Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ioanna.konova avatar ioanna.konova 47 Точки

Homework - Math for Developers - october 2015

Здравейте, колеги! smiley

Това е решението ми на задачите от първото домашно - http://dox.bg/files/dw?a=f8e7b86d33

Мисля, че нямам грешки, но ако откриете такива, ще се радвам да ги споделите!smiley

14
Programming Basics 19/10/2015 20:54:49
GerganaYord avatar GerganaYord 78 Точки

Сравних го с моето, всички отговори съвпадат, тоест би трябвало да са ни верни :)

4
AbyRad avatar AbyRad 4 Точки

Здравейте,
също мисля, че отговорите са верни :)

3
alex.mitev avatar alex.mitev 20 Точки

Здравейте, понеже съм се упражнявал около един месец, се опитах да напиша домашните на Visual Studio. 

 

Ето резултата. 

https://github.com/alexmitev/ProgrammingBasics/tree/master/MathForProgrammers

Дано съм бил полезен на някого.

4
AlexanderBegov avatar AlexanderBegov 0 Точки

Здрасти,

и при мен са така отговорите!

 

0
inktech.n.kikov avatar inktech.n.kikov 42 Точки

Здравейте и при мен отговорите са така.Смятам да пробвам да напиша и логиката :)

1
jumpforjoy avatar jumpforjoy 12 Точки

Здравей,

Кода за простите числа е супер, само аз бих добавил един "break" след "isPrime = false;" на ред 31, понеже вече е ясно, че числото не е просто и няма нужда да се проверява до края. Така ще излезеш от цикъла и ще продължиш със следващото число. Сега няма да забележиш разликата, но при 100000-ото число, да речем, вече е друго. То и с "break" пак се зори малко. :) Пробвай, ако ти е интересно.

for (counter = 2; counter <= (int)Math.Sqrt(number); counter++)
            {
                if (number % counter == 0)
                {
                    isPrime = false;
                    break;
                }

            }

Дано да ти е от полза за в бъдеще и успех!

2
21/10/2015 15:53:14
iMitaka avatar iMitaka 48 Точки

Справила си се напълно вярно с домашното, кратко, точно и ясно,точно както трябва да бъде. smiley

Само бих предложил нещо, което според мен е хубаво, ако ти се занимава да добавиш под всяка задачка,след отговорите линк към сайта от който си ги получила(ако са от нета). smiley

1
19/10/2015 19:36:04
ioanna.konova avatar ioanna.konova 47 Точки

iMitaka, благодаря за идеята! smiley

Ъпдейт-нах линка с домашното. Под всяка задача написах източника, от който си помагах за решенията.

1
savina.toteva avatar savina.toteva 10 Точки

Здравей,

Да и аз мога да потвърдя ,че отговорите са правилни и също така съвпадат с моите. :) 

Аз лично написах едно кодче за да ми изкара ред на Фибоначи. До тук добре. Следващата ми стъпка е да запиша първите 100 числа в масив и след това онхождайки масива да проверявам дали съответните числа от "Problem 2". Все още имам някакъв проблем с типовете данни и не съм сигурна как да го разреша, но мисля,че и това много скоро ще стане ясно.

Успех на всички и до нови срещи! :)

1
alex.mitev avatar alex.mitev 20 Точки

Здрасти Савина. 

Искаш да запишеш първите 100 фибоначи числа в масив? Не разбрах добре какво искаш да направиш за коя задача. 

 

 

0
savina.toteva avatar savina.toteva 10 Точки

Здравей,

Да, точно така , всяко число от реда се записва ,като елемент от масив и така ще знам поредния му номер, при последващо обхождане на масива.  Няма такава ,конкретна задача от домашното на "Математика за програмисти".  Има подобна за намиране на 24-то, 101-во поред просто число. Аз искам да намеря кое е 20-тото число,например, от реда на Фибоначи. 

0
19/10/2015 22:22:50
alex.mitev avatar alex.mitev 20 Точки

Може и без масив.

1.декларираш една променлива в, която да се записват номерата, задаваш и стойност 2 - първите две стойности от фибоначи са 0 и 1 - имаш ги готови. 

2. Правиш един while loop, в който смяташ фибоначи номера. Всяко завъртане добавяш по 1 в променливата от точка 1.

3. Когато променливата е равна на номера който искаш, принтираш изчисленият номер от точка 2. 

4. Спираш цикъла когато вече имаш позицията, която искаш.

 

0
Ivo_91 avatar Ivo_91 3 Точки

Аз също го сравних с моето домашно и намерих грешка при мен. Един от converter-те в нета дава грешно инфо. :)

2
19/10/2015 21:22:45
zubaza avatar zubaza 1 Точки

Аз след като качих моето домашно, също видях че един от конверторите дава грешни стойности. Странна работа.....

Между другото като обясняваха как се предават домашните се присетих, че май не се кефят на обяснения на кирилица и държат всичко да е на английски.

0
inktech.n.kikov avatar inktech.n.kikov 42 Точки

Аз искам да питам след като си придал домашното кога се очаква да бъде проверено?И тези точки по какъв начин се печелят,благодаря ☺

0
zubaza avatar zubaza 1 Точки

Доколкото разбрах, домашното ще бъде проверено след изтичането на срока за неговото предаване.

Точки можеш да получиш от своето домашно, проверени от теб домашни на други курсисти (трябва поне 3-ма да са оценили твоята проверка като полезна), както и активност във форума.

0
krifar avatar krifar 5 Точки

Много кадърно направено домашно, браво. Дори си намерих грешката в моето домашно. Иначе относно въпроса кога се проверяват, предполагам че когато свърши периода за предаване ще има няколко дни или пък седмица през които ще се проверяват домашни.

1
elpatseto avatar elpatseto 6 Точки

Супер! 

И при мен отговорите са така. Аз се чудех дали може да пишем в съшият файл или трябва в отделен, но и аз като теб съм написал отговорите директно под задачите. 

Ще използвам темата да пипитам тук, когато качваме домашните си, в името на файла или вътре в него необходимо ли е да присъстват имената ни или е достатъно това, че всеки си го качва през неговият профил? 

Поздрави, 

Пламен Г

1
20/10/2015 09:49:58
Ivanov.Ivan avatar Ivanov.Ivan Trainer 558 Точки

Според мен е достатъчно, че се качват от конкретен профил.

1
elpatseto avatar elpatseto 6 Точки

OK! Мерси! :) 

0
elpatseto avatar elpatseto 6 Точки

ОК! 

Благодаря! :) 

0
bety_1988 avatar bety_1988 49 Точки

Здравейте! И аз получих същите отговори, но съм използвала различни източници от Вашите. Единствената разлика е, че на местата където трябва да напишем текстови отговор /не само цифри/, съм отговорила на английски. Предполагам, че така е по-правилно, защото и условието на самата задача не е на български. :) Забравих да спомена за задачата с хипотенузите - може би при самото изписване форматът се е променил и затова се е получило: 3 and 4 – hypotenuse = 32+ 42 = 9+16 = 25 = 5, вместо да се визуализира като 3 на втора степен и 4 на втора степен. :)

1
20/10/2015 13:01:02
elpatseto avatar elpatseto 6 Точки

Харесвами идеята домашните да ни ги дават на английски език, тъй като и аз като някои колеги тук съм подготвил домашното си също на английски. По този начин ще свикнем с терминологията на повече думи от ИТ сферата, които ще са ни от голяма полза в бъдещата на работна среда. 

So, keep calm and love programming! ;) 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.