Loading...
akatise avatar akatise 4 Точки

[Homework] C# Basics - Introduction to programming - Problem{10} - Currency Converter

Здравейте, направих задачата, но когато стартирам и започна да въвеждам стойности ги пресмята грешно, а вече 3 часа немога да открия къде ми е пропуска.

https://gist.github.com/anonymous/8ba18b8d2699cec93c9e/4790a9fa86c21dc6d4f98e299aea072d1184ab73#file-gistfile1-txt

Тагове:
0
Programming Basics 31/01/2016 18:46:01
gvanastasov avatar gvanastasov 52 Точки

Здрасти,

прегледах кода и нищо нередно не виждам, пробвах го и си работи както трябва, сверих с някакъв случаен конвертор от интернет и всичко е ток. Можеш ли да дадеш някаква комбинация от вход-изход да видим каква е грешката ?

0
31/01/2016 19:44:58
akatise avatar akatise 4 Точки

След като стартирам графичното приложение и въведа каквато и да е стайност, не я преобразува в дадена валута, а я показва  1 към1.

0
gvanastasov avatar gvanastasov 52 Точки

Значи най-вероятно не влиза изобщо в if-вете. Вариянтите са 2 според мен - използваш дебъгера, ако можеш. Ако не, промени стойноста на  - var convertedAmount = originalAmount; - да е равна на 0. Мисля си че проблема е някаде из наименуването на разни кутийки и тем подобни. Прегледай ги.

(Debug-ра - кликни с мишката върху реда, който искаш да провериш дали се компилира и създай Break Point (червена точка), натисни F10 да стартираш в Debug mode, и продължи с F10 да гледаш какво се компилира и дали ще прескочи или не твоята точка.)

0
31/01/2016 20:09:59
Tanyo avatar Tanyo 152 Точки

Здравей, не съм решавал задачата, но  задал ли си на контролата какво събитие да прихване? Например за updown трябва да се зададе ValueChanged, а за combobox-a  SelectedIndexChanged и т.н,

 

 

0
01/02/2016 11:02:45
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.