Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DragoyDinev avatar DragoyDinev 22 Точки

Здравейте имам няколко въпроса относно домашното :
1.За роботс.тхт какво е  Crawl-delay: 10 ? - видях го в няколко конкурента на онлайн магазина ми.

2." Генерирайте целия списък с всички страници на сайта (за целта може да използвате сканиране на целият сайт с Netpeak Spider, Xenu, Screaming Frog има версии за Mac/Ubuntu) "

  1. в отделна таблица (в google docs) съберете всички адреси
  2. срещу всеки url на страницата опишете какъв rel canonical таг трябва съдържа съответната страница

Имам над 1800 страници...какво да правя ?

2
20/04/2015 09:47:13
n.galinov avatar n.galinov 32 Точки

Привет,
1.За роботс.тхт какво е  Crawl-delay: 10 ? - видях го в няколко конкурента на онлайн магазина ми.

Crawl-delay:
определя време, което бота на търсачите е длъжен да изчака между зареждането на страниците

2." Генерирайте целия списък с всички страници на сайта (за целта може да използвате сканиране на целият сайт с Netpeak Spider, Xenu, Screaming Frog има версии за Mac/Ubuntu) "

  1. в отделна таблица (в google docs) съберете всички адреси
  2. срещу всеки url на страницата опишете какъв rel canonical таг трябва съдържа съответната страница

Имам над 1800 страници...какво да правя ?


- Направете го поне за 5 страници ако не може да го направите за всичките. 

0
paralaxbg avatar paralaxbg 4 Точки

Здравейте!

И аз имам въпрос.

1. www/non www + 301 редиректи
     c. опишете, какъв редирект за целта ще направите за вашият домейн в .htaccess файла

Доколкото разбрах от презентацията, това е кодът, който трябва да се добави в файла:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^example.com [nocase]
RewriteRule ^(.*) http://www.example.com/$1 [last,redirect=301]

Дублиране от index.php/html

RewriteEngine On
RewriteCond %{REQUEST_URI} index\.php
RewriteRule ^(.*)index\.php$ /$1/ [R=301,L]

В моя случай обаче, .htaccess файл не мога да намеря. Има файл с име htaccess.txt.old00001 и съдържание:

Options -Indexes

#<IfModule mod_env.c>
# SetEnv PHPRC /home/CPANEL_NAME/php.ini
#</IfModule>

Та въпросът ми е, това ли е файлът който търся и в него ли трябва да добавя кодовете?
Ако не, как да постъпя?

Поздрави!

1
20/04/2015 11:05:46
elenarangelova avatar elenarangelova 1 Точки

Ако не намираш никакъв друг файл с подобно име в FTP-to може и този да е. Но ме притеснява накрая old00001...

Какъв CMS ползваш?

0
n.galinov avatar n.galinov 32 Точки

Привет,
моля обърни се към програмист ако, ако не си наясно какво правиш. За домашното може да опишеш само какво, как и къде са прави.

Кога които съм дал в презентацията е примерен и може да създаде проблеми за някой CMS системи.

1
mariya.uzunova avatar mariya.uzunova 17 Точки

Здравейте
Някой може ли да ми помогне?

Все още не смея да направя 301 редирект www/non-www.


Сайтът вече не е нов, на 5 месеца е. Проверявам в Google по следния начин "info:<име-на-домейна>" и като резултат ми връща версията с www. Но това е за главната страница (index.html). Ако направя същата проверка за останалите страници от сайта, се оказва, че те са индексирани без www.
В Webmaster Tools за предпочитана версия съм избрала тази без www.

В случая към коя версия трябва да направя редирект-а? И ако избера грешната, ще получа ли наказание от Google?

2
n.galinov avatar n.galinov 32 Точки

Привет,
в случая трябва да проверите колко %-та от страниците са индексирани с WWW и колко без WWW. Според по-големия % индексирани страници направете пренасочването и при нужда направете корекция в предпочитан домейн в GWT.

Няма как да получите наказание. Тук е важно да се изчисли правилно, за да може Google по-бързо да види редиректите и да остане само правилната версия в индекса на търсачката.

1
mariya.uzunova avatar mariya.uzunova 17 Точки

Благодаря за отговора :)

0
11/05/2015 00:06:09
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.