Loading...
ioanna.konova avatar ioanna.konova 47 Точки

Homework - Math for Developers - october 2015

Здравейте, колеги! smiley

Това е решението ми на задачите от първото домашно - http://dox.bg/files/dw?a=f8e7b86d33

Мисля, че нямам грешки, но ако откриете такива, ще се радвам да ги споделите!smiley

14
Programming Basics 19/10/2015 20:54:49
tanml17 avatar tanml17 27 Точки

аз не съм се впускала в много обяснения за това как съм получила отговорите, мислех, че не е нужно :)

1
21/10/2015 22:59:46
Martin77 avatar Martin77 4 Точки

Здравей, явно всички дотук постигаме единнни резултати. То просто източниците са едни и същи. Страхотно е че можем да надникнем над размишленията на другите колеги, за решаване на  конкретните задачи. Успех на всички.

1
inktech.n.kikov avatar inktech.n.kikov 42 Точки

ето и от мен един код чрез който може да се превърне десетично число в бинарно:

static void Main(string[] args)
        {
            int value = Convert.ToInt32(Console.ReadLine());
            string toBinary = Convert.ToString(value, 2);
            Console.WriteLine(toBinary);

        }

 

въвеждаме произволно число след което го делим на 2.

примерно 430 и получаваме като резултат бинарен код - 110101110;

втори примерен код:

 static void Main(string[] args)
        {        

           int z = 430;
            while(z > 0)
            {
                Console.WriteLine(z % 2);
                z = z / 2;
            }
        }

 

 

 

 

1
IvanKabasakalov avatar IvanKabasakalov 1 Точки

И моите отговори се оказаха същите. Да си призная изпитах затруднение с това първо домашно, но се справих след като изчетох коментарите. Благодаря на всички за помоща. :)

1
tcvetli avatar tcvetli 2 Точки

Здравейте,

Според мен всичко е вярно. yes

1
Kliment avatar Kliment 3 Точки

Здравейте,

 Включих се в курса без регистрация и доколкото разбрах, трябва да решим домашното, без да използваме код. Моля, поправете ме ако бъркам.

 

2
22/10/2015 23:38:39
tcvetli avatar tcvetli 2 Точки

Да домашното се решаа без код.wink

1
dZf1aeA-KlimentHristov avatar dZf1aeA-KlimentHristov 56 Точки

Единствено при мен грешно съм отговорил на фибоначи с позицията на числата. Иначе другата домашна излиза напълно вярна при мен.

Ние половината домашна я направихме на лекцията, беше адски полезно обясненията с преобразуването на системите.

ето я и моята: http://files.fm/u/cayxirb

Благодаря за споделянето.

1
23/10/2015 00:07:52
inktech.n.kikov avatar inktech.n.kikov 42 Точки

Да мисля че не трябва да има код в домашнара работа.Написах го само за да се види как се получават резултатите☺Лек и успешен ден на всички.

1
Asia_Velinova avatar Asia_Velinova 1 Точки

Здравейте и от мен колеги!

За упражнение 1:

Климент, 251-вото число е 1597, а не 1583. (Поне според мен :) )

За упражнение 2:

Йоанна, ако броиш 0 да е на позиция 0, тогава отговорите ти са верни, но ако 0 е на позиция 1, тогава съответно стават: 12, no, 18. Не знам как е правилно да броим 0 и съм писала и двата варианта.

Климент, в задача 2 се иска да провериш дали намерените числа на тези позиции са част от Fibonacci numbers, а не дали номерата на позициите са. Трябва да видиш дали 89, 547 и 1597 са Fibonacci numbers, а не 24, 101 и 251.

Иначе за другите неща получавам същите отговори.

Дано съм помогнала!

1
23/10/2015 10:47:53
dZf1aeA-KlimentHristov avatar dZf1aeA-KlimentHristov 56 Точки

Благодаря за пояснението. Видях си грешката.

1
kristinapetrova avatar kristinapetrova 2 Точки

А задължително ли трябва да се пише източникът?

1
23/10/2015 12:10:42
iMitaka avatar iMitaka 48 Точки

Не, но е препоръчително, за да могат проверяващите да видят от къде си стигнал до отговора, а не че просто си преписал решенията. smiley

0
CrazyBo avatar CrazyBo 1 Точки

Здравейте. Голямо мъчение беше за мен с някои от задачите. Не намирам в нета клипчето от самата лекция, където Стоян обясняваше за превръщането от различни бройни системи. Намирам само първото клипче. Въпрос 1: Това ли е единствения начин да се сметнат фактореалите - чрез калкулатор? няма ли формула някаква? 2 И как се намира НОК :(((( рових , търсих...направо ми експлодира главата 

0
23/10/2015 21:56:54
Kliment avatar Kliment 3 Точки

Ето какво мисля за НОК:

Основните вариантите са два:

или да ги разложиш на съставни множители и да умножиш различните, а общите за двете числа по веднъж; или да умножаваш двете числа по 1, 2, 3 и т.н.т. докатото получиш еднакви числа. Според мен, в частния случай е лесно, защото е видно, че 1234 и 3456 са кратни на две и започваш 1234/2 = 617. И ако си решил задачата с простите числа, виждаш, че това е просто. Ако не - делиш го 23 пъти (използваш делителите от 2 до корен от 617 ) и пак виждаш, че е просто число. От тук нататък сметките сапрости 1234 * 3456 /2.

Друг подход е 1234 * 3456 = 4264704 това е сигурно общо кратно.

Започваш да проверяваш на долу. 4264704/ (2*1234) = 1728 и 4264704/ (2*3456) = 617. И пак 617 е просто и пак 4264704/ 2 или 1728 * 617 * 2.
 

0
24/10/2015 00:30:04
CrazyBo avatar CrazyBo 1 Точки

Климент, много ти благодаря. Успях да ги реша и ги изпратих малко преди 23:59 :D аз успях да го реша с начина да го деля на 2 и после пак и пак. За 3456 беше лесно да продължавам даго деля.обаче за 617 не бях сигурна как да продължа... забих.. после реших да пробвам да умножа всичките числа и получих същия отговор като останалите :) така че явно съм била на правилен път, но не съм знаела.  Мерси Климент :) 

0
Kire7o avatar Kire7o 0 Точки

Аз го реших преди няколко дена и съм забравил да го кача, а мислех че съм го качил.
Сега какво да правя? Някакви идей и предложения?

0
MilenGeorgiev avatar MilenGeorgiev -12 Точки

В задачата с хипотенузите никога не би ми хрумнало да ползвам интернет. Един калкулатор е напълно достатъчен. Ако триъгъкниците пък бяха по-голяма бройка, щях да вкарам данните в Ексел евентуално. Но в крайна сметка важното е, че си намерил начин, макар и да ти е отнело повече време. 

0
gsimeonov avatar gsimeonov 8 Точки

Всичко изглежда точно, колежке! Единствено за позициите na prime numbers в поредицата на Фибоначи имаме леко разминаване, но зависи дали броим 0 или 1 за начална позиция. Настрани от това си се справила страхотно! 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.