Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dmaknev avatar dmaknev 49 Точки

[Homework] Programming Basics June 2015

Не разбирам защо модератор ми е затворил темата: https://softuni.bg/forum/questions/details/4596

Не виждам и как да го попитам, освен просто да си отворя нова.

Не е мой проблем че на минали випуски домашното е същото (което забелязах в последствие), но за юни няма друга такава тема, като в тази очаквах да се обсъждат именно задачите за курсът към който съм записан и решенията на конкретното домашно които съм качил.

Не виждам да има нещо неясно и не мисля че ми липсва описание към линка, само защото то не е в темата, а в заглавието. Ползвал съм pastebin.com, защото докато търсех подобна тема от този месец (щеше да е хубаво да не се налага да го правя ръчно, а да има някаква работеща търсачка) и не намерих такава, забелязах че сте правили забележки за директно качено домашно и предпочитате да е в този вид, сега пък и така не било ок. Последно трябва ли да има излишен текст тук или всичко да е в линка?

 

Тагове:
-1
Programming Basics 21/06/2015 16:39:21
Varbakoff avatar Varbakoff 4 Точки

Колега,

Разбирам вълненията ти, но явно модераторът е имал предвид, че същото домашно № 1 от Основното ниво е вече неколкократно коментирано; посочвани са както изискванията на съответните задачи, така и техните решения, и затова е заключил темата ти. Аз лично - не си спомням добре - бая се рових докато намерих подобни теми тук във форума, за да ме насочат не колкото до самите верни отговори, а до механизма за решаването им. Аз подчертах, че съм много зле с математиката, понеже съм хуманитарист, на всичкото и отгоре доктор на науките, и когато пуснах въпрос за домашното във форума, веднага някой от почитаемите администратори откликнаха на него и ми помогнаха, за което много им благодаря! Та, колега, "успокой топката", както се казва на жаргонен език, и когато пускаш коментари, уточнявай линковете какви са и защо ги пускаш (поствяш). Все пак е хубаво да има реална словесна комуникация между нас, а не кодово говорене, нали така? :)

Поздрави!

Бл.В. 

0
21/06/2015 05:50:43
dmaknev avatar dmaknev 49 Точки

Коментар 1

Само на 4-та трябваше да изпишем всички цифри. Иначе всичко друго е вярно. Браво. =)

Имам си вече и една оценка иначе. Не мога да я видя каква е, но не съм много съгласен с коментара.

До колкото разбрах коментари по домашното и източници въобще не са задължителни, нито пък се изисква описване на процеса на решаване и това не трябва да влияе на оценката, но от друга страна когато аз оценявах забелязах че доста хора са се постарали значително и в тази посока, наистина на някои ми се искаше да им пиша повече от 10 ;)

Ето и отговорите ми на 4-та задача:

4. You are given three right angled triangles. Find the length of their hypotenuses.
    1.    Catheti: 3 and 4    ==> 5
    2.    Catheti:  10 and 12    ==> 2 * sqrt(61)
    3.    Catheti 100 and 250    ==> 50 * sqrt (29)

Озадачен съм от коментара. И колкото и да ми се иска да го отбележа като коректен, не мога да го направя, защото не е такъв. Айде поради вероятно добрата оценка, може и да го отбележа като такъв, но как да го отбележа като полезен?

Защото след като "всичко друго ми е вярно", значи нещо ми е грешно, а не е посочено такова. Кое ми е грешно? Некоректно изписано, непълно, неточно, но защо невярно? Освен това смятам че съм го изписал максимално точно, до колкото резултата позволява това. Полезен би бил коментарът на колегата, само ако беше добавил в него и как наистина трябва да се изпише, кои са тези "всички цифри"?! След като няма точен корен и следователно имаме безкрайни числа... Как се изписва безкрайно число, ако не се окаже периодично? Може единствено да се извади множител от корена, така че вътре да остане само просто число, което съм и направил. А по повод на другите теми, не видях по-коректно изписване там.

П.П. Не се заяждам колега, също и съм спокоен, просто съм педантичен и моля да ме извините ако това не ви е удобно, но аз си мисля че за програмист е важно!

