Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

[Course] Java Basics -Май 2014 - учебно съдържание, дати, изпити и още информация

Колеги, по празниците работя по изграждане на курса "Java Basics". Вече имаме учебна програма, а скоро ще ви пусна първите учебни материали + заданията за екипни проекти + линк за изтегляне на вирутална машина с подготвени среди за разработка (Ubuntu Linux + Java 8 + Eclipse).

Учебна програма на курса "Java Basics"

  1. Course Introduction. Introduction to Java, JDK and Eclipse
  2. Primitive Data Types and Variables
    Operators, Expressions and Statements
    Console-Based Input and Output
    Conditional Statements (if-else, switch-case)
  3. Loops (while, do-while, for, foreach)
    Methods. Using Built-In Java Classes
    Defining and Using Java Classes
  4. Arrays, Strings, Lists, Dictionaries, Sets
  5. Team work - защита на живо
  6. Practical Exam

Това са всичко на всичко 6 учебни занятия (заедно с изпита). Ще има и още няколко допълнителни подготовки за изпит.

Разписание

Курсът ще се проведе в периода 7 - 27 май 2014 във формат 2 пъти седмично:

  • понеделник 18-22 часа или вторник 14-18 часа (по избор на студента)
  • сряда 18-22 часа или четвъртък 14-18 часа (по избор на студента)

Дати за изпит по Java Basics

  • 26 май, 17-22 часа
  • 27 май, 12-17 часа
  • 1 юни, 14-19 часа

Както обикновено, ще пуснем записване за групи като понаближи.

Подготовки за изпита

Като допълнителни незадължителни учебни занянтия ще се проведат 9 подготовки за изпита, на които ще решаваме задачите от C# Basics изпитите. Изпитът по Java Basics ще е подобен на C# Basics изпита (първите 4 задачи), но ще пишем на Java. 

дата

изпит

доброволец-трейнър

10 май (събота), 14-18 часа

Практически изпит - май 2014 - вариант 1

Георги Инков

11 май (неделя), 14-18 часа

Практически изпит - май 2014 - вариант 2

Георги Инков

12 май (понеделник), 14-18 часа

Практически изпит - май 2014 - вариант 3

Деян Дачев

14 май (сряда), 14-18 часа

Практически изпит - май 2014 - вариант 4

Георги Мачканов

19 май (понеделник), 14-18 часа

Практически изпит - май 2014 - вариант 5

Николай Банкин

21 май (сряда), 14-18 часа

Практически изпит - май 2014 - вариант 6

Христо Петров

23 май (петък), 14-18 часа

Практически изпит - май 2014 - вариант 7

Йордан Даракчиев

24 май (събота), 14-18 часа

Практически изпит - май 2014 - вариант 8

Димитър Жиланов

25 май (неделя), 14-18 часа

Практически изпит - май 2014 - вариант 9

Кристиан Мариянов

Екипни проекти

Качени са условията на екипните проекти. Очаквайте скоро и разпределението на курсистите по екипи.

VirtualBox виртуална машина: Ubuntu 14.04 + Java 8 + Eclipse

Ако имате трудности да си подкарате средата за разработка, можете да изтеглите предварително приготвена виртуална машина (Virtual Box VM image): Ubuntu-14.04.7z

Очаквайте още материали на сайта на курса Java Basics.

Срок за оценяване на домашни

  • неделя, 1 юни 2014
58
Java Advanced 03/09/2014 21:37:02
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Колеги, както ви бях обещал, съм ви приготвил виртуална машина с Linux + Java 8 + Eclipse: Ubuntu-14.04.7z

3
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Колеги, пишете дали виртуалката тръгва при вас.

1
AlexanderBeloev avatar AlexanderBeloev 70 Точки

При мен линкът не работи. :)

0
luboslav1995 avatar luboslav1995 109 Точки

При мен също, This account's public links are generating too much traffic and have been temporarily disabled!

0
TsvetozarNikolov avatar TsvetozarNikolov 22 Точки

Сега линка работи и е ОК. Благодаря!

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Пали ли машината? Тръгва ли Eclipse?

0
TsvetozarNikolov avatar TsvetozarNikolov 22 Точки

За съжаление при мен не стана нещо.Стигна до тук:
http://tsetso.net/vm/1.jpg
и после след избора заспива така:
http://tsetso.net/vm/2.jpg

Може да е и от PCto ми което от време на време ми прави проблеми. Утре ще пробвам на друго PC и ще пиша.
Иначе  Eclipse под WIN ми работи. Направих си и едно Ubuntu бутващо от USB и пуснах  Eclipse , също нямаше проблеми.

 

0
Vasilsk avatar Vasilsk 109 Точки

И аз имам същия проблем, заспива на същото място и не продължава.

1
bytemen avatar bytemen 12 Точки

Това ще е първият курс по Java в България който ще се запише на видео :).

СофтУни ще е пионер в това.

Така че задължително ще го уважим и ще го впишем в групата - Видео Уроци България!

https://www.facebook.com/groups/VideoLessonsBulgaria/

8
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Домашните същите ли ще са като тези от C# курса или ще се измислят други ? Кога ще имаме достъп до тях ? 

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Домашните ще са други. Иначе ще ги преведете от C# на Java и нищо няма да научите.

Качил съм първото домашно вече, може да се пробвате: курс Java Basics.

7
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

Кога ще е защитата на Тим Проектите ?

 

1
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки
Най-вероятно на 21 и 22 по време на часовете.
4
n.velchev95 avatar n.velchev95 79 Точки

Не съвпадат ли малко с датите на матурите. Физически е невъзможно за 12-то класниците 

5
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

На защитата е достатъчно по 1 представител от всеки отбор.

