Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Pafo37 avatar Pafo37 21 Точки

Проблем с извеждането

Здравейте колеги,

Правя си домашното от 4-та тема Основи на Програмиране и съм на 2-рата задача.Всичко върви перфектно, само като трябва да напиша телефонен номер първата нула от телефонния номер не ми се показва,а по някой път и 2-рата цифра от номера ми изчезва.Ето и кода:

Нарушена точка 12 от Правилата.

А самата задача е : A company has name, address, phone number, fax number, web site and manager. The manager has first name, last name, age and a phone number. Write a program that reads the information about a company and its manager and prints it back on the console.

Тагове:
0
Programming Basics 21/11/2015 23:05:17
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Телефонът по замисъл не трябва да е double. Числов тип следва да са данни, с които имаш намерение да извършваш числови операции. По същата логика нито факса, нито егн-та или номера на кредитни карти следва да са числа, а по-скоро трябва да се пазят като стрингове.

2
Gabbs avatar Gabbs 80 Точки

Парсваш телефона към int, така че е нормално първата нула да изчезне (тъй като int е число). Остави го да е стринг за да ти изпише и нулата. :)

0
Pafo37 avatar Pafo37 21 Точки

Да проработи,но може ли да обясниш защо като int e число, нулата изчезва,не ми стана ясно?

0
martinski avatar martinski 66 Точки

Нулата изчезва само ако е въведена преди останалите числа.Тоава е така защото int е целочислен тип и нормално при отпечатване на цяло число отпред ако има нула да я премахва автоматично!И моят съвет е да ползваш string  за да ти  отпечата числата като текст.

0
21/11/2015 23:16:54
Pafo37 avatar Pafo37 21 Точки

Разбрах,благодаря ти много ! :)

0
SvetlanaK avatar SvetlanaK 5 Точки

Според мен не е нужно да парсваш числените стойности - телефонни номера, факса и възрастта. Остави телефонните номера като стринг. Така в конзолата ще ти ги върне както си ги въвел.

0
Pafo37 avatar Pafo37 21 Точки

Разбрах, благодаря за отговорите.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.