Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

[Homework] Java Basics - Introduction to Java - May 2014

Домашното вече е качено в системата - цъкили си го свалете оттук

Доста търсене в нета ми се наложи, предвид, че няма лекция още (освен презентацията).

3.PrintHometown

5.CurrentDateTime

6.SumTwoNumbers

7.Console-Based-Compilation (Под windows среда):

1. cd до директорията или през file explorer, shift + десен бутон + open new command prompt window here
2. set path=%path%;C:Program Files\Java\jdk1.8.0_05\bin
3. javac SumTwoNumbers.java
4. java SumTwoNumbers

8.SortArrayOfStrings

10. Доколкото разбирам се прави jar с jar -cf име файлове и след това се отваря с java -jar файл, но не съм много сигурен, нека някой да даде по-точно обяснение.

Тагове:
30
Java Advanced 05/09/2014 00:50:20
ivaylo.yanchev.5 avatar ivaylo.yanchev.5 80 Точки

Бих искал да попитам как точно да се организира домашното - в C# имахме Solution (лекция) и в него Projects (задачите от домашното), като при предаване на домашното се копираше цялата папка, създадена от Visual Studio. Как да процедираме с Eclipse? Имам Java Project - това еквивалентът на Solution ли е? Вече в проекта мога да си правя Class - това задачата ли е?

Като краен ефект за едно домашно 1 проект с N класа ли трябва да се предаде или всяка задача да си е отделен проект? За предаването пак ли да копираме всички файлове на проекта?

4
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Това е много добър въпрос. И аз мислих върху него и в крайна сметка се спрях на следния вариант.

Когато задачите са малки и се събират в един клас всички ги правя в отделни класове в един и същи проект и в един и същи Source Package. Всеки клас си има собствен main(String[]) метод. В Java това се оказа възможно :);

Ако задачата е по-голяма (напр 9та задача от първото домашно) правя отделен Source package в рамките на същия проект.

ПС: Ползвам NetBeans, но предполагам в еклипс също може да се реализира по такъв начин.

1
Ludmil.D avatar Ludmil.D 41 Точки

export-нах си класовете с решените задачи, автоматично направи zip фаил и купона е че не мога да си го импортна обратно  ида си редактирам нещата та сега си пиша цялото домашно на ново
: )) просто защото ми е малко объркано.
В началото като се опитах да дебъгвам както във VS  ме разходи из вички класове знайни и незнайни функции на System.out.println и на Scaner гооолям купон сега разбирам какво представлявa отворения код ако разбираш можеш да си направиш IDE-то да прави всякакви магии flipnedo

0
milena avatar milena 33 Точки

Колеги, бихте ли ми казали до кога е срокът за предаване на първото домашно по Java Basics? По някаква мистериозна причина нямам достъп до курса, въпреки че съм си взела изпита и съм си платила таксата. 

Може ли също да ми кажете дали задачите от домашното са същите като упражненията в книгата (Въведение в програмирането с Java)? 

Благодаря предварително! 

P.S. Честит празник на всички!
0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Срокът е до 15/05/2014 23:59:00 часа. Домашното няма нищо общо с това в книгата. Ето тук можеш да си свалиш заданието: линк

1
milena avatar milena 33 Точки

Много благодаря, ttitto! 

СофтУни тийм, може ли някой да прочете мейл-а , който ви пратих (те са два вече), плиийс.

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Сроковете сме ги задали вече в курса Java Basics. Домашните ще са напълно различни, защото задачите от книгата общо взето вече ги решавахте в курса C# Basics. Може да погледнеш първото домашно. Курсът не следва книгата плътно, както беше със C# курса. Ще караме с по-голяма скорост, ще вкарваме новостите от Java 8, ще даваме и по малко технологично-творчески задачи (като задачата за принтиране на тесте карти в PDF формат).

4
Valleri avatar Valleri 304 Точки

Доста проблеми с рънването на създадения от мен, с команди джар файл. Реших да го направя по следния начин:
1.Right click on the project

2.Export...Java....Create runnable jar file...Ако е джар аархив нещо не ми се получи, не открива главния клас....
Слагаме директория в която да се запише и нататък по стъпките.
След това с командния промпт тръгна и създадох ПДФ-а :) Не е много коректно, но работи. 

Иначе за това как да опаковаме домашното - прочетох в Уърд файла че трябва да се създава нов клас за всяка задача, попринцип е хубаво всеки клас в отделна папка, но предполагам че за удобство така са решили.
0
bangelova avatar bangelova 48 Точки

Мисля, че трябва да се обърне внимание на въпроса на cheezus1 относно предаването на домашното - и при мен не се получава, дори и с текстов файл, който е 70 байта. 

1
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки
Някакъв бъг трябва да е :) А може и нарочно, за да не се предава преди да мине лекцията :D
0
Dekameron avatar Dekameron 481 Точки

Аз имам много странен проблем.

Run-вам .jar файла от cmd и си създавам .pdf файл. Правя го .ехе с програмата launch4j. Run-вам .ехе файла и всичко работи.

След 1 час без да барам нищо по файловете, run-вам отново .jar файла и ми дава грешка run-вам .ехе файла и пак ми дава грешка.

WTF? undecided

3
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

какви грешки дава?

