Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Visual Studio disk space issue

Имам няколко физически диска на настолния си компютър. Наложи се да инсталирам Visual Studio заради курса Programming Basics, но след инсталацията имам проблем с дисковото пространство, тъй като програмата винаги инсталира по-голямата част от файловете си на C:, т.е. на диска, на който е инсталирана операционната система. Въпреки че Visual Studio е инсталирана на E:, тя заема 4+GB от C.
Проблемът е в това, че C: ми е SSD с ограничен размер (60gb), който ползвам предимно за Windows и някои други приложения, които също не се инсталират на друг дял, като Аcronis True Image, например.
Та въпросът ми е има ли начин да освободя място на C, за да не ми показва Win10 съобщения за недостатъчно място на диска или е време да си взема друг SSD с повече GB.

1
Общи приказки
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Моят съвет е да вземеш по-голямо ssd - каквото и да направиш 60 гб. са си доста малко за системен диск - все повече неща ще се налага да инсталираш в процеса на обучението и мястото просто няма да ти стигне.

За нов 128 гб. ще ти стигнат, но е доста по-изгодно да вземеш направо 250/256 гб.

Имай в предвид, че за да работи добре ssd-то трябва да има свободни поне 10% /необходими са за нормална работа на trim функцията/.

2
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Това смятах и аз да направя. 250GB се продават за 180лв в момента, а свободното място на C: сега ми е 100MB. Въпреки че имам около 500GB свободно пространство на други дискове, не мога да го ползвам за Visual Studio за жалост.

1
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Има и по-евтини, а ще вършат същата работа /сайтовете са примерни/:

SSD

SSD

2
21/05/2016 15:52:53
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Да, имат много добри цени. Засега се спрях на този.

1
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Вземи си ново SSD. Аз преди един месец си взех ето това и много съм доволен, лаптопа ми лети сега, Visual studio, преди ми зареждаше за над 15 секунди, а сега само за 2 секунди. Сега е и намелено малко.

1
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Бях се спрял на ето този, но твоето предложение май е по-добро.

1
rado84 avatar rado84 1 Точки

Че тя 10-ката принципно си заема малко място (едва 10GB след прясна инсталация), но все пак можеш да пробваш това. Основно се отнася за 7-цата, но би трябвало при 10-ката процесът да е подобен. И разкарай Майкрософт Офиса. Вместо него ползвай примерно Либре Офис - ще ти спести едни 5 до 8GB.

0
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Пробвах инструкциите. Командата powercfg -h off не ми връща нищо, а paging file-а трябваше да го намаля до по-малки размери от посочените, защото Win казва, че нямам място на диска за него и е така.

Офиса не смятам да го разкарвам, защото не ми се занимава да разучавам аналогичен софтуер за 5GB спестено място.

1
21/05/2016 17:14:22
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

page файла може да го премести на друг дял /с цената на малко производителност/

1
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Ще трябва да взема нов диск: https://cloudup.com/ca6_qv9CbuW

0
21/05/2016 18:45:28
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.