Loading...
s.todorova avatar s.todorova 4 Точки

Здравейте!

Искам да попитам за точка 2b iv от домашното и по-точно за позицията в Гугъл в съответния регион. Позицията на какво по-точно трябва да определим?

1
netpeak avatar netpeak 165 Точки

Привет,

позиция на сайта в резултати от търсене в Google по съответната ключова дума.

0
stoyanovas avatar stoyanovas 4 Точки

Здравейте, 

При условие, че единствената ми възможност за момента е да ползвам сайт, хостван на wordpress, което не позволява embed-ване на google analytics tracking code, възмовно ли е да използвам интегрираните в системата на wordpress инструменти за следене на трафика?

Благодаря

 

0
stratega avatar stratega 16 Точки

Няма никакъв проблем да сложиш  кода за google analytics  на сайт върху wordpress  :)

Само трябва да намериш къде са ти таговете <head> </head> слагаш кода някъде  между тях  и си готова.

0
netpeak avatar netpeak 165 Точки

Привет,

ако не си успяла все още да сложиш кода на GA, то със сигурност wordpress.com имат вградени статистики - запиши данните оттам.

Важното е да имаш данните в началото за да може след време да се види динамика.

0
stoyanovas avatar stoyanovas 4 Точки

Благодаря. 

Засега ще track-на блога, който имам в момента. 

След като си платя хостинг и си направя отделен сайт, ще сложа G Analytics там

 

0
NeliKer avatar NeliKer 5 Точки

Здравейте,
Сетвам Webmaster Tools ... и искат да избера предпочитана версия на сайта:

Select your preferred version

Choose whether you want your site to appear with or without "www" in Google Search.

Какво трябва да избера тук? И има ли значение?
Благодаря!

0
netpeak avatar netpeak 165 Точки

Привет,

това е хубав въпрос. И двата варианта са подходящи, а повече информация ще има на лекцията утре.

0
mariya.uzunova avatar mariya.uzunova 17 Точки

Имам подобен въпрос, но свързан с Prodvigator.bg.

Сега забелязвам, че за двата варианта на сайта ми: с и без www, Prodvigator показва различни данни. Защо се получава така и като два различни сайта ли се приемат двата варианта?

0
tutzy.fts avatar tutzy.fts 2 Точки

Здравейте нещо май обърках и промо кода от prodvigator ми излиза, че е активен до 

05.05.2015
малко помощ ще ми е от полза
1
vilip avatar vilip 36 Точки

При мен също се изписа, че е кода е активен само за 1  месец (до 06.05.)

0
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

И при мен е активен само за 1 месец!

0
netpeak avatar netpeak 165 Точки

Не се притеснявайте.

Той автоматично ще се удължи до края на курса.

0
Silvanika avatar Silvanika 0 Точки

Коя е крайната дата за предаване на първото домашно и можем ли да го предадем със закъснение?

0
FaithM avatar FaithM 0 Точки

Новата дата за първото домашно е 07.04. За закъснението, казаха че ще се отрази евентуално малко на точките. 

0
nina_ivanova avatar nina_ivanova 0 Точки

До коя дата трябва да получим промокода?

Защото аз нямам нищо все още на пощата...

Дали нещо пропускам?

0
Petya avatar Petya 2461 Точки

Вижте си спам папките! Кодовете са пратени преди няколко дни.

0
vivian avatar vivian 72 Точки

Имам въпрос, който не е точно по конкретното домашно, но мисля е излишно да пускам нова тема. Става въпрос за семантичното ядро ключови думи. До колкото разбрах търсачките свеждат всичко до лема, тогава какви трябва да са нашите ключови думи, фрази,

напр. чудя се ако трябва да оптимизирам по думи калина, храст, има ли смисъл да залагам и "храст калина" като фраза, както и "вечнозелен храст" или само "вечнозелен", защото вече имам храст?

Извинявам се за глупавия въпрос, но наистина не ми е ясно!

Ще съм благодарна ако някой ми отговори!

2
DragoyDinev avatar DragoyDinev 22 Точки

И на мен ми е интересно това, дано някой го види ;)

0
mariya.uzunova avatar mariya.uzunova 17 Точки

Наистина интересен въпрос! Дано някой от лекторите се включи с отговор :)

0
netpeak avatar netpeak 165 Точки

Браво за въпроса!

Оптимизираме за фрази, които се състоят от думи

В твой случай:

За "калина" като растение част от твоите фрази са 

http://prodvigator.bg/keywords/search?query=калина (приложих филтър по думи)

 

Докато за "вечнозелени" растения списъкът с фрази е http://prodvigator.bg/keywords/search?query=вечнозелен

Това са ти един виж "категорийни" страници.

Всеки списък поотделно минаваш през лематизатора и получаваш думи, за които да се оптимизират конкретните фрази.

1
08/04/2015 23:53:50
VasiLena_Dobreva avatar VasiLena_Dobreva 0 Точки

Здравейте! Благодаря за предоставената възможност, чрез този курс да се снабдим с такава полезна информация.

Имам питане относно домашната работа. Незнам дали само при мен е проблема, но в таблицата с програмата, презентациите с изминалите часове, я няма опцията с възможността за качване на домашното. Това временно ли е или вече има друг вариант за предаването му?

0
vivian avatar vivian 72 Точки

При мен се вижда опцията за качване на файл, току що проверих, но първо трябва да влезеш в системата с име и парола :)

0
VasiLena_Dobreva avatar VasiLena_Dobreva 0 Точки

Сега проверих отново, вече всичко е наред. Благодаря за отговора  smile

0
tsvetelina90 avatar tsvetelina90 2 Точки

Здравейте, сайтът който ще оптимизирам е поддомейн, това означава ли, че за видимост в prodvigator трябва да гледам traffic index, който излиза, като напиша главния домейн, а не visibility на конкретния поддомейн?

0
netpeak avatar netpeak 165 Точки

Привет,

може да добавиш и двата параметъра

0
JuliS avatar JuliS 2 Точки

Здравейте, започнах с голямо желание този курс, но не знам как да го продължа. Имам много малко знания по темата и не мога да разбера почти нищо от домашното. Не виждам това, което се иска и не мога да се ориентирам и в prodvigator и в google analytics. Няма ли начин тези анализи да се обяснят в лекция, защото са важни и ако не ги схванем малко трудно ще правим SEO? Има ли други, които се затрудняват като мен? Благодаря.

0
netpeak avatar netpeak 165 Точки

Привет, 

в събота в залата минахме набързо през заданието и показах как и какви данни да извлечем.

При всички положения - ще има отделна лекция за Google Analytics с Димитър Савов, където той ще засегне тази тема подробно.

1
nina_ivanova avatar nina_ivanova 0 Точки

Здравейте!

Аз все още нямам код за достъп до Prodvigator.bg, а разбрах и за други такива колеги.

Проверих си спама в пощата. 

Бихте ли помогнали?

0
Soulofasiren avatar Soulofasiren 3 Точки

Здравейте.

Имам проблем с фиксирането на данните от таблицата. Как може да се използва SemRush за сайт без закупен домейн, а с поддомейн на weebly.com?

0
netpeak avatar netpeak 165 Точки

Привет,

в тохи случай данните се взимат от Google Webmaster Tool + Google Analytics.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.