0
Dekameron avatar Dekameron 481 Точки

Ако го run-на от конзолата:

java.lang.noclassdeffounderror com/itextpdf/text/element

ако го run-на от .ехе файла:

A java exception has occurred.

3
cheezus1 avatar cheezus1 6 Точки

Виж в манифеста дали всичко е наред с Class-Path.

0
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

Да попитам за опаковането ако някой е наясно - ако правим всяка задача в отделен клас, а по-големите в отделен проект, за малките какво трябва да предаваме - само .class файла или + .java или направо цялата папка? В смисъл при кой вариант е най-лесно да се отвори при колегата, който проверява?

1
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Аз лично мисля цялата папка да архивирам. По-лесно е за проверка според мен.

0
Ludmil.D avatar Ludmil.D 41 Точки
По сигурно е че ще може да я отвори някой аз export-нах и не мога да importna и сега да предположиме че някой го е писал на netBeans или друго IDE как ще стане импорта - точно никак ... // е' сигурен съм че има как но просто още не съм разцъкал опцииките
0
externo avatar externo 119 Точки

9.Generate a PDF by External Library - кратко решение на 50 реда, но излиза празна таблица на всяка нова страница от пдф документа, ако някой знае от къде идва проблема, нека сподели

1
cheezus1 avatar cheezus1 6 Точки

 Здравей, прегледах ти кода и си допуснал една малка грешка. На 27 ред дефинираш празен параграф, който е ненужен и после го добавяш в документа на 41 ред. Махни тези два реда и ще работи като пушка :)

3
externo avatar externo 119 Точки

Благодаря, явно е останало от версията с бланкспейсес в клетките вместо отделни таблици :)

0
design.angelova avatar design.angelova 69 Точки

Здравейте и от мен, след успешната инсталация на Ubuntu, като втора операционна система, заредена с изцяло нов интерфейс, среда за работа и голямо желание за научаване на нови неща, се заемам с първото домашно :)

Желая на всички приятно, ентусиазирано и ползотворно учене в новия курс :)

3. PrintHometown

5. CurrentDateTime

6. SumTwoNumbers

7. Console-Based-Compilation (Под Liux среда)

cd workspace

cd Intro-Java-Homework

cd src

javac SumTwoNumbers.java

java SumTwoNumbers

Tова ли се иска тук?

 

8. SortArrayStrings

9. DeckofCards

10. ScriptProblem10

11. Problem11.exe

5
TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

Здравей,

На 8ма задача ти принтира решението на един ред, а по условие се иска да са на различни редове, което се оправя с един for цикъл!

Поздрави

Христо Тодоров

0
Ludmil.D avatar Ludmil.D 41 Точки
книгата ама съвсееем в началото описва стъпките след като не зацепих какво се искa 7. Console-Based-Compilation (Под Win7 среда DOS prompt ) c:\>md j c:\>cd j c:\j>notepad ja.java c:\j>"C:\Program Files\Java\jdk1.8.0_05\bin\javac.exe" ja.java c:\j>java ja 7 16 23 п.с. с 3 часа чудене и маене спокойно може да си спестим 10 мин четене :j p.s. paste from notepad и нямам представа защо така ми форматира отговора
0
magdalena70 avatar magdalena70 96 Точки

Сигурно въпросът ми е много глупав,но съм записана он-лайн,а не разбирам къде трябва да си гледам лекцията.

Защото очаквах да е днес,или нещо не съм разбрала......а така на сляпо незнам какво да правя с програмите,които свалих...

И дали ще има възможност някъде да виждам запис на лекциите или ....не знам:(

 Виждам,че другите вече напредват с домашни,а аз съм до никъде.

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Спокойно, лекцията все още не е качена, принципно се качва 1-2 дни след като е проведена, тъй като видеото трябва да се конвертира в подходящ формат. Домашното вече е написано от някои хора, защото беше предварително качено. Ето тук в страницата на курса ще бъдат качвани видеата. Също така и в канала в youtube ще бъде направен playlist съвсем скоро :)

0
coaster avatar coaster 412 Точки

Здрасти,

Пробвах кода ти - не ми принтира unicode символите в пдф документа. При теб изкарва ли ги?

0
Stoyan.Stoyanov avatar Stoyan.Stoyanov 96 Точки

Добре, някой може ли да ми отговори защо получавам тази грешка, когато опитам да отворя вече създадения jar file: цък

Благодаря предварително.

0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Ако си създал .jar файла просто чрез create jar от Eclipse ти дава тази грешка защото се опитваш да подкараш non-runnable файл. Демек му даваш в този случай някаква команда, която докато е извършва не може да намери това което му трябва да тръгне. В случая липсващ клас в библиотеката itextpdf. Той самия клас си е там просто не е направена връзка с него ако може така да го наречем. Най-добре го направи този .jar като runnable още от началото. Тогава не трябва да имаш никакви проблеми.

Дано ме разбра :D

1
Valleri avatar Valleri 304 Точки

Да, направо го направи runnable - дясно копче на проекта , Export, Java - Runnable Jar File

0
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

Или го въведи с командата, която показа наков вчера на лекция, не помня как точно беше (има го във видеото), но се пишеха и двата джара и си тръгва като пушка :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.