-3
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Какво очакваш да постигнеш с този пост? Има голяма вероятносто този, който ти е написал коментара да не ти прочете поста във форума

Не можеш да очакваш от току-що прохождащи хора в програмирането, а и не само (в професионалните ИТ среди, интернет формална комуникация и прочие...) да са педантични. Все още някои хора го смятат за детска игра. Забелязваш ли усмивките в коментара? Което е нормално - ако на хората не им е забавно до някаква степен, нямаше да го правят. С времето, ако това им се отдава, ще ошлайфат непрофесионализма си.

В крайна сметка, ако мислиш, че можеш да бъдеш ощетен - имам новина за теб - така е, можеш. Могат да ти кажат, че домашното ти е супер, и да ти дадат 0 точки :) Също така може да напишеш напълно полезен и коректен коментар на някого и той да ги кликне червените копчета :)

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Предната ти тема беше заключена не само защото вече има няколко подобни теми, а защото нямаше никакво съдържание, само един копиран линк.

Настоящата ти тема пък не е именувана според правилата. Домашно PB юни. Какво е PB? Кое домашно?

Разгледай правилата на форума и се старай да ги спазваш. Идеята е това да е място, където всеки може лесно да намери информацията, която му трябва; затова са създадени тези правила и модрераторите ги енфорсват. 

1
Kosta.Kanev avatar Kosta.Kanev 27 Точки

Привет колеги. Моето мнение е , че няма как без нито едно пресмятане, дори и с всички верни отговори да получите оценка 10.При положение, че друг с всички верни отговори е написал и всички пресмятания, чрез които е стигнато до тях. По справедливо е на втория да се пише 10 понеже малко или много се е понапънал , било то да копи-пейстне подробните решения или да си ги пресметне сам...във всички случеи е направил някое друго дейтвие в повече.Лекцията към която е домашното дава достатъчно познания за да се решат подробно и самостоятелно всички задачи, може би с малко помощ от Гугъл. Поздрави :)

-2
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Оценка 10 се слага за коректни отговори и спазени условия. По условие се иска да се намерят само отговорите, а как - всеки сам си решава. Да поставиш оценка под 10 за напълно вярно домашно е некоректно. Ако някой се е постарал повече - ами това си е за него, той е получил повече знания от цялото упражнение.

4
Kosta.Kanev avatar Kosta.Kanev 27 Точки

Разбирам.Поне за себе си, все пак е по-добре да се постарае човек да разбере, как е стигнато до въпросния резултат. В лекциите е обяснено перфектно. А и съм сигурен ,че такива базови познания след време ще са ни доста полезни ако ги усвоим... специално за бройните системи.

-2
22/06/2015 21:49:58
dmaknev avatar dmaknev 49 Точки

Какво очаквам? Очаквам обсъждане на това домашно.

Коментар 2

Всички, задачи са решени вярно.
Забележката ми е към начина по които са дадени отговорите на задача №4. Отговорите са верни, ( 2. Catheti: 10 and 12 ==> 2 * sqrt(61) 3. Catheti 100 and 250 ==> 50 * sqrt (29)) , но мисля че е по-добре и по коректно, да се дават крайни числа.

И ето резултат, човекът явно е прочел и се е оитал да се обоснове, но според мен не е успял. От друга страна двама посочват една и съща "грешка" и започва да ми светва червената лампичка, ако и трети каже че това е грешка, може би наистина имам грешка. Но проблемът е че все още не разбирам каква, и отново моля някой да ми обясни. Какво имат предвид колегите под "всички цифри" и "крайни числа", след като могат да се дадат само приблизителни стойности. Домашните на които поставих 10, също бяха решени по този начин, дори един колега даже не беше си направил труда да опрости корена, друг дал приблизителна стойност без да посочи че е такава, но все пак това според мен се приемат за верни решения. И въобще не ме интересува кой какъв труд и усилия е положил и как е стигнал до решението, интересува ме единствено дали е решено вярно. Защото ако някой може да реши нещо с по-малко труд от мен, значи той просто е по-умен и го поздравявам за което.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Първият коментар е по-скоро некоректен, защото всички цифри се искат на 3-та задача, не на 4-та. Или този, който е проверявал домашното, се е объркал, или въобще не е проверявал като хората.

Вторият просто казва, че вместо да даваш като отговор формула, човекът очаква да види реално число като 6.2453 или нещо такова. Защо колегата смята така - вероятно повечето хора така са давали отговорите и е по-лесно за проверка да сравниш 3.14 с 3.14, отколкото с някаква формула, която включва корен квадратен. Просто една операция в повече за сметка на проверяващия.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.