Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

angeloff avatar angeloff 16 Точки

Здравейте!

Относно точки 1 b и d - тъй като ще работя по моя собствен блог просто следва да опиша за какво е блогът, в каква ниша е и, че съм добавил аналитикс и webmaster tools и съответно, че имам регистрация в Prodvigator.bg?

А конкретно за точка c - тъй като блогът е мой и респективно имам пълен контрол над него, просто следва да създам стратегия (по-точно да опиша сегашната си)? 

Правилно ли разсъждавам или греша някъде?

Поздрави,

Даниел Ангелов

0
netpeak avatar netpeak 165 Точки

Привет Даниел,

правилно разсъждаваш.

 

Поздрави!

0
milkysz avatar milkysz 10 Точки

Здравейте! Поздравления за якия курс!

Имам въпрос относно фиксирането на изходните данни. Ако сайтът е изцяло на английски и не е предназначен за българска аудитория, удачно ли ще е да се ползва Продвигатор? Ако не, то можете ли да ме насочите към подобна платформа на английски? Благодаря предварително!

0
netpeak avatar netpeak 165 Точки

Ако проектът не е за България - може да се изпозлва SemRush и да се фиксират следните данни:

  • SEMrush rank
  • SE Traffic
  • SE Traffic price
  • Ads Traffic
  • Ads Traffic Price

Това правило е заложено и е ъпдейтнат във файла с домашното.

1
gkkiryakova avatar gkkiryakova 1 Точки

Здравейте, моят проект също не е за България, а за Германия - страницата е на немски език и е предназначена за немския пазар. Когато въведа домейна в SemRush, се показва навсякъде един и същи резултат, а именно ''Nothing found''? Може би моят сайт не е сред 45-те милиона сайта, които покрива SemRush? Затова се интересувам дали има някакви други подобни на SemRush платформи, в които мога да пробвам да фиксирам изходните си данни?  Много благодаря!

1
netpeak avatar netpeak 165 Точки
      1. Ако за проекта няма никакви данни в съответните инструменти:
        1. съставяне на списък с ключови думи с помощта на Keyword Planner чрез подаване на най-приоритетни в нишата ключови думи
        2. списък с добавя във втори таб на таблицата (вместо точката долу 2.b.vi):
          1. ключова дума
          2. честотност (брой търсения)
          3. позиция в Google в съответния регион. Като позициите могат да се събират
            1. на ръка
            2. автоматично с примерен инструмент https://www.link-assistant.com/rank-tracker/
            3. с друг софтуер за сканиране на позиции

Ъпдейтнато във файла на домашното.

Надявам се да е разбираемо. Моля за коментар, ако не е разбираемо.

1
mincho.spasov91 avatar mincho.spasov91 9 Точки

Здравейте, искам да попитам какво се случва ако се изтърве срока за предаване на домашното, поради причината, че съм Магистър - редовно - Маркетинг и на 03.04.15г. и 03.04.15 г. имам изпити. Мисълта ми е секцията затваря ли се след изтичане на периода. Мога ли да предам на по - късен етап първото домашно, съответно къде да се случи това.  Разсъждавайки логично би трябвало да има някаква такава опция, все пак първото домашно е важна част от бъдещия проект на който трябва да се постави рамката и целта която да се гони и реализира.
Благодаря Ви предварително.

0
netpeak avatar netpeak 165 Точки

Привет, домашните може да се предават и след крайната дата, това ще влияе малко единствено върху точките.

Пожелавам успех, наличие на време и сили :)

2
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Здравейте,

Поздравления за откриването на курса!

 

Ето и моите въпросчета:

1. "С помощта на Google Analytics да се фиксират следните данни за месец март 2015*..."

кои точно данни да вземем - 

Sessions
 
Users
 
Pageviews
 
Pages / Session
 
Avg. Session Duration
 
Bounce Rate
% New Sessions
 
2. Къде точно в Google Analytics да намерим данните за Имейл трафик и Социален трафик?
 
 
Благодаря предварително за отделеното време!
 
1
gabriella02 avatar gabriella02 19 Точки

А може ли да качите един образец на домашна работа, за да видим нагледно как стоят нещата. Примерно аз съм стигнала до някъде, но не знам дали съм на прав път, а ако имаме образец ще е по - лесно. 

Все пак сме хора, начинаещи, нямащи кой знае какви знания, поне повечето сигурно са такива. 

13
netpeak avatar netpeak 165 Точки

Привет,

 

1. Sessions.

 

2. Acquisition -> Channels 

5
netpeak avatar netpeak 165 Точки

Здравей,

ще се опитаме да подготвим един такъв образец.

14
dpanajotov avatar dpanajotov 7 Точки

На мен ми е интересно - когато бъдат предадени домашните - ще получим ли фийдбек за тях? Ако сме избрали собствен сайт - какво според Вас е състоянието му и такива работи? :)

1
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Да наистина би било добре!

