Loading...
Petya avatar Petya 2461 Точки

Приемен изпит: 10, 11, 12 и 14 април

Здравейте, вече имаме конкретни дати за приемния изпит. Той ще се проведе на 10, 11, 12 и 14 април. Ще има по два изпита на ден: от 9:30-15:30ч и от 16-22ч. Утре, 27 март, в 17:00 часа ще пуснем записване за час и дата за явяване на изпита (и ще можете да се запишете, както присъствените студенти избираха групи за занятия за подготвителното ниво). Записването става САМО чрез нашия сайт. Повече информация ТУК. Успех на всички!

Тагове:
39
Programming Basics
MomchilDishev avatar MomchilDishev 20 Точки

Наков спомена в понеделник(24.03), че изпитът най-вероятно ще се проведе седмицата след Великден. Настоящите дати са доста по-рано, но все пак благодаря за навременното уведомление. Успех на всички с подготовката!

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Коя е онлайн системата за оценяване ? 

1
Petya avatar Petya 2461 Точки

Подобна е на BGcoder, да.

4
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

В тестов режим ли е СофтУни BGcoder-а? В смисъл, можем ли да го очакваме скоро за тестване, опити да качваме задачи преди самия изпит, така че да свикнем с интерфейса му... Евентуално да рипортваме бъгове, които евентуално да се отстранят преди самите изпити...

6
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Може ли да дадете линк към страницата за записване, която ще стане активна утре в 17 часа. От опит знам, че ще е голямо нападение и трябва да се действа много бързо с F5, ако се цели точно определен ден и час. Не ми се е налагало да се записвам за групи и не знам каква е процедурата тук.

1
Petya avatar Petya 2461 Точки

Ще ти се появи като съобщение като влезеш в профила си.

2
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Любопитно ми е колко души ще се явят на тези приемни изпити? Ориентировъчно... 3000?

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Като гледам 4 дена по 2 изпита на ден -> 8 изпита. Залата е за 200-210 човека, тоест около 1600

0
nikolay.dimov83 avatar nikolay.dimov83 143 Точки

Здравейте,

Аз имам 3 въпроса:

 

1. Кога ще е последната лекция?

2. Нищо не споменавате за масиви в задачите?

3. Ще имаме ли курсов проект и кога ще го обявите?

 

Предварително благодаря за отговорите!

2
Petya avatar Petya 2461 Точки
  1. Зависи с коя група идваш. Ако идваш в сряда и неделя, последната лекция ще ти е тази неделя, 30 март.
  2. Задачите ще могат да се решат без масиви, но ако ги знаете може да се решат по-лесно. Масиви ще вземете в предпоследната лекция - C# Advanced topics.
  3. Курсови проекти в подготвителното ниво няма.
4
sety.stoyanova avatar sety.stoyanova 4 Точки

Здравейте,

датата за предаване на последното домашно е 13.04 , а първия изпит е на 10.04, ще си получим ли към оценката 10% за домашни?

1
Petya avatar Petya 2461 Точки

Да, ще получите, ако сте предали домашните в срок.

3
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Обикновено домашните се проверяват и по време на самия изпит, че даже и след края му има време за проверки... Но нека все пак някое официално лице потвърди...

1
maya.p avatar maya.p 2 Точки

Предполагам ще успеем да минем целия материал, защото в началото бяхте казали, че курсът ще е до към 30-ти април.

 

 

1
Petya avatar Petya 2461 Точки

Курсът е до края на март. Но в сайта пише, че е до края на април, защото включваме и подготовка за изпита, самия приемен изпит, класирания, записване.

3
ZloboMiR avatar ZloboMiR 50 Точки

"Ако все още има желаещи да се явят на изпита...." свежарско, поздравления за автора.

Сега сериозно:
1. Само веднъж ли ще имаме право да подадем решение към автоматичната система за оценяване?
2. Би било добре да се онагледи "лесна задача" с конкретен пример, за да знаем какво да очакваме. Разбира се, нямам предвид същата да се падне на изпита. 
3. Има ли предвидени допълнителни дати при интерес от над 1600 човека или пък някакво разместване, ако твърде много хора предпочитат сутрешна/вечерна форма?
4. Предлагам който може да не идва с кола в деня на изпита, за да не стане някакъв паркоад.

2
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

1. По-правилния въпрос според мен е кой точно събмит на кода ще ни се гледа за финалната оценка? Най-доброто постижение, или както при старата версия на Бг кодер - само последното изпратено решение?

2. Наков беше казал, че ще има дати и задачи за абсолютно всички желаещи... Иначе когато има прекалено много хора за  някоя група - местата просто няма да са активни за запис и човек ще бъде принуден да се запише за друга група...

