Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kasskata avatar kasskata 492 Точки

Залата на университета

Здравейте,колеги.

 Доста дълго мислех дали да пиша по един въпрос,който ме мъчи откакто сме започнали курсовете,

но след семинарът по LINUX за начинаещи,ми се случи нещо ужасно пред очите и нямаше как да не попитам...

Вчера след семинара на път към спирката  на тролей "2" двама цигани нападнаха на 100 метра от мен една жена за да я окрадат.Докато се усетя жената беше на земята ,а от близката улица пребягаха две 15-годишни момчета и нападнаха ромите с шутове в главата.2 коли спряха,шофьорите попитаха какво става и след като разбраха и те нападнаха циганите...жената излезна невредима,но циганите изядоха боя ,не знам дали са станали въобще от улицата после.Да не казвам че в близкия вход до случката едно момиче тръгна да помага но приятелят и с нея и заби два шамара за да се върне при него (явно се караха за нещо) и й се развика да седи при него.

Преди 1 седмица си говорех с роднини,които гледат телевизия редовно(новини не гледам от 2 години). Разбрах че "Хаджи Димитър" и "Манастирски ливади" са най опасните квартали на София след"Люлин" и "Надежда". НЕ искам да обидя никой от тези квартали, просто така съм чувал...

Обръщам се към Тийма на SOFTUni и най-вече към г-н Наков, който безкрайно уважавам.

Аз не съм побойник и не харесвам насилието, извадено от малкия екран и от игрите.Предполагам че още малко и след 2-3 месеца максимум, ромите които живеят от другата страна на булеварда след университета,ще разберат че в сградата прииждат хора от всички квартали на София,кой с IPhone,кой с последен модел ASUS R.O.G(2000-2500 лева ) и ще има масови хайки за програмисти и въобще ще стане страшно за автомобилисти,мотористи,колоездачи,и ПЕШАци.

Например ж.к. Младост не е много по-спокоен квартал,но поне на главните улици не се разхождат главно роми след 20:00 часа.

 Много ми се идва и на част №1 и то присъствено за да помагам на колегите или да ми помагат,но след това май ще се запиша онлайн на курсовете, защото Университета е в опасна зона за хора със скъпа техника в себе си и с градския транспорт.

Въпросът ми е малко радикален,но какво можете да направите по въпроса за още една зала извън това населено място и да е на по-достижимо с метро например... И още нещо.Мислили ли сте за маршрутка до залата,която да събира и прибира колегите... Знам че няма да ме разберете грешно и благодаря предварително за оговорите

Бързам да сложа линк към колежка отворила тема за шофьорите които са отдадени на каузата да помогнат с транспорта.

Тук можете да се запишете или да се чуете лично с шофьора за да пътувате заедно с него.

Тагове:
spareva avatar spareva 12 Точки

Х.Димитър всъщност е доста спокоен, живях там доскоро (няколко години и никога не съм се страхувала да изляза в малките часове). Проблемът е в автобуса - във втората половина от Сухата река живеят много цигани и автобусите често са пълни с такива. Попринцип тролеите са доста по-добре. Единственото опасно в квартала са колите - пълно със собственици на баварци и мерджани, които пробват ръчната и свършват в тротоара.

1
DJilanov avatar DJilanov 140 Точки

Вие сериозно ли смятате ,че Хаджи Димитър е по-опасен от Студентски град ? Не че нещо ,но съм живял и на двете места и много по-често съм попадал на подобни случки в Студентски от колкото в Хаджи Димитър...

 

ппс: В криминалето се разказва за роми в квартал ,който е около стадиона на Левски(Герена) а най-близкия цигански квартал е на 5.628 км според Google Maps.. Не че нещо ,но точно в парка над софт уни(до улица магахан ЦСКАрския пункт) и в парка при стадиона(Левскарския пункт) се събират всички ултраси и не смятам ,че е реалистично някой циганин точно там да припари камо ли да ходи свободно ( а да нападне абсурд ) ,тъй че едва ли този сценарии ще събере много фенове :D

1
kasskata avatar kasskata 492 Точки

да бе верно забравил съм да спомена ултрасите ! Значи ти ни предопреждаваш да не внимаваме за джипчии цигани,а от ултраси в Хаджи Димитър.Супер

Отиде ви защитата на квартала. :D

-2
DJilanov avatar DJilanov 140 Точки

Абсолютно НИКОГА в този квартал ултрас не е набил бял човек ... виж ако си мургав и не можеш да из цитираш аз съм българче на чист български имам лоша новина за теб :D

6
Ludmil.D avatar Ludmil.D 41 Точки

Квартала си е екстра само не се разхождайте с шалчета на ЦСКА че аз за циганите не се пиртеснявам ама ултрасите са друга история.. 

