Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

След като решите задачите в Judge

Какво правите, след като решите всички задачи от Programming Basics преди да