Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

xanderbg avatar xanderbg 53 Точки

[Homework] Programming Basics - Primitive Data Types - Problem {8} - Isosceles Triangle - console adjustment

Здравейте,

 

Въпрос 1:

става въпрос за следното:

"Note that the © symbol may be displayed incorrectly at the console so you may need to change the console character encoding to UTF-8 and assign a Unicode-friendly font in the console. Note also, that under old versions of Windows the © symbol may still be displayed incorrectly, regardless of how much effort you put to fix it."

На мен не ми излиза знака, а само "c". Някой зне ли как се настройва конзолата?

 

Въпрос 2:

Някой може ли да предложи по-интелигентно решение от това да броя символите в кавичките, за да нарисувам триъгълника?

0
Programming Basics 06/04/2015 11:49:48
Petya:
Темата е дублирана многократно: https://softuni.bg/forum/questions/details/81, https://softuni.bg/forum/questions/details/191 ...
mustafov avatar mustafov 75 Точки

Относно Въпрос 1 ще ти кажа аз какво направих и ми се получи. Първо най горе освен using System; ти трябва и using System.Text; , а в Main-a поставяш ето това : Console.OutputEncoding = Encoding.UTF8;. Дано съм помогнал.  smile

3
Micinova avatar Micinova 21 Точки

Промени font-a на конзолата ти на Consolas и добави Console.OutputEncoding = Encoding.UTF8. Добави си и using System.Text; за encoding-a, ако си го изтрил горе.

2
angeldown avatar angeldown 7 Точки

Опитай се да използваш UTF кода за "space" и можеш да използваш вложени цикли :)

Има и редица други идеи, ако искаш, може да си ги споделим :)

С малко проба/грешка ще ти се получи добър и спретнат код :)

Също така можеш да се опиташ (за разнообразие) да започнеш печата от средата на конзолата и да развиваш едновременно наляво и надясно. Т.е върха на триъгълника ще ти се явява средата :)

0
06/04/2015 02:59:07
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Здравей Александър,

Първо, впечатляващо логично и професионално формулирани въпроси! Това си е почти решение.

1. за това как конзолата да успее да отпечата copyright symbol - колегите са прави

Console.OutputEncoding = Encoding.Unicode; и избор на Font Consolas ще ти свършат работа.

2. относно броенето на символите - сещам се за два начина, които аз лично съм ползвала:

* string x = new String('някакъв чар по избор', count );

т.е. избираш char (може и празен) и избираш колко пъти да се отпечата

(и for loop може да се приложи за този count след като откриеш зависимост)

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/xsa4321w%28v=vs.110%29.aspx

* WriteAt() method - описан тука - аз го използвах за да видя кои координати са ми необходими, после открих зависимости и го подобрих for loop

2
Alexk avatar Alexk 26 Точки

{
Console.OutputEncoding = Encoding.UTF8;
char copyRight = '©';
Console.WriteLine("{0,4}\n{0,3}{0,2}\n{0,2}{0,4}\n{0}{0,2}{0,2}{0,2}", copyRight);
}

Ето по този начин реших задачата. 

6
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.