Loading...
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5295 Точки

[Course] Java Basics -Май 2014 - учебно съдържание, дати, изпити и още информация

Колеги, по празниците работя по изграждане на курса "Java Basics". Вече имаме учебна програма, а скоро ще ви пусна първите учебни материали + заданията за екипни проекти + линк за изтегляне на вирутална машина с подготвени среди за разработка (Ubuntu Linux + Java 8 + Eclipse).

Учебна програма на курса "Java Basics"

  1. Course Introduction. Introduction to Java, JDK and Eclipse
  2. Primitive Data Types and Variables
    Operators, Expressions and Statements
    Console-Based Input and Output
    Conditional Statements (if-else, switch-case)
  3. Loops (while, do-while, for, foreach)
    Methods. Using Built-In Java Classes
    Defining and Using Java Classes
  4. Arrays, Strings, Lists, Dictionaries, Sets
  5. Team work - защита на живо
  6. Practical Exam

Това са всичко на всичко 6 учебни занятия (заедно с изпита). Ще има и още няколко допълнителни подготовки за изпит.

Разписание

Курсът ще се проведе в периода 7 - 27 май 2014 във формат 2 пъти седмично:

  • понеделник 18-22 часа или вторник 14-18 часа (по избор на студента)
  • сряда 18-22 часа или четвъртък 14-18 часа (по избор на студента)

Дати за изпит по Java Basics

  • 26 май, 17-22 часа
  • 27 май, 12-17 часа
  • 1 юни, 14-19 часа

Както обикновено, ще пуснем записване за групи като понаближи.

Подготовки за изпита

Като допълнителни незадължителни учебни занянтия ще се проведат 9 подготовки за изпита, на които ще решаваме задачите от C# Basics изпитите. Изпитът по Java Basics ще е подобен на C# Basics изпита (първите 4 задачи), но ще пишем на Java. 

дата

изпит

доброволец-трейнър

10 май (събота), 14-18 часа

Практически изпит - май 2014 - вариант 1

Георги Инков

11 май (неделя), 14-18 часа

Практически изпит - май 2014 - вариант 2

Георги Инков

12 май (понеделник), 14-18 часа

Практически изпит - май 2014 - вариант 3

Деян Дачев

14 май (сряда), 14-18 часа

Практически изпит - май 2014 - вариант 4

Георги Мачканов

19 май (понеделник), 14-18 часа

Практически изпит - май 2014 - вариант 5

Николай Банкин

21 май (сряда), 14-18 часа

Практически изпит - май 2014 - вариант 6

Христо Петров

23 май (петък), 14-18 часа

Практически изпит - май 2014 - вариант 7

Йордан Даракчиев

24 май (събота), 14-18 часа

Практически изпит - май 2014 - вариант 8

Димитър Жиланов

25 май (неделя), 14-18 часа

Практически изпит - май 2014 - вариант 9

Кристиан Мариянов

Екипни проекти

Качени са условията на екипните проекти. Очаквайте скоро и разпределението на курсистите по екипи.

VirtualBox виртуална машина: Ubuntu 14.04 + Java 8 + Eclipse

Ако имате трудности да си подкарате средата за разработка, можете да изтеглите предварително приготвена виртуална машина (Virtual Box VM image): Ubuntu-14.04.7z

Очаквайте още материали на сайта на курса Java Basics.

Срок за оценяване на домашни

  • неделя, 1 юни 2014
58
Java Advanced 03/09/2014 21:37:02
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5295 Точки

Колеги, уточнихме датите за изпитите по Java Basics. Ще има 3 групи:

  • 26 май, 17-22 часа
  • 27 май, 12-17 часа
  • 1 юни, 14-19 часа

Ще пуснем избор за група като понаближи. Надяваме се датите да са удобни.

Имаше лека промяна в часовете поради започващите нови групи на ниво #0.

22
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Датите са екстра. Стискаме палци и интернета по време на изпитите да не крашва често и задачите няма да имат  шанс да останат нерешени :D

2
Teodor92 avatar Teodor92 569 Точки

Ще окабеляваме всичко, така че, ако някой има проблем с WiFi вече ще има розетка близко до него :)

9
DNNdrago avatar DNNdrago 145 Точки

Супер, новини. 

1
externo avatar externo 119 Точки

оправи линковете, сочат към сишарп изпитните задачи и имената на трейнърите също

0
dsmiteva avatar dsmiteva 13 Точки

Здравейте, искам да попитам дали в сряда(21,05,2014) ще има лекция или упражнение?

 

 

0
hristolilov avatar hristolilov 394 Точки

++, и аз не виждам да има следваща лекция в програмата?

0
Stoyan.Stoyanov avatar Stoyan.Stoyanov 96 Точки

Защоооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо, защо променихте часовете за изпит на 27-ми (вторник)???

Всичко съм си уредил, отпуска, билети за автобус, смени за работа...

Допреди малко изпитът беше насрочен за 17:00 - 22:00, а сега е съвсем различно.

Защо, защо, защо???

Разберете, че повечето онлайн студенти работят и не са от София, и си правят планове отдалече, а плановете им не зависят само от тях. Много неща трябва да се съобразят и една такава промяна обърква всичко!

