Loading...
DragoyDinev avatar DragoyDinev 22 Точки

Здравейте, кода от Google Analytics само в главната страница ли е добре да го има (става дума за онлайн магазин) или във всяка една страница от сайта ?

Имам ли ползи ако е навсякъде по сайта или е безсмислено ?

Благодаря ! cool

0
03/04/2015 15:32:42
babbol avatar babbol 15 Точки

Това което пише като информация в Гугъл аналитикс (или поне това което аз прочетох) е че е добре да е на всички страници които искаш да се следят. Следователно на колкото повече страници, толкова по добре. В Гугъл доста добре е обяснено и на български и на английски, ако имаш време може да си прочетеш цялата информация. Надявам се да съм била полезна.

2
tralala avatar tralala 4 Точки

За да ти я следи, трябва на съответната страница да имаш кода за следене. Ще следи страниците с код, другите няма как.

Ако имаш общи части на страниците, слагаш го там.

0
netpeak avatar netpeak 165 Точки

Кодът на GA трябва да се слага на всяка една страница.

0
tralala avatar tralala 4 Точки

Здравейте, започнах сглобяването на домашното и се натъквам на следната дилема в точка 1, подточка "c" - текстът на заданието изисква да напиша получени ли са две разрешения /или да напиша "получено" или "неполучено" на двете места/, но подозирам, че идеята е била да се напишат две стратегии.

Моля за разяснения. Благодаря предварително

----------------------------------
Текстът на точката:

    1. според ситуацията, одобрение от собственика на проекта:
      1. да се разработи маркетинг стратегия (ниша на проекта, цели, ресурси, предимствата и слабите места, сезонност, друга маркетинг информация)
      2. одобрение за имплементиране на промените (промени в структурата, промени по кода на сайта, промени в мета данните)

 

ПП Задавайки въпрос от страницата на тази тема се оказа, че съм отворила нова. Тя е заключена от админ без да я премести въпроса тук. Тъй като го преместих, моля тя да бъде изтрита.

0
03/04/2015 17:17:15
netpeak avatar netpeak 165 Точки

Привет,

съжалявам за забавянето с отговора.

Тук идеята е да се разработи стратегията и да се заложат целите.

0
netpeak avatar netpeak 165 Точки

Крайна дата за предаване на Първото домашно е променена на 07.04.2015.

 

Поздрави!

1
doby79 avatar doby79 1 Точки

Здравейте,

Тъй като едва тази седмица се включвам онлайн към курса, въпросът ми е дали има възможност за по-късно предаване на домашното за по-късно регистрираните или просто губя точките за предадено в срок домашно?

0
netpeak avatar netpeak 165 Точки

При всички положения трябва да се правят домашните, тъй като курсовия проект представлява сбора от домашните.

0
danailov.z avatar danailov.z 1 Точки

Здравейте, 

искам да попитам какви данни трябва да заложим в таблицата, когато сайта все още се изгражда и не е пуснат?

0
tralala avatar tralala 4 Точки

Няма какво да дадеш, освен нули. Целта на меренето в началото е да се види прогреса.

Ще напредваме от нула. :)

2
03/04/2015 19:31:06
netpeak avatar netpeak 165 Точки

Да, слагаме нули в този случай

0
DragoyDinev avatar DragoyDinev 22 Точки

Webmaster tools-a файла който трябваше да се ъплодне /или по - правилно страницата/ е на мястото си ... но когато дам верификация ми казва "Удостоверяващият ви файл е празен" .

Когато вляза във въпросната страница е бяла, няма нищичко на нея, така ли трябва да е ?

Google Analytics преди 4-5 часа добавихме кода, но и той не е инсталирано... Колко време е необходимо за това ?
Кода е сложен с тамплейт който го слага във всяка страница .

Благодаря предварително ! :)

0
netpeak avatar netpeak 165 Точки

Привет,

успя ли да се справиш?

Ако не - дай тук адреса на верификационния файл или на лични.

 

За GA - зареди сайта и зареди отчета Real Time - трябва да имаш данни 

0
DragoyDinev avatar DragoyDinev 22 Точки

Оправих се, верифицирах го с GA/кода ми го прие след 24 часа/

0
DragoyDinev avatar DragoyDinev 22 Точки

За съжаление обаче може да се наложи да верифицирам с нещо друго не ми дава да си избера s www. или без .

0
tralala avatar tralala 4 Точки

Един въпрос за Google AdWords - как се избира страна /при регистрацията/ за да позволява глобални проверки.

С избор на локацията /България/ предоставя ли избор на ключови думи за други региони или глобално?

 

 

0
netpeak avatar netpeak 165 Точки

Тези детайли най-добре да се уточнят по време на лекцията за AdWords.

0
tonika_k avatar tonika_k 8 Точки

Здравейте,

Бихте ли ми дали информация защо при мен в Google Analytics излизат само 4 канала (Referral, Organic Search, Direct,S ocial)  и по какъв начин мога да добавя останалите 3? Сайтът ми е на платформата OpenCart.

Благодаря предварително!

0
tralala avatar tralala 4 Точки

Имаш ли посещения от други канали?

При мен няма платени и по мейл посещения и също ги няма в доклада. Мисля, че не се показват нулеви канали.

0
03/04/2015 19:45:31
tonika_k avatar tonika_k 8 Точки

Използвала съм платени реклами чрез Google Adwords от които имам посещения, но въпреки това "Платен трафик" не ми излиза. Може би трябва някаква допълнителна настройка?

0
mariya.uzunova avatar mariya.uzunova 17 Точки

Нямам опит с AdWords, но след като потърсих в Google, разбирам, че трябва да се свържат Google Analytics i Adwords. Виж повече на този линк.

Предполагам след това вече ще ти се показват желаните данни.

1
mincho.spasov91 avatar mincho.spasov91 9 Точки

Здравейте, искам да попитам относно начина на проверка на домашното. Мисълта ми идеята е както при "Основи на програмирането" всеки един трябва да провери 3 домашни или тук системата е различни, поради спецификата на курса ?

0
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

До колкото разбрах от наличната информация домашните ще бъдат оценявани от лекторите.

2
netpeak avatar netpeak 165 Точки

Привет,

да, спецификата на курса не позволява проверка от други курсисти. 

1
paralaxbg avatar paralaxbg 4 Точки

Здравейте,

имам въпрос относно Домашно "Подготовка към проекта". 

"На изхода от това домашно трябва да получите 2 файла:

  • doc файл с Описанието на проекта
  • таблица с Фиксиране на данните"

    Excel-ската таблица я намерих по-доло в документа от един линк, но не мога да открия този doc файл с Описанието на проекта. Не получавам никакъв файл на изхода от домашното. Къде мога да го намеря?

    Поздрави!
0
mariya.uzunova avatar mariya.uzunova 17 Точки

Здравей
Този .doc файл с Описание на проекта, ти сам трябва да го създадеш и да попълниш там данните, които се искат в условието на домашното wink

2
yumerov avatar yumerov 1 Точки

Какъв трябва да е шаблонът за таблицата? При мен "i. виж шаблонна таблица" не е кликаем линк.

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Линкът е повече от кликаем :) Ето го:

ЛИНК

1
yumerov avatar yumerov 1 Точки

Благодаря :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.