3. То цяла София вече е парко ад :D

 

1
Petya avatar Petya 2461 Точки

Има се предвид желаещи да се явят на изпита, които още не са се записали, но явно трябваше да съм по-ясна, благодаря за забележката :)

Иначе относно въпросите ти, да допълня:

1. Не, може колкото пъти искате, но ще се вземе предвид последното подадено.

2. Примерни задачи има тук: https://softuni.bg/trainings/coursesinstances/details/2 (най-отдолу, след всички лекции досега).

3. Да, ако има още желаещи, ще добавим още дни.

4. Добро предложение, все пак има паркинг зад сградата, но е платен.

4
stamen4o avatar stamen4o 44 Точки

"Разрешено е да се ползват книги, учебници, презентации, видео уроци, форуми, Google search." Това означава ли, че може да се "Copy and Paste" от намерен готов код или части от кода в Google Search стига да сработи ?

3
Stoyan.Stoyanov avatar Stoyan.Stoyanov 96 Точки

Добре, четейки описанието на курса C# Basics Март 2014 се вижда следното:

"Стартова дата: 05-03-2014

Крайна дата: 30-04-2014"

 

1. Как така изпита е преди края на курса?

2. Възможно ли е да се добави дата за явяване след 15-04-2014?

0
kyamaliev avatar kyamaliev 209 Точки

1. Пет поста по-нагоре Petya е обяснила, в отговор на maya.p ;)

2. Подозирам, че не, защото Наков доста пъти казва, че създаването на задачите за изпит отнема доста време (няколко дни) и си мисля, че освен, ако кандидатите са повече, отколкото могат да се явят на обявените дати.

Поздрави

0
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

Най-късият семестър в моят живот !wink

Зарязала съм всички и всичко и спя през нощ !surprised

Има ли шанс да взема последната дата 14 защото идвам от Австрия и ми е просто невъзможно да дойда преди12 , защото ще пътувам на 11, а все пак искам да имам един ден да си почина и да открия къде е Софт унито и да се ориентирам в обстановката ?

 

Защо ги скъсихте дните от 7 на 5 ? 

 

Ще има ли подготовка ? Давайте от сега задачи - че НЯМА ВРЕМЕ !tongue-out.

 

1
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

А сега видях ! това С за напреднали , подготовка за изпита ли е ?Или наистина само за напреднали, защото ние сме начинаещи - нали - такива ли ще са задачите ?

Или като тези в Терелик ?

Или като тези от домашните ?

Практически - 2 седмици остават до първата дата .

1
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

ViValDam, чета ти двата поредни поста и определено бих те посъветвал да се наспиш и да си починеш малко - хубаво е че си се амбицирала, но пренавиването и неправилното изразходване на ресурсите, особено преди важен изпит принципно не води до нищо хубаво ;)

 

Задачите на изпита няма да са като в домашните - ще са като тези на изпитите в Телерик.

Най-долу в системата на актуалния курс C# Basics има добавена графа "Подготовка за изпит" - там можеш да видиш примерни задачи за изпит.

3
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

@ViValDam: Дали ще успееш да се запишеш за 14ти зависи колко бърза ще бъдеш днес в 17 часа при записването. Предполагам, че двете дати 12ти и 14ти ще бъдат запълнени още в първите 10 минути. 12ти, защото е събота и вероятно има доста работещи, а 14ти защото е последен ден и много хора ще си помислят, че ще изтече информация от изпитите от предходните дни.

Така че бъди точна и бърза при записването!

0
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Какви ще са условията с интернета за изпитите дати? В смисъл, беше казано, че до тогава ще се подобрят максимално като се предостави възможност за включване и на LAN кабели. Впредвид изтеглянето на датите по-рано, ще стане ли това до тогава? Как стоят нещата с безжичната връзка? Ще се правят ли опити за подобряването й, че честно казано, и с 50 човека в залата, нета мноого грубо прекъсва. Кога ще се тества това нещо, като тази седмица е последната с лекции? Това ме притеснява най-много за изпита.

4
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Понякога е доста интересно като видиш, че някои хора свободно си ровят из нета на лаптопите, а други даже 1 google не могат да заредят... :/

5
WhatTheFoxSay avatar WhatTheFoxSay 61 Точки

Според мене е най-добре по време на изпит да се слага ограничение от 200-300к на потребител и нещата ще са добре за всички. Скоростта е достатъчна за гледане на видео, а за сърчване по гугъл си е перфектна. 

А и също 80/100 от хората имат мобилен интернет, така че могат да разчитат и на него.

1
VGeorgiev avatar VGeorgiev 1384 Точки

Ще се постараем за изпита да има добър интернет. Все пак интернета ще е доста важна част от изпита. Ако не успеем да подобрим безжичния нет, ще се опитаме да осигурим LAN връзка и се надяваме интернета да е добър за всички.

4
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.