Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

[Homework] Java Basics - Introduction to Java - May 2014

Домашното вече е качено в системата - цъкили си го свалете оттук

Доста търсене в нета ми се наложи, предвид, че няма лекция още (освен презентацията).

3.PrintHometown

5.CurrentDateTime

6.SumTwoNumbers

7.Console-Based-Compilation (Под windows среда):

1. cd до директорията или през file explorer, shift + десен бутон + open new command prompt window here
2. set path=%path%;C:Program Files\Java\jdk1.8.0_05\bin
3. javac SumTwoNumbers.java
4. java SumTwoNumbers

8.SortArrayOfStrings

10. Доколкото разбирам се прави jar с jar -cf име файлове и след това се отваря с java -jar файл, но не съм много сигурен, нека някой да даде по-точно обяснение.

Тагове:
30
Java Advanced 05/09/2014 00:50:20
TsvetozarNikolov avatar TsvetozarNikolov 22 Точки

Да така го разбрах и аз. Прави се JAR s CMD файлa се  и после се праща в RAR-a  с домашните и JAR файла , а може и CMD файла да се прати.

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Това няма да тръгне на някой на когото уиндоуса му не е в "C" или не е с уиндоус.

0
Karlie avatar Karlie 438 Точки

RoYal, защо и как да се коригира, за да работи?

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

@Karlie променен е кодът, беше с хардкоднати пътища до фонта :-) Ще работи ако фонтът е в проекта и му е даден релативен път (ако се скача през директории, със динамичен разделител, вместо \)

1
Yordanoff avatar Yordanoff 17 Точки

Има ли някой от вас проблем с качването на домашното? Вече един ден се мъча да го кача, но не става. Архива ми е 2.7мб и би трябвало всичко да е наред, но уви.. Малко помощ? :)

EDIT: Като по чудо се получи, но през виртуалката.. :Х

0
vesiangelova avatar vesiangelova 2 Точки

И аз имам същият проблем. Не мога да кача нито първото, нито второто домашно.

Yordanoff, ти как си реши проблема?

0
Yordanoff avatar Yordanoff 17 Точки

Мисля, че проблема е в браузъра който използваш. Не съм сигурен и при мен как стана, но просто влязох през виртуалката и оттам изпратих архива. Друг възможен проблем може да е това, че се опитваш да изпратиш ZIP архив. Има някакъв бъг в системата и ZIP архивите не се приемат. Направи си RAR архив и опитай пак да изпратиш, ако пак не стане пробвай с друг браузър. Надявам се, че съм помогнал. :)

0
vesiangelova avatar vesiangelova 2 Точки
Благодаря! Проблемът беше в zip-а. Rar файловете се качиха успешно :)
0
Vasilsk avatar Vasilsk 109 Точки

Колеги, имам питане относно 8ма задача. При първоначалното си решение бях използвал следния алгоритъм за пълнене на масива:

for (int i = 0; i < number; i++) {

                        arr[i] = sc.nextLine();
  }
 
След като дебъгнах се оказа, че nextLine слага на позиция 0 празен интервал. При това положение ако искам да въведа 5 стринга, ме допуска да въведа с един по-малко, защото първия го прави да е празен интервал. Като смених nextLine() само с  next() се оправи, но не мога да разбера на какво се дължи това, защо на позиция 0 слага празен интервал ?
0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Дължи се на int number = sc.nextInt()

Следното не чете \n (новия ред) и съответно трябва преди да завъртиш цикъла, ръчно да изпраскаш един:

sc.nextLine();

2
Vasilsk avatar Vasilsk 109 Точки

Сега вече работи ! Благодаря :)

1
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Някой може ли да ми каже защо като си компилирам клас файла SumTwoNumbers (7ма задача) ми дава следното предупреждение (използвам клас Scanner в SumTwoNumbers):

 

SumTwoNumbers.java:1: warning: Scanner is internal proprietary API and may be removed in a future release

import com.sun.java_cup.internal.runtime.Scanner;

^

 

?
0
rosenrusev avatar rosenrusev 175 Точки
Здравей, Може би импортваш Scanner от неправилен package. Пробвай да замениш реда в кода си: import com.sun.java_cup.internal.runtime.Scanner; с import java.util.Scanner; компилирай и изпълни наново. Надявам се да помогне :)
1
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Да, това е, благодаря, Росене! :)

0
rosenrusev avatar rosenrusev 175 Точки

Здравейте,

Предполагам всички сте забелязали, но не е споменато, че теста на задача 6 SumTwoNumbers 5+2 =8 не е коректен :)

Отбелязвам го, защото не прочеох някой да го е коментирал :)

2
AntyfrizZz avatar AntyfrizZz 238 Точки

Здравейте! Имам проблем с 11-та задача. Изчерпах всичките си идеи, но не намерих решение на проблема. Използвам launch4j. Под Windows нямам проблеми, но под Ubuntu ми дава тази грешка

Compiling resources
Generated resource file...

LANGUAGE 0, 1
2 RCDATA BEGIN "1.6.0\0" END
18 RCDATA BEGIN "1\0" END
30 RCDATA BEGIN "3\0" END
21 RCDATA BEGIN "http://java.com/download\0" END
8 RCDATA BEGIN ".\0" END
20 RCDATA BEGIN "32\0" END
101 RCDATA BEGIN "An error occurred while starting the application.\0" END
102 RCDATA BEGIN "This application was configured to use a bundled Java Runtime Environment but the runtime is missing or corrupted.\0" END
103 RCDATA BEGIN "This application requires a Java Runtime Environment\0" END
104 RCDATA BEGIN "The registry refers to a nonexistent Java Runtime Environment installation or the runtime is corrupted.\0" END
17 RCDATA BEGIN "true\0" END

net.sf.launch4j.ExecException: java.io.IOException: Cannot run program "/home/brreeh/Downloads/launch4j/bin/windres": error=2, No such file or directory

 

Благодаря предварително! Поздрави :)

0
p.ivanov avatar p.ivanov 0 Точки

Имах същия проблем. Прочетох, че трябва да се инсталират от терминала lib32z1, lib32ncurses5, lib32bz2-1.0 и се предполага, че ще тръгне. Поне при мен се получи.

1
AntyfrizZz avatar AntyfrizZz 238 Точки

Благодаря ти! :)

0
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Здравейте,

някой качи ли си домашното в системата?

Като добавя библиотеката за работа с PDF файлове при мен се получава много голям архив (а де не говорим и за ехе-файла).

Как сте решили този проблем?

1
Stoyan.Stoyanov avatar Stoyan.Stoyanov 96 Точки

И при мен е така - ако всички файлове описани в условието на домашното трябва да бъдат включени в архива ми се получава размер около 6,5MB.

0
DJZoning avatar DJZoning 85 Точки

Здравейте!!!

http://pastebin.com/H0JJ7u7H

Когато изпълня тази програма написана на Java и като вход задавам n = 5; примерно и след като задам 4 града и ми ги принтира вместо да чака за 5-ти град защо става така?

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Сложи едно: 

input.nextLine();

пред for цикъла и ще се оправи :)

0
julieta.p.atanasova avatar julieta.p.atanasova 74 Точки

Когато запълваш масива с градове от конзолата, използваш nextLine() вместо next(). Затова се получава така :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.