Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

[Homework] Java Basics - Introduction to Java - May 2014

Домашното вече е качено в системата - цъкили си го свалете оттук

Доста търсене в нета ми се наложи, предвид, че няма лекция още (освен презентацията).

3.PrintHometown

5.CurrentDateTime

6.SumTwoNumbers

7.Console-Based-Compilation (Под windows среда):

1. cd до директорията или през file explorer, shift + десен бутон + open new command prompt window here
2. set path=%path%;C:Program Files\Java\jdk1.8.0_05\bin
3. javac SumTwoNumbers.java
4. java SumTwoNumbers

8.SortArrayOfStrings

10. Доколкото разбирам се прави jar с jar -cf име файлове и след това се отваря с java -jar файл, но не съм много сигурен, нека някой да даде по-точно обяснение.

Тагове:
30
Java Advanced 05/09/2014 00:50:20
coaster avatar coaster 412 Точки

Относно 10-та задача - не знам дали съм разбрала правилно, ако не съм - моля да ме поправите. Намерих полезен <ЛИНК>

Ето какво написах накратко и си създадох DeckOfCards.jar файл:

//предварително си сложих всички нужни файлове на десктопа

cd users\desktop

jar cf DeckOfCards.jar DeckOfCardsPDF.class DeckOfCardsPDF.java itextpdf-5.5.0.jar

И полезно за 11-та задача: <ЛИНК>

2
Dominik avatar Dominik 82 Точки

Здравейте и от мен,

Интересно решение колежке, аз ползвах Eclipse да направя Runable Jar file ето от тук --> кЛиК . Имам съмнения дали съм разбрал точно условието и реших да попитам за малко помощ . Идеята е да се направи .Jar файл който като го изпълним през cmd с въпросната команда ( java - jar filename.jar ) да ни пуска програмката ? // моля поправете ме ако греша :)

0
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

Доколкото аз разбирам условието, трябва със скрипт да го отворим...обаче ако направя Runnable Jar си се отваря и само с дабъл клик, а с обикновен jar така и не успявам да го отворя със каквито и да е команди (или липсва манифест файл, или като го добавя не ми намира класа). Ще е добре някой по-напреднал да се включи.

За сега просто написах скрипт за отваряне на runnable jar-a, което принципно няма много смисъл :)

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Това беше бързо. Единствено не става ясно кой JAR от къде си изтеглил, за да ползваш iTextPdf библиотеката.

0
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки
Добавих линк.
0
viraldim avatar viraldim 21 Точки

Ето и моето решение за 9-та задача. Описанието и линковете за библиотеката и фонта съм ги сложил вътре както и как съм ги приложил.

 

3
Valleri avatar Valleri 304 Точки

Compiler Compliance Level са ми от 1.3 до 1.7, а като инсталирано JRE имам JRE8, което предполагам е от джава 8. Всичко си работи наред, успях да копилирам в конзолата (имам папка jdk1.8.0), но се чудих дали при проверката на домашни няма да се окаже несъвместима моята версия. 

0
bangelova avatar bangelova 48 Точки

Ето и моя вариант за задача 9:
http://pastebin.com/HdfVUvey
От тук изтеглих iText:
http://sourceforge.net/projects/itext/

Оттам нататък и аз направих runnable jar file през eclipse, а за .cmd скрипта - 
java -jar deckOfCards.jar
Но не знам това ли е идеята, или трябва да се направи за нормален jar файл? 




1
Dekameron avatar Dekameron 481 Точки

Ето го и моя вариант на задача 9 с лек allignment

Deck of Cards

 

Задача 10

Ето така ми изглежда .jar файла като се преименува на .zip и се отвори

В .classpath имам ред, на който пише

<classpathentry kind="lib" path="itextpdf-5.5.0.jar"/>

 

В META-INF > MANIFEST.MF пише следното:

Manifest-Version: 1.0
Class-Path: itextpdf-5.5.0.jar
Main-Class: DeckOfCards

 

Отваряте конзолата, отивате там където ви е DeckOfCards.jar файла (Пример: cd c:\users\YourName\desktop), изписвате java -jar DeckOfCards.jar и така ви се създава .pdf файла на десктопа.

 

ВАЖНО: Хубаво е да се сложи DeckOfCards.jar в самата папка където ви е проекта от Eclipse/NetBeans тъй като .jar файла си прави връзки с папките и файловете от където е експортнат

 

7
cheezus1 avatar cheezus1 6 Точки

 Здравейте,

  Понеже виждам, че някои хора са се справили вече с правенето на .jar файла, ще можете ли да ме поправите, ако греша някъде?

