Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

[Homework] Java Basics - Introduction to Java - May 2014

Домашното вече е качено в системата - цъкили си го свалете оттук

Доста търсене в нета ми се наложи, предвид, че няма лекция още (освен презентацията).

3.PrintHometown

5.CurrentDateTime

6.SumTwoNumbers

7.Console-Based-Compilation (Под windows среда):

1. cd до директорията или през file explorer, shift + десен бутон + open new command prompt window here
2. set path=%path%;C:Program Files\Java\jdk1.8.0_05\bin
3. javac SumTwoNumbers.java
4. java SumTwoNumbers

8.SortArrayOfStrings

10. Доколкото разбирам се прави jar с jar -cf име файлове и след това се отваря с java -jar файл, но не съм много сигурен, нека някой да даде по-точно обяснение.

Тагове:
30
Java Advanced 05/09/2014 00:50:20
achebg avatar achebg Trainer 387 Точки

Ето и моето решение на задача 9: http://pastebin.com/F3DuNyrw

 

Тук използвам PDFJet и строя правоъгълници с абсолютно позициониране. Така го намирам за по-лесно от таблица.

 

PDFJet може да свалите от тук: http://pdfjet.com/java/download.html

 

 

6
GoShow avatar GoShow 595 Точки

Браво Ачка!!! Видях го и в действие!

1
AlexanderBeloev avatar AlexanderBeloev 70 Точки

Здравейте,

 

Пиша относно решението на 8ма задача.

 

Ако напишем град с две думи, програмката бъгва. промених четенето в цикъла от stringsArray[i] = scan.next(); на stringsArray[i] = scan.nextLine();, но излезна, че цикъла пропуска първото четене(тук идва и първият ми въпрос - защо?). Демек пишеш 3, пък ти дава да въведеш 2 града преди да ги сортира и "изплюе".

 

Програмката тръгна като добавих едно scan.nextLine(); преди цикъла, но не съм сигурен дали това е правилният начин да се направи.

 

Ето тук е кодът: http://pastebin.com/dcgRLVSS


Благодаря ви предварително колеги! laughing

 

 


       

2
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Привет, колега, мерси, че обърна внимание за четенето. Ще го поправя.

ЕДИТ: Междувременно ще се опитам и да разискам наистина странния проблем при задачката ти. Първоначално мислех, че работи коректно, но всъщност си прав.

1
AlexanderBeloev avatar AlexanderBeloev 70 Точки

Здрасти,

Работи си програмата в този вид, но ми беше малко странно, че трябва да добавям scan.nextLine(); преди цикъла и не разбрах точно защо цикъла прескача първо завъртане ако го няма този ред(говоря за scan.nextLine(); преди цикъла)?

ЕДИТ: С отговор към твоя едит, мисля, че ме разбра :) Благодаря ти предварително.

0
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

Благодаря за информацията, аз също съм го направил с nextLine, но изобщо не съм обърнал внимание, че чете с 1 по-малко :) Довечера ще трябва да се потества дали има по-елегантелн начин от още един некстлайн преди цикъла.

1
eqinox avatar eqinox 5 Точки

Някой може ли да ми обясни какво по-точно трябва да правим в 7-ма задача? Аз просто съм извел резултата в един текстов файл и това е : )

2
AlexanderBeloev avatar AlexanderBeloev 70 Точки

Извеждаш командите които си използвал в един текстови файл. Това е smile

1
Ivaylo.Il avatar Ivaylo.Il 226 Точки

Аз не съм сигурен дали трябва да напишем изцяло код на програмата в конзолата под линукс или просто да ръннем даден клас (вече готов) от конзолата.

0
Ivaylo.Il avatar Ivaylo.Il 226 Точки

Здравейте,

Решавам 7ми проблем под линукс. И като вляза в директорията на класа и напиша Javac SumTwoNumbers ми дава следната грешка. Не съм сигурен, че това е начина за решаване на задачата моля за помощ!

"error: Class names, 'SumTwoNumbers', are only accepted if annotation processing is explicitly requested
1 error"

0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

javac е командата за компилиране на .java файл за това трябва като правиш javac на края на файла да добавяп .java

0
Dekameron avatar Dekameron 481 Точки

Първо, рябва да си в директорията на .java файла. Второ, javac командата се използва по следния начин:

javac NameOfFile.java

Тази команда създава файла NameOfFile.class в същата директория. След това можеш да напишеш:

java NameOfFile

По този начин ще ти се изпълни вече каквото си написал в програмата.

