж / жена и да обясни каква точно е целта на поведението му ?

Едно бонус питане - може ли да се направи системата да засича такива абсолютно ненужни за един форум действия и да ги наказва по някакъв начин ?

5
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Благодаря!

Наистина ако се случва на мен, няма да спре до мен - това е сигурно........

-1
mgulubov avatar mgulubov 73 Точки

Би трябвало да може. Ако го няма като вграден feature, предполагам ще трябва да се напише нещо като plugin.

П.С. Синът на Стив Джобс, е по-вероятно да е продавач-консултант, от колкото програмист :D. За другите двама съм съгласен :).

1
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Относно точките във форума - това вече се превърна в пълен цирк - всеки който успее да си реши задачите получава комплект минуси :)

Повод: Някой е минал и е минус-нал Elena Bojilova систематично, по повод на това че тя единствена постна домашно от regex-и (И аз бях дала точки на Ели, та знам къде Бяха, а сега където бяха, и в този пост включително, има нулички :)

Още един също толкова цирков пример:D.Kostadinov (Точки: 5) 14/05/2015 02:52:00

https://softuni.bg/forum/4197/Homework-Advanced-CSharp-Strings-and-Text-Processing

Добромир е постнал невероятно хубаво домашно, аз съм писала просто за да изкажа възхищението си, радвам се че познавам толкова умен човек  - той има 1 точка за задачите, аз 5 за коментара - поредната шега, показваща че точки и ценност на поста вече ще бъдат две диаметрално противоположни понятия :)

 Вече минус във форума официално ще го считаме за "потвърдено вярна, полезна и навременно предоставена информация" :))))))

Колеги, предлагам да си говорим за код, за собствено удоволствие, и .....Ангел Георгиев се оказа прав - реално на точки от форума няма никакъв смисъл да се разчита - за момента зависят от .........

-1
16/05/2015 08:52:21
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

http://meta.stackexchange.com/questions/126829/what-is-serial-voting-and-how-does-it-affect-me

Но тук просто не е StackOverflow, както вече уточнихме в по-предните постове. Ще трябва всеки да си намери неговият начин да се справя с това, като например да не му прави впечатление, вместо да разчита на арбитър от страната на СофтУни.

2
16/05/2015 13:03:10
pataroka avatar pataroka 319 Точки

Абе, не мисля, че е лошо СофтУни да е арбитър в случая/ите... И не мисля, че би било съществен проблем да се напише някакво приложение дето да засича целенасоченото поставяне на минуси от един човек на друг. Като изкараме един-двама такива на стената на срама... И цялата тая свинщина ще престане. Сега се прави, защото минава безнаказано...

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.