Loading...
Petya avatar Petya 2461 Точки

Приемен изпит: 10, 11, 12 и 14 април

Здравейте, вече имаме конкретни дати за приемния изпит. Той ще се проведе на 10, 11, 12 и 14 април. Ще има по два изпита на ден: от 9:30-15:30ч и от 16-22ч. Утре, 27 март, в 17:00 часа ще пуснем записване за час и дата за явяване на изпита (и ще можете да се запишете, както присъствените студенти избираха групи за занятия за подготвителното ниво). Записването става САМО чрез нашия сайт. Повече информация ТУК. Успех на всички!

Тагове:
39
Programming Basics
IvanStoyanov avatar IvanStoyanov 68 Точки

1. Приблизително колко човека ще приемете?

2. Оценката (за присъствено записаните) се сформира 70% от изпита, 10% от предаване на домашни, 10% от участие във форума и 10% от проверяване на домашни. Тези 10% от участие във форума са 10% от точките, които сме събрали или ще ни бъдат добавени всички към общата оценка? Важи ли същото и за предаването и проверяване на домашни?

3. Точките от изпита сега важат ли и за приема през септември както бяхте казали? Ако през септември държим отново приемния изпит, можем да си изберем по-високите точки от сегашния или от този през септември. Тази опция остава ли?

4
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Процентите от форума са само бонус. Т.е 110% общо. Изпита е 80%. Дали самите точки важат за приема през септември - съмнявам се. Мисля, че тогава има значение само резултата от изпита, но нека и официално лице подтвърди.

0
alexxdim94 avatar alexxdim94 33 Точки

Аз няколко пъти попитах дали точките от изпита през Април важат за през Септември и няколко пъти ми беше отговорено, че важат.

1
maya.p avatar maya.p 2 Точки

И аз получих отговор, че оценките от сегашния изпит могат да се ползват и през септември

1
gabberfreak avatar gabberfreak 7 Точки

Къде мога да видя за коя дата на изпит съм се записал ? Защото на този линк https://softuni.bg/apply ми пише само : Вече сте кандидаствали, но не пише дата или нещо такова ?

0
VeselinDHristov avatar VeselinDHristov 3 Точки

Както Petya е казала в началния пост на темата, системата за записване за изпита ще бъде пусната днес (27 март) в 17:00 ч. На сайта ще ти се появи известие, което ще те упъти към формуляра за избор на ден и час за явяване.

0
gabberfreak avatar gabberfreak 7 Точки

Извинявам се не съм съобразил датите.

0
YaneYo avatar YaneYo 40 Точки

Здравейте!

Имам следните въпроси:

1. Коя задача колко точки носи, съответно колко минимум задачи трябва да бъдат решени, за да се води изпитът взет? Например при една или две нерешени задачи (да кажем четвърта и/или пета) как се смятат точките?

2. В задачите от примерния практически изпит най-долу в инструкциите има изисквания за time limit и allowed memory (например Time limit: 0.20, Allowed memory: 16 MB). Може ли пояснения в кои случаи тези условия ще се считат за (не)спазени при решението на задачата и доколко се взимат под внимание?

3. По време на изпита разрешено ли е да се използва таблет, заради удобството на допълнителната визуална площ, която вторият дисплей предлага (вероятно няма да може да се инсталира софтуерът за мониторинг, освен ако няма версия за андроид)?

4. Докато трае изпитът колко и какви почивки са позволени, хапване и пийване в кафето, тоалетна, излизане извън сградата и пр.? Придружава ли те официално лице постоянно?

2
RosenIliev avatar RosenIliev 88 Точки

Задачите на изпита най-вероятно ще са 5 , като всяка носи от 0 до 100 точки . По-трудност са различни , но носят еднакъв брой точки . На лекцията днес Наков каза , че задача-задача и половина вероятно е прекалено слаб резултат за прием , но разбира се всичко ще зависи и от общите резултати . Щом изпита като цяло е по template на този от Телерик , тогава мога да се опитам да ти отговоря и на останалите въпроси : 

Time Limit и Allowerd Memory конкретно на тези задачи ще видиш голям зор да ги препълниш , така че не ги мисли :D 

Таблет най-вероятно няма да ти разрешат да използваш именно заради софтуерът , мобилните телефони май също са забранени . 

