Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Success/Fail Rate - Programming Basics/ SoftUni

Преди време четох някъде за това колко от хората, които се явяват на Programming Basics взимат изпита и колко от тези, които продължават, завършват. Интересно ми е, дали има такава статистика или каква според вас е вярната статистика. Ако някой има линк към информацията - още по-добре.

Ако администраторите преценят, че трябва да изтрият темата, нека го направят. Няма да им се сърдя много.
 

Тагове:
4
Programming Basics
ArmenPotourlyan+deleted! avatar ArmenPotourlyan+deleted! 488 Точки
Best Answer

Това, което сега се води за изпит по Programming Basics, е само сянка на предишните инстанции на изпита. Затова не мисля, че може да се разглежда като сериозен фактор за успеваемостта като цяло на един студент в СофтУни. Освен това за 1,5 - 2 години обучение могат да станат много неща, може човек да загуби форма, може да започне работа, може да реши, че програмирането не е точно за него и т.н. Предвид фактът, че не много хора са завършили СофтУни (все пак е сравнително нова образователна институция), дори и някой да даде точната статистика - спокойно можем да я отпишем като нерелевантна.

Съществуват три вида лъжи: лъжа, нагла лъжа и статистика."

Марк Твен

Ако все пак търсиш някаква корелация между успех на изпит по PB и реализация в IT сферата, разгледай суровите данни от предишните инстанции на изпита Programming Basics Old Exams (Contest Results). Направи допускането, че всички с резултат над 400 / 500 успяват. Ще получиш малък процент успеваемост и според мен ще е реалистичен. Не е случайно, че СофтУни обещават помощ при намирането на работа на студенти с успех над 5.00, и не е случайно, че се преминава от СофтУни 2.0 към СофтУни 3.0 - идеята е с нововъведенията да се покачи успеваемостта на студентите.

 

Моят съвет към всички, които искат да успеят (и аз в това число):

Нека да стъпим на земята - влизането в СофтУни е само началото, никаква статистика и никаква реклама не гарантира, че ще успеем. Затова работим здраво с желание и вярваме, че нещата ще се получат. Нещата вече се получават!

8
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Получиха се добри отговори. Мисля, че тази тема ще бъде от интерес за много хора.

2
ViPeRsA avatar ViPeRsA 189 Точки

Влез в judge и на всеки бейсик има "contest results" там са резултатите.Статистика няма, ама предполагам можеш да си сметнеш горе-долу. :)

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Здравей,

Малко се съмнявам да има такава статистика. Тук всичко зависи от човека,от желанието му за учене и развиване. Според мен над 70 % от студентите кандидатствали в Софтуни успяват да вземат Programming Basics и продължават да учат в следващите модули. А останалите 30 % не могът да вземат изпита, вижда им се трудно и се отказват, а материала който учим в Coding 101 е на ниво в гимназията, 9 - 10 клас. Те не успяват, защото не полагат достатъчно усилия. Човек ако коди по 5,6 часа дневно няма как да закъса с материала. А тези който продължават напред почват работа преди да са завършили и паралелно с работата и учат в Софтуни.

1
13/05/2016 23:21:24
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Това е също интересна статистика, доколкото може да се нарече така. Интересно е също твърдението на СофтУни, че университета намира работа на всички онези, които се справят с материала. Много малко университети/ учебни заведения могат да се похвалят с това, но донякъде е обяснимо, поради големия интерес към IT специалистите и програмистите в частност.

1
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Не виждам достатъчно задачи в курса, за да се занимаваш с програмиране по 4-5 часа на ден през цялото време на курса и непосредствено преди изпита. Може би имаш в предвид материали в мрежата?

1
13/05/2016 23:35:31
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

според мен дори вече Programming Basics-a е още по-лесен отколкото е бил преди. Няма ги дори побитовите операции , които са доста интересни за решаване и развиват логическо мислене. 

3
13/05/2016 23:35:53
H.Stoyanov avatar H.Stoyanov 115 Точки

Колега, ако те интересува това, колко от записаните (приетите) завършват е много относително, защото съм чувал доста истории, за това как някои като натрупат нужните знания и започнат работа, изоставят (по някога, защото нямат време) ученето и от там следва, че не са завършили. Надявам се отговора да ти даде някакви насоки.

Хубав ден! cheeky

1
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Хвърлих ѝ едно око, но си харесвам моята повече. wink

-1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.