6
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Ще има ли някакви точни изисквания, колко точки са ти необходими за отличие в курса или това ще се определя в последствие?

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Оринтировъчно за отлична оценка (5.50 и нагоре) се изисват около 80% от максималния резулат (или на изпита или общо или и двете). При нас "взет с отличие" означава 5.00 или повече, т.е. около 70% от максималния резултат. Това е ориентировъчно. Понякога, ако изпитът се окаже по-труден, смъкваме летвата.

6
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки
Най-добре ще е , във всеки тим на онлайн студенти , да има и по един редовен студент , който да представи и защити проекта на групата , пък и да получи фид-бак за работата на групата, по време на упражнения, защото става въпрос за 5 минути защита и не си заслужава пътуване от чужбина(или от други градове/села на България). Така се разкъсва и намалява и времето за подготовка за изпита. Аз ,в България, изобщо не можах ,миналият път, да се концентрирам за работа ,чувах всяка блъсната врата и пуснатата вода от тоалетните в панелката на майка ми , последната ми седмица ,беше загубена седмица. Та ще дойда този път в последният ден преди изпита. Времето и без това е нищожно. Ако може да ни дадете тимовете , да почваме да работим, поне по идейният проект на играта, ако не по кода .
0
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Най-добре ще е според теб, тъй като не си в България. А замисляла ли си се дали ще е най-добре и за този, който се е записал присъствено и който си нарочила да бъде в отбора ти? Ми той човека най-вероятно затова се е записал присъствено, за да ходи, да се среща с хора, да дискутира на четири очи и да обсъжда проекта, а ти сега искаш да го лишиш от тази възможност.

1
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

Тази дискусия съсвесем отлично може да се състои по интернет ,без да губиш време да излизаш от къщи - има много начини .

Скайп например. Има и други такива платформи за онлайн визуални конференции, по мощни от скайп , но за 4 души скайп е напълно достатъчен.

А "ощетеният" човек може спокойно да си пита и на упражненията , както и ние моежем да питаме за всичко във форума. Това е моето мнение , ще реши "СофтУни", но ако не се мисли за всички да е добре, онлайн студентите ,просто масово ще се откажат. Някои студенти от България , пътуват по-бавно до София , отколкото аз със самолета от Австрия . Проблема не е само на тези живеещи в чужбина, а и на тези не живеещи в София. Да не говорим ,че и в София до СофтУни пътувах 1 час и половина. Предимството на онлайн конференциите е ,че са възможни по всяко време на денононщието . Виждането "на четири очи " не е .
1
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Аз знам, че това е твое мнение. Моята цел е да ти дам друга гледна точка. Очевидно една голяма част от записалите се онлайн са го направили, защото нямат/не искат или не могат да отделят необходимото време, за да бъдат присъствено. Затова аз намирам за напълно нормално те да си се групират в отделни отбори, които, ако се следва логиката от Телерик, явно ще са по-многобройни от отборите, съставени от присъствено обучаващи се.

За теб може и да е достатъчно разговор по скайп и т.н., тези присъствено обучение обаче кой знае, може да не искат по този начин да работят в екип. Може да искат да се събират заедно като... ами като истински тийм, да могат да погледнат в екранчето на колегата, да могат по-лесно и бързо да споделят идеите, да търсят решение заедно, въобще могат евентуално да предложат и да искат повече, отколкото това ще е възможно за онлайн студентите, които могат да са ограничени от много фактори, например невъзможност за скайп видео разговори през деня, тъй като работят, различни времеви зони, различна свързаност с интернет и т.н. Защо трябва да ограничаваме тези хора?

1
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

Друга идея за проекта "Тим -уърк" за онлайнери .

Във всяка  групата от онлайн студенти  ,  да има по един онлайн студент , който живее в София или наблизо до София,който да представи и защити проекта на групата .

-2
SsandmanN avatar SsandmanN 9 Точки

Не мисля, че има чак такъв повод за притеснение. Стана ясно, че не живееш в България и не е удобно да присъстваш, но все пак не мисля, че цялата ти група ще бъде като теб. Все ще се намери някой, който да е наблизо и да може да защити проекта. В крайна сметка това също е част от работата в екип. Просто се уточнете в началото кой какви възможности има и готово.

0
TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

ViValDam, май не можеш да си канализираш мисълта и да пишеш по един пост, а не да оспамваш темите!!! И дори да ти хрумват нови мисли, които искаш да споделиш с групата може просто да ползваш възможността за редакция на вече съществуващия пост!!! Уважавай останалите и не пълни форума с глупости!

6
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

Мразя канализации и канализиране , Тодоров - ще си пиша каквото искам , форума е за това да пишем в него - и научете се най-после какво е "спам" , ползвате думата без да я разбирате !

1
TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

Научили сме какво е спам!!! Нали затова има интернет, да питаме ако не знаем нещо! 

Ще излезеш много заядлива лелка!!! Има ли някой, с който не си се заяждала още във форума?!

Добре, че няма да участвам в отборната работа, поради липса на време и както каза Наков, за да не подведа колегите, с които евентуално бих се паднал в един отбор, че ако системата ни сложи в един отбор с теб като онлайн студенти не знам как ще се сработим с теб! Мразя заядливи хора, които не уважават останалите!!!

Айде със здраве! Няма нужда да коментираш повече, темата е приключена! Прави каквото искаш и се благодари, че нямам никакви права във форума!!!

0
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

То и затова нямаш права !

На такива като теб , не трябва да се дават !

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.