4
eqinox avatar eqinox 5 Точки

добре де аз отивам там където е файла и като напиша javac SumNumbers.java и ми изписва:

'javac' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file.

защо така?

0
milen8204 avatar milen8204 296 Точки

Направих си 10-та задача и бързам да споделя моето решение. Не съм направил 9-та задача затова си направи jar за 8-ма задача (за сортиране на масив от стрингове). Направих си run.cmd файл със следното съдържание:

@ECHO OFF
ECHO You started a program that enters from the console n count of strings, then sorts them alphabetically and prints them!
ECHO[
CHCP 1251
java -jar "G:\SotUni\Java Basics\01.ProgrammingIntroduction\Homeworks\Intro-Java-Homework\SortingArrays.jar"
PAUSE

@ECHO OFF - не показва командите, а само резултатите от изпълнението им.

ECHO -реда написан след него се принтира на конзолата.

ECHO[ - принтира празн ред.

CHCP 1251 - цонзолата принтира кирилица, а не "каракацили".

java -jar "G:\SotUni\Java Basics\01.ProgrammingIntroduction\Homeworks\Intro-Java-Homework\SortingArrays.jar" - това сио ми стартира .jar файла.

PAUSE - принтира на конзолата "Press any key to continue..."

 Note: Забележете, че когато имената на папките имат интервали наприемр "Java Basics", целия път до файла се поставя в кавички (""G:\SotUni\Java Basics\.....jar"). Мисля, че това е породено от нейтив средата на java линукса, но може и да не съм прав :) , някой който зане да каже :)

4
Stoyan.Stoyanov avatar Stoyan.Stoyanov 96 Точки

Успяхте ли да се поберете в лимита от 5 МБ?

При мен с максимум комресия архива излиза 6.6 МБ. По-големите файловете в него заемат доста:

DeckOfCards.jar - 2.2MB, DeckOfCardsToPDF.exe - 2.3MB, itextpdf-5.5.0.jar - 2.1MB

 

Как успяхте да си качите домашното?

0
Dekameron avatar Dekameron 481 Точки

Аз лично още не съм. При мен .rar файла с домашното ми излиза 6.5MB...

Дано го оправят преди 15.05.2014 :)

1
coaster avatar coaster 412 Точки

Не слагай jar файла вътре - exe-то е достатъчно. Логично е, че щом имаш exe, си имал и jar преди това, и че щом exe-то ти работи без грешка, и jar-ът е работил така. Външната библиотека също можеш да я пропуснеш ако си я включил в jar-а и следователно в exe-то - всичко ще си работи без проблеми.

Общо взето структурата на домашното може да се ограничи до следните няколко файла:

bin и src папките на целия проект с домашното (те са много малки), exe-то от последната задача и двата текстови файла с команди за command line-а.

Поздрави!

1
Stoyan.Stoyanov avatar Stoyan.Stoyanov 96 Точки

Ами, предполагам, че и това е начин, но четейки описанието на задачите в домашното .. виждам, че се иска и JAR-а. Избрал съм точно само файловете, които са описани като нужни в самото описание.

Ако мислите, че наличието на exe-то прави незадължително качването на JAR - ок, така ще се намали достатъчно размерът на архива.

0
Vasilsk avatar Vasilsk 109 Точки

При създаването на нов проект в Еклипс получих следната грешка:

"the type java.lang.object cannot be resolved. it is indirectly referenced from required .class files"

Това ми се получава когато избера проекта да е на версия 1.8, а не 1.7. Намерих и решението на проблема, в случай че и някой друг колега има същия проблем:

http://dev-answers.blogspot.de/2009/06/eclipse-build-errors-javalangobject.html

0
Vasilsk avatar Vasilsk 109 Точки

При създаването на нов проект в Еклипс получих следната грешка:

"the type java.lang.object cannot be resolved. it is indirectly referenced from required .class files"

Това ми се получава когато избера проекта да е на версия 1.8, а не 1.7. Намерих и решението на проблема, в случай че и някой друг колега има същия проблем:

http://dev-answers.blogspot.de/2009/06/eclipse-build-errors-javalangobject.html

0
Vasilsk avatar Vasilsk 109 Точки
Всъщност проблема беше по-дълбок и се наложи да си преинсталирам еклипса, че ми даваше грешки при билдване на проект, който е под версия 1.8.
0
Vasilsk avatar Vasilsk 109 Точки
Samuil.Petrow, на 7ма задача на точка 3 трябва да има една наклонена черта след C: В противен случай ще връща грешка. Пиша го, защото на начинаещи като мен им трябва време докато разберат защо не работи и затова е добре да го едитнеш :)
0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.