14
NickyRangelov avatar NickyRangelov 62 Точки

Подкрепям негодуванието! (въпреки, че съзнавам, че в конкретния случай най-вероятно всички графици вече са направени, и едва ли нещо може да се промени).
Лично аз се подготвях за изпита на 1-ви, въпреки, че лични ангажименти тогава ми бяха часово на границата на възможностите да се справя и с двете неща. Сега този вариант окончателно отпадна, ще трябва да се напасвам на друга дата. Е, поне съм в София, и проблемът ми няма да е толкова огромен...
Разбирам, че ангажиментите на СофтУни са много, а залата е само една, но бих искал да призова - понеже мисля, че изпитите са най-важния ангажимент на студентите (в смисъл отсъствието би могло да е фатално за семестъра на човека), за разлика от всички останали семинари, занятия и т.н.). Затова - моля, направете възможното да влизат в графиците най-първо те. Не са толкова важни точните дати и часове (не може да се угоди на всички неколкостотин човека), но би могло да има яснота от по-рано.
Благодаря!

3
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки
и аз подкрепям - датите трябва да се определат минимум 2 седмици по- рано !
1
ncm101 avatar ncm101 6 Точки

Доста съм разочарован и аз. Не случайно съм се записал онлайн обучение, за да мога да го съчетая с работата. И сега се оказва, че понеже виждам и-мейла за изпита няколко часа по-късно. Не мога да се запиша за неделя. Другите две дати не ме устройват. Първо защото трябва да си взема отпуск от работа, а това е абсолютно недопустим вариант - не за мен, а като цяло за тези които са онлайн. Второ всички, които са на датата в неделя имат 4-5 дена допълнително за подготовка. Които за хора като мен с 2-3 свободни часа на ден за домашни и подготовка са от значение. 

Ако може някой по-компетентен да коментира ще съм доволен, но отговори от типа поправителна сесия и т.н. не ме устройват, защото за след два месеца целия материал ще трябва да се преглежда отново а и ще е в разгара на лятото когато има доста държавни изпити и други поправителни сесии (а и на плаж по-трудно се учи). При положение че си плащаме, отговори от типа на има много други курсове и семинари по-това време също не важат. 

п.с. Няма да е зле за вбъдеще тези неща да се доизпипат, защото при положение че доста хора са онлайн трябва да им се предостави съответната възможност да се явят. Отделно тези колеги които са редовно тряба да се записват през седмичните дни на изпит, за та остават места за онлайн хората. (това са само предложения, моля без флейм, keep it civil).

6
cheezus1 avatar cheezus1 6 Точки

Здравейте, да попитам. Има ли нужда да идваме днес на Teamwork and personal skills тези, които не участваме в екипни работи. Питам, защото по-горе е казано Team work - защита на живо. Мерси предварително :)

0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

По принцип лекциите за team work and personal skills не са задължителни но на тях се изучават неща свързани с team work разбира се. Днес например трябва да се вземе работа с GitHub и други подобни.

1
KostadinStefanov avatar KostadinStefanov 32 Точки

Здравейте в лекцията си Наков казва, че ще се опита да има подготовка за изпит върху домашното Java Collections. Има ли някакво развитие ??

3
dentia avatar dentia 362 Точки

На мен ми е любопитно дали трябва да събмитваме един и същи код, докато успеем да изябаме от тайм лимита, който въпреки, че е нагласен на 0,25, прави проблеми и под 0,20 или ще се намери някакво друго решение, защото това краде ценни минутки за изчакване да се прати отново.

4
AlexanderBeloev avatar AlexanderBeloev 70 Точки

+1 и от мен. Може ли някой да обясни точно тайм лимита защо го дава, въпреки, че е в рамките на допустимото?

0
kaizer avatar kaizer 35 Точки

Здравейте,

Срокът за проверка на домашните, известен ли е?

2
mesechina avatar mesechina 112 Точки

предполагам че ще е до деня след последния изпит по java, т.е 1-2 юни.
Поне за c# беше така :)

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

До 1-ви юни казаха, че ще се проверяват домашните, но не знам точен час. Най-добре гледай да си ги проверил до 31 вечерта за да не стават гафове :) 

1
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5295 Точки

Срокът за домашните от Java Basics е 2 юни сутринта. През деня ще правим класирането, за да си видите оценките в профилите.

4
DNNdrago avatar DNNdrago 145 Точки

Имам въпрос свързан с домашните, възможно ли е да променя(допълня) коментара си към дадено домашно, тъй като без да искам го изпратих, а не бях завършил с коментара. Всъщност не съм сигурен точно какво направих, за да го изпратя, вероятно натиснах tab и enter, но е неприятно тъй като не е цялостна оценката ми.

0
rosenrusev avatar rosenrusev 175 Точки

Здравейте,

 

Конкретно за Екипния проект има зададено оценяване на домащно.

Когато го избера ми се появява съобщение, че няма домашни за оценяване.

Въпроса ми е, това е прието като копи-пейст грешка за темплейта на учебния план в дадената уеб страница или реално ще се оценява проект?

Съмняваме да е второто и си мисля, че е първото, но искам да попитам и Вас, тъй като така отбелязано, означава, че трябва да имаме проверени домашни и за Екипната работа.

Надявам се да съм бил ясен, ако не, то приемам критика :)

 

Лека вечер от мен.

 

п.с. Благодаря за отговора Samuil.Petrow

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Точно така е както казваш :) Просто така е направена системата, не е нужно да се оценява отборен.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.