1
cherokee avatar cherokee 146 Точки

Колеги, аз от 30 годинки живея в този квартал и мога да споделя, че е един от спокойните такива, особено нощем - веднъж не съм станал свидетел на неприятни сценки (е със сигурност си има, но те са си вътрешно квартални и обикновено са м/у хлапета в спор за някое гадже).. Ако се притеснявате от цигани,  тръгнете в посока Герена, защото има малка циганска махала точно зад Кауфланд (обратното на това, което сподели като съвет идин колега по-горе, но те са по улиците най-късно до 21:30). Ако се притеснявате от ултраси (обикновено не са жители на Х.Д.), не викайте ЦСКА докато сте в квартала. Ако се притеснявате от това да не Ви вземат лаптопа, не го вадете от чантата и да го размахвате (въпреки, че аз редовно си ходя само с него до едно кафене в квартала) . Виж ако имате страх от каскадьори с коли, си дръжте ушите отпушени, защото повечето квартални такива са дрифтаджии и могат да се чуят много преди да се появят ( но те пък излизат след 24:00 да карат - по-малка е вероятноста от авария с други участници). Дано да съм успял да Ви дам полезен съвет, а ако наистина все още се притеснявате - просто подържайте нисък профил на забележимост и едва ли някой дори ще Ви обърне внимание.

2
wartus avatar wartus 152 Точки

Искам да благодаря на всички, които защитиха квартала и не приеха това,че го наредиха до Люлин и Студентски град!

1
quester avatar quester 3 Точки

Здравейте,

    Една вечер ми се наложи да се прибирам пеша от мола на Цариградско до Студентски пеша след 22:00. Мiнах през Млaдoст 1. Беше тотално мъртвило, тъмно, не минаваха коли, не минаваха хора, никой. Бях си наострил сетивата на макс. Така до като наближих УНСС - от тук вече потока от коли започна да се засилва и взе да се чува музика от дискотеките, стана по-светло. Влизайки в Студентски към 01:00 навсякъде кипеше от живот.

Извод: Студентски град не спи като другите квартали, а човек живеещ там и попаднал в друг квартал след 10:00 почва да си припомня полезни съвети от предаванията за оцеляване.

Ето и малко градски съвети за студенти извън Студентски :D

0
lets_c0de_247 avatar lets_c0de_247 9 Точки

Влизам в положението на автора. Днес (неделя) около 14:00 се прибирах. Минавайки покрай спирката съвсем непрднамерено се спогледах с "братята", които си чакаха там. Не бяха агресивни, но определено ме премериха и изгледаха с очи. Буквално се зарадвах, че отминавам. Та стигнах до колелото на 2ката тролей. Там ме очакваше тумба от 13-14 "братя". Вярно е, че повечето бяха подрастващи, но си имаше и 4-5 възрастни. Качиха се на 4ката за Дружба 2 и дим да ги няма.

Като по поръчка имаше и от така наречените футболни ултраси. tongue-out 2ма бяха, но кротки. Сигурно заради численото предимство на "братята" не пожелаха да ги закачат. Това няма особено значение.  За съжаление така е из повечето квартали и дори някои части на центъра.


 

1
IvayloNikolov avatar IvayloNikolov 14 Точки

Х.Д е близо до Герена и е крайно-син квартал. Стига да не говориш за друг български отбор гарантирам ти, че няма да имаш никакъв проблем с футболните фенове ;) Единственото нещо, за което ще трябва да мислим са циганите, но не вярвам през деня да тръгнат да правят проблеми. 

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Колеги, не знам дали все още е актуална темата, но който изпитва притеснения и не си е намерил групичка за прибиране в късните часове, може да си вземете някакво средство за самозащита.

Аз например съм почитател на спрейовете, действат и срещу кучета, и срещу всякаква паплач, включително пияници и наркомани. Струват по около 10 лв., най-много съм си взимал за 40. Повече от две години си носих всеки ден с мен едно флаконче и въпреки че така и не го ползвах (вадил съм го само срещу кучета), все пак носи известна доза спокойствие. Не се изискват разрещителни, стига да сте над 18 може да си поръчате от интернет или да отидете в някой оръжеен магазин и да си вземете.

Не ми се проверяват правилата на форума дали може да постваме линкове, затова ще се въздържа. Но бих препоръчал пиперлив спрей, а не някакви паралитици и други глупости. Потърсете инфо по форуми ако искате повечко инфо.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.