Въпреки че като видим резултатите от първото "засичане" е много лесно да преценим къде сме само със знанията от първата лекция, да не говорим ако имаме "забравен" сайт - всички показатели ти крещят на ухото: "КАКВО ПРАВИШ - ВИЖ ДО КЪДЕ НИ ДОКАРА" :)

 

Keep calm and learn to <code>.

1
31/03/2015 22:52:45
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Понеже има много въпроси за примерен doc file за домашното, реших да шерна това което аз измъдрих:

tinypic

това е нещо като чернова, която ми се струва недостатъчна/твърде семпла но ще се радвам на препоръки за подобряването и. Очаквам и критиките на лекторите от курса :).

 

П.С.:

1. Шервам само doc file понеже excel file мисля че е ясно как да го попълним

2. Има цензура тъй като смятам че е полезно всеки да измисли своя идея, стратегия и средствата нужни за постигането на целта.

 

Keep calm and learn to <code>.

8
01/04/2015 00:02:40
ataman79 avatar ataman79 11 Точки

Здравей, 

 

на мен ми харесва как си стилизирал документа - конкретно по задачите и целите :) Но нека и някой от нашите преподаватели каже мнение

0
lyubo_igov avatar lyubo_igov 3 Точки

Здравейте, когато се опитам да upload-на файла с домашното ми дава, че макс. размер на файла е 0 MB и не ми позволява да го кача. Аз ли бъркам нещо?

 

Поздрави,

Любомир Игов

2
pavlina.petrova avatar pavlina.petrova 0 Точки

Имам същия проблем!

Не мога да си кача домашното.!

Моля, за разняснение на проблема !

0
atanas.atanasov2 avatar atanas.atanasov2 3 Точки

Аз също имам проблем,

архивирания ми файл е само 54 KB голям, като го кача в дясно ми изписва в зелено DONE,  а пък в ляво в червено "нямате изпратено домашно". Ако не се лъжа е някакъв бъг, но по-важния въпрос е успял ли съм да си изпратя домашното? :))


0
02/04/2015 00:23:20
DianaBoyadzhieva avatar DianaBoyadzhieva 0 Точки

Здравейте,

 

при мен също се получи проблем при прикачването на файла. Дали ще се отстрани скоро?

 

Благодаря предварително!

0
stoyanovas avatar stoyanovas 4 Точки

Здравейте, 

Започвам да работя по заданието като реших да регистрирам блог в wordpress, тъй като нямам необходимите умения да си направя сама сайт from scratch.
Следвайки инструкциите по заданието се опитах да инсталирам Google Analytics Tracking code в блога си, който е на безплатната версия на Wordpress. Оказа се, обаче, че тази функция се поддържа само при бизнес версията. Можете ли да потвърдите и да ме посъветвате какво да направя в този случай?

Благодаря

Светла

 

1
03/04/2015 11:50:40
atanas.atanasov2 avatar atanas.atanasov2 3 Точки

Здравей,

не би трябвало да е така. Днес аз също си дръпнах безплатен theme от wordpress за сайта ми и нямаше проблеми да инсталирам Google Analytics Tracking Code. Пробвай следното:
1) Отиваш в админ секцията на WordPress акаунта си
2) В ляво на менюто на Plugins избираш Add New
3) В търсачката, която ще ти се появи пишеш Google Analytics
4) Избираш първия резултат, този който пише: 

Google Analytics
Enables google analytics on all pages.
By Kevin Sylvestre

 

5) Инсталираш го, като ще ти даде прозорче, в което да вкараш от Google Analytics Tracking ID -то си (знаеш го къде е нали? - намира се на в акаунта ти в Google Analytics -> Admin -> Tracking Info -> Tracking Code)

Ако има нещо питай :)

 

3
02/04/2015 00:01:57
zmmitev avatar zmmitev 1 Точки

Здравейте колеги,

Понеже сега започвам като цяло с оптимизацията (или по-скоро опитите за такава) на личния си електронен магазин....та...въпроса ми е какво трябва да бъде съдържанието на файла Robots.txt за да се достъпва правилно от Google инструментите.

Благодаря Ви предварително.

Поздрави!

0
angeloff avatar angeloff 16 Точки

Здравейте!

Двата файла *.docx + *.xlsx предполагам трябва да бъдат архивирани, за да бъдат качени. За файла с таблицата е ясно как следва да бъде наименована, а за останалите файлове (*.docx + *.zip)? По подобен начин - примерно домашно1_{domain} {nick}? Или това следва да стане по друг начин?

 

Поздрави,

Даниел Ангелов

0
whitefrost avatar whitefrost 9 Точки

Мисля, че няма значение. Така или иначе името на .zip файла се сменя автоматично, след като се качи.

0
angeloff avatar angeloff 16 Точки

ОК, а за *.docx файла? Неговото наименование как да е? Аз лично го направих Описание на проекта {domain} {nick}_0. Домашно SoftUni.docx

Така ок ли е?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.