.java, .class, .ttf и itextpdf-5.5.0.jar файловете ми се намират в една папка. От терминала (да, на Линукс съм :)), отивам във въпросната папка и там пиша следното: jar -cf GenerateDeckOfCards.jar DejaVuSans.ttf GenerateDeckOfCards.java GenerateDeckOfCards.class itextpdf-5.5.0.jar
Това ли е правилната команда и ако греша някъде моля поправете ме, понеже след изпълнението й се генерира .jar файл, но в него липсват .classpath и .project файловете и като го изпълня с java -jar GenerateDeckOfCards.jar класа не намира библиотеките от itextpdf-5.5.0.jar. Ако някой обясни стъпка по стъпка как се е справил, ще бъде още по-добре.
Благодаря Ви предварително.

0
cheezus1 avatar cheezus1 6 Точки
Здравейте отново, Сам се справих с проблема, следвайки този туториал: https://www.cs.utexas.edu/~scottm/cs307/handouts/Eclipse%20Help/jarInEclipse.htm . Иначе после трябва, както колегата по-горе е показал, в манифеста да добавите Class-Path и Main-Class редове. Това е :) Успех
0
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

@Dekameron

Един съвет - когато добавяш, махаш нещо от jar-a няма смисъл да го преименуваш до зип и обратно всеки път. :)

Всеки съвременен архиватор би трябвало да може да отваря jar-файлове (за 7zip и Izarc знам със сигурност).

 

А иначе при мен както написах по-горе, като направих runnable jar от еклипс си ми добави всичко както трябва и стана идентично на твоя, единствено фонта трябваше ръчно да слагам. Не е имало грешки заради itext. Даже си ми отваря файла само с дабъл клик без конзола, но за да е изпълнена задачата все пак написах един скипт java -jar DeckOfCards.jar в bat файл. Ползвам уиндоус.

1
Valleri avatar Valleri 304 Точки

Благодаря :) Вече съм на 1.8.
Ето и моята версия на картите, Ангелова ми помогна много с решението, бях намерил същата статия, но с твоя код ми стана по-лесно. Промених начина, по които се генерират картите. Мъчих доста Алайнмент способи, но не се получи. Например, успях да увелича фонта, но увеличените символи променяха стойността си и излизаха разни бастунчета и гевреци, накрая просто центрирах символите. :) 
http://pastebin.com/pBfj5A5x

1
coaster avatar coaster 412 Точки

Колеги, някой има ли опит с GUI и по-точно с JFileChooser? Хрумна ми идея при стартиране на .exe файла да се появява прозорец, който да пита потребителя къде иска да запази .pdf файла. Намерих някакъв <код>, който май ще свърши работа - file chooser-ът от него работи, но как да свържа всичко в една програма?

1
gudov avatar gudov 274 Точки

Нещо 9-та задача не ми се получава...Ако може да дадете по-разширено обяснение?

0
hristolilov avatar hristolilov 394 Точки

Ето и моето решение на 9та задача.

Преработих кода на Tr00peR, за да не изкарва картите като таблица, а разделени една от друга.Отне ми 2 часа ровене из нета, докато зацепя как точно се настройват нестед таблиците, за да им излязат правилно очертанията....

Безкрайно неоптимизирано е, но важното е, че работи laughing Хич не ми се занимава вмомента да го форматирам правилно и да махна 3те безмислено добавени клетки(its time for beer).Като ми дойде музата отново ще го редактирам.

0
cheezus1 avatar cheezus1 6 Точки

Здравейте, имам един малко тъп въпрос. Наистина ли размера на домашното трябва да е максимум 0 мегабайта? Питам, защото .zip файла ми е 2.2мб и като го ъплоудна, ми се оцветява в червено, не ми вади никакви съобщения и при рефреш на страницата се оказва, че в действителност нямам предадено домашно. Благодаря предварително

1
hristolilov avatar hristolilov 394 Точки

Не се шашкай, най-вероятно размера е сложен на 0, защото още не е започнал срока за предаване на домашното.След първата лекция ще го променят сигурно :)

1
coaster avatar coaster 412 Точки

Едно допълнително питане, свързано с въпроса на cheezus1 - по колко мегабайта ви излезе архивът с цялото домашно? При мен се получи малко над 6 МБ, което май не е много нормално. То само .jar-а от 9-та задача, .jar-а с външната библиотека и .exe-то са по 2 МБ всеки. Пред(по)ложения?

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.