Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vivian avatar vivian 72 Точки

Здравейте,

току що преглеждам новото домашно. Бих помолила да давате по-дълъг срок за домашните, защото например аз тепърва трябва да се запозная с редица инструменти и понятия от сорта canonical Url и други и изготвянето на домашни за този срок за мен е невъзможно, не и ако искам да е обмислено и да има връзка с действителността. 

Разбира се ще се съобразяваме с условията на курса и в крайна сметка не домашните са най-важни, а да асимилираме материала!

Поздрави!

8
v1ppers0nn avatar v1ppers0nn 234 Точки

Да не говорим, че няма още видео. Има линк който не работи, за сега...

ПС: Какво означава това: "каква ще е препратка към първата страница в цялото странициране"? (Точка 4 v)

4
14/04/2015 14:24:51
mincho.spasov91 avatar mincho.spasov91 9 Точки

Явно проеблма е голям, а времемто за предаване тик-така.

0
v1ppers0nn avatar v1ppers0nn 234 Точки

Цялата им работа е такава... не е за първи, нито втори . . . нито десети път.

1
mincho.spasov91 avatar mincho.spasov91 9 Точки

Е имай предвид, че не е само този курс а има още много. 

0
Svilnassalevska avatar Svilnassalevska 25 Точки

А ще има ли видео към лекцията на Николай Галинов? За мен тази материя е тотално нова и без видео към презетацията много ще се затрудня с домашното.

3
ataman79 avatar ataman79 11 Точки

Аз ли се бъркам или ми се е сторило, че имаше видео, а сега го няма ?

0
I2KGhost avatar I2KGhost 1 Точки

Сега пак има видео, но пак не работи.

0
n.galinov avatar n.galinov 32 Точки

Привет,
за да нямате проблеми, гледайте видеата напрво в YouTube. Връзка към видеото: https://www.youtube.com/watch?v=9GtzQmH7dgo

0
vilip avatar vilip 36 Точки

Здравейте,

Четох в някоя от темите, че срокът за предаване на това домашно ще бъде удължен, но в таблицата все още е посочена датата 18.04,  0:00 часа. Дали ще бъде направена корекция?

6
freshgirl avatar freshgirl 9 Точки

Здравейте,

Надявам се, че някои от лекторите ще се включи и ще каже дали наистина срока ще бъде удължен, защото едва днес беше качена видео лекцията, а за голяма част от хората записали се онлайн тази материя е непозната и за два дни трудно може да се направи домашно. Нали все пак целта е да се учат неща тука, а не давай да бързаме да предаваме домашни, а и всеки от нас иска домашното, което предава да добре направено.

Наистина би било коректно от ваша страна ако удължите срока. Курситите нямаме вина, че има проблем с качването на лекциите. Навярно голяма част от хората да работещи и ще им бъде невъзможно да направят домашното за два дни предвид факта, че то трябва утре вечер в 23:59ч да бъде предадено.

 

4
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Да не говорим че сега в неделя е и изпита по уеб сървиси, доста са хората които са в този курс!

0
milkysz avatar milkysz 10 Точки

Някой настройвал ли си е .htaccess файла? При мен последва заключване на домейна.

0
ataman79 avatar ataman79 11 Точки
Аз съм настройвал. Готов CMS ли ползваш ?
1
milkysz avatar milkysz 10 Точки

Да, с Word Press съм, но имам достъп до CPanel-a и мога да променям файловете. :)

0
doby79 avatar doby79 1 Точки

Здравейте,

На мен тази част с On-page оптимизацията изобщо не ми е ясна, да не говорим за видеото, което почти не се чува и не се вижда. Извинявам се за глупавия си въпрос, но досега не съм се занимавала с нещо подобно. Някой може ли да ми каже къде трябва да търся .htaccess файла - във  Webmaster tools или в директорията на самия сайт. И съответно къде? Ако не намирам такъв, какво се прави в този случай? Предполагам, че е възможно да го няма, тъй като сайтът е много стар. Трябва ли да направя аз такъв файл и как става? Също - защо тогава има съществуващо прехвърляне от www към без www, след като го няма този файл? Възможно ли е да става и с нещо друго. 404 също не намирам.

