Loading...
atanashq avatar atanashq 2 Точки

Задача "Точка във фигурата"

Здравейте, можете ли да ми помогнете по въпрос относно извеждане на резултат при входни данни на h, различни от 2. Тоест последните три зададени входа по задачата "Точка във фигурата". Нямам идея как би трябвало да стане. Прилагам настоящия ми код. 

https://pastebin.com/hD3vtLj5

 

Поздрави!

Тагове:
1
Programming Basics
icowwww avatar icowwww 2720 Точки

Здравей,

Причината въпроса ти да не е отговорен е, че условието и линка към задачата в judge го няма. Сподели тези неща и ще ти помогна ако някой не ме изпревари

0
krum_43 avatar krum_43 756 Точки

Здравей колега,

Добре е когато задаваш въпрос да даваш и линк към условието на задачата(дори и да го има някъде).

0
atanashq avatar atanashq 2 Точки

Благодаря Ви! 

Задача: * точка във фигурата

Фигура се състои от 6 блокчета с размер h * h, разположени като на фигурата. Долният ляв ъгъл на сградата е на позиция {0, 0}. Горният десен ъгъл на фигурата е на позиция {2*h, 4*h}. На фигурата координатите са дадени при h = 2. Да се напише програма, която въвежда цяло число h и координатите на дадена точка {x, y} (цели числа) и отпечатва дали точката е вътре във фигурата (inside), вън от фигурата (outside) или на някоя от стените на фигурата (border).

https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/653#12

1
krum_43 avatar krum_43 756 Точки

По принцип е добре да си напишеш решението в общият случай.

Имаме вход за (x,y)-координатите на точката и за h-дължината на страната на блокчето.

Тогава лесно можем да съобразим,че при 0<=x<=h и 0<=y<=3*h точкаа е вътрешна.

Ако на едно от четерите места имаме равенство -тя е контурна,а в останалите случаи е външна за фигурата.

Може да се получи и с директни проверки(без нови логически променливи).

0
atanashq avatar atanashq 2 Точки

Благодаря Ви!
Поздрави!

0
svephoto avatar svephoto 1191 Точки

Моля, надявам се да сме ти помогнали. yes laugh

0
06/06/2021 23:44:13
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.