За почивките - предполагам по една 15-20 минутна за който желае на всеки 2 часа . : )  

2
gangov avatar gangov 22 Точки

Имам въпрос към лекторите. С Убунту 13.10 съм на лаптопа си и ме интересува дали от Ваша страна няма да има проблеми с качването на програмата за наблюдение на изпита?

2
WhatTheFoxSay avatar WhatTheFoxSay 61 Точки

Софта за следене трябва да е само за  Windows. Сложи си една виртуална машина с windows и visual studio да ти е мирна главата на изпита.

1
ZloboMiR avatar ZloboMiR 50 Точки

На подобен въпрос колега ми препоръча да инсталирам и виртуална машина заради някои несъответствия при Моното. Обаче не беше официален отговор, сега ще видя ръчно дали има по-нов.

0
v1ppers0nn avatar v1ppers0nn 234 Точки

Добре, всичко е точно. Но не мога да разбера няколко работи:

1. Някъде четох, че оналйн сме 2000 човека а присъствено околу 1000. Това прави 3000, а за изпита има 1600 места? Какво става?

2. Аз от 15:00 няма да мога да седна на компюрър, дори до телефон, защото имам други работи.Ще мога чак утре след обед (ще играя в театрална пиеса). Какво правя? Утре всичко ще е заето...?

(Ние сме 4 човека които сме така, приятели сме, и не знаем какво да правим...)

Благодаря предварително за отговорите :)

УСПЕХ НА ВСИЧКИ!!!

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Ако има повече желаещи ще се пуснат още дати! Просто се предполага че от тези 3000 половината са се отказали по трасето някаде. Иначе е добра идея да кажеш на някой да те запише ако искаш определена дата, но ако ти е все тая, спокойно, ще има места за всички ! 

0
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

v1ppers0nn, и аз съм бил в такива ситуации, но за щастие мобилния интернет на телефона е спасявал положението :)

1
v1ppers0nn avatar v1ppers0nn 234 Точки

Matrix проблема ми е, че аз след малко излизам на сцена и не мога да ползвам телефони, таблети и подобни устройства. Дори няма да ги взимам с мен, защото някой път изчезват... И чак утре ще имам достъп до тях.

1
gangov avatar gangov 22 Точки

Може и някъде вече да е говорено, но не разбрах колко точно точки трябва да имаме, за да сме приети?

0
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Няма фиксирани! Отиват всички на изпита, решават, прави се класирането... Наков поглежда, удря с теслата и отсича - "тия нагоре са приети, тия другите,  ако искат ще се пробват другия път" :)

9
Aluin avatar Aluin 76 Точки

Ще гледам да се запиша на първия възможен ден, демек 10ти.. Препоръчвам на всеки който е карал C# или е по сигурен в познанията си да се запише първия ден.. Не че аз съм про..но карах веднъж Си шарп в телерик, и понеже не успях да се представя много добре, сега го карам втори път, с надежда да го науча както трябва.. дано!

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Аз пък ще опитам за последния да се доредя, за да мога да се подготвя по-добре ..

0
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Обикновено най-трудните задачи се дават за последния ден, защото хората тогава са разполагали най-много от всички с време, за да се подготвят... Това не значи, че абсолютно винаги е така и най-лесните задачи се падат първия ден, но от моя личен опит, винаги когато съм се записвал за по-задни дати са ми се падали по-тегавите (поне за мен) задачи, в сравнение с тези на по-предните групи...

2
Aluin avatar Aluin 76 Точки

Съгласна съм с Matrix... Като цяло го има този модел при изпитите в телерик, не знам и тук дали ще е така.. :) 

0
tanija avatar tanija 60 Точки

Току що опитах да избера дата за изпит и системата ми отговори че нямам право да се явявам на този изпит :-(

 

0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Релогни се.

0
kyamaliev avatar kyamaliev 209 Точки

Пробвай пак и ще стане ;)

И аз имах твоя казус, ама с малко упорство записах с кеф за сутринта на 10ти :)

0
alexxdim94 avatar alexxdim94 33 Точки

Къде се записваш??

0
LenaB avatar LenaB 112 Точки

Аз се записах без проблем.

Не мога никъде да видя потвърждение за коя дата и час съм записана, но предполагам все някъде ще се появи.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.