Благодаря предварително за отговора

 Също не ми стана ясно дублиране от index защо се прави? Когато променяме съдържанието на страницата ли?

0
20/04/2015 12:59:24
Svilnassalevska avatar Svilnassalevska 25 Точки

Здравейте, въпросът ми е за страницирането. На някого стана ли му ясно как се прави това препращане към първа страница в цялото странициране? 

0
17/04/2015 06:42:28
ataman79 avatar ataman79 11 Точки

Доколкото разбрах, ако имаш първа страница domain.com/novini и след това отидеш на втора ще имаш domain.com/novini-page=2 и ако пак се върнеш на първа ще е domain.com/novini-page=1 и точно за този линк domain.com/novini-page=1 препоръчаха да се направи редирект 301 към domain.com/novini

Надявам се да съм бил полезен

2
Svilnassalevska avatar Svilnassalevska 25 Точки

Благодаря ти! Страхувам се, че за мен тази материя е тотално нова и почти нищо не разбирам. Дори логиката не ми е ясна, защо трябва да се прави това. :(

0
DragoyDinev avatar DragoyDinev 22 Точки

Логиката е да няма дуплициране на страниците и да не се премахва тежест от определена, от теб страница, за важна .

Това което питаш е важно, защото на 2ра страница ще стане дублаж с категорията и тежеста към нея ще намалее.

Ще ти го обясня просто, така както аз го разбирам ... Влизам в сайта ти кликам на гердани - категория - 1 клик давам за нея. На 2 страница, аз съм в гердани но клика ми отива за 2рата тистраница в категорията . Сега си представи че кликам на 100 страници, тези 100 клика можеше да са ти в основната категория, като тежест, когато покажеш на гугъл че имаш странициране .

Дано съм ти помогнал :)

3
Svilnassalevska avatar Svilnassalevska 25 Точки

От презентацията не ми става ясно как може да се генерира html карта на сайта. Има ли автоматичен начин?

0
n.galinov avatar n.galinov 32 Точки

Привет,
може да се направи автоматично, но това трябва да се направи от програмист. Ако, не разбирате от програмиране, направете я ръчно. Примерна HTML карта може да видите тук: http://gsmservice24.com/sitemap/

0
vilip avatar vilip 36 Точки

Само за информация: преди малко говорих по телефона с една любезна дама от СофтУни във връзка с крайния срок на домашното и обещаха да го коригират преди да е изтекъл.

1
KalinaNikolova avatar KalinaNikolova 7 Точки

Може ли някой да ми обясни какво е rel canonical таг и с каква цел се използва?

Доколкото разбирам е нещо като редиректа при страницирането, за да се избегне дублаж. Така ли е?

Дали се сещате за практически пример на canonical, че нещо съвсем се обърках. Благодаря!

2
19/04/2015 13:52:24
milkysz avatar milkysz 10 Точки

И аз доколкото разбрах е с цел избягване на дублаж.

Например аз имам мобилна версия и страниците в нея са с различен урл, но когато им задам каноникал, търсчакат знае, че става въпрос за една и съща страница, а не за две отделни с дублирано съдържание. :)

0
DragoyDinev avatar DragoyDinev 22 Точки

Друг пример е когато дадеш някакво сортиране, по цена/име/А-Я/Я-А и т.н - всяко едно сортиране е дублаж който трябва да се оптимизира с тежест към страницата майка.

Пример : Имаме алабала.нет в който има продукти а,б,в,г,д като му дадем сортиране Я-А то ги прави д,г,в,б,а ,а страницата се променя на алабала.нет/сорт-1, така съдържанието е същото а страницата се дублира самичка, което премахва част от тежеста на алабала.нет :)

Ако някой може да допълни нещо, ще се радвам и аз !

2
19/04/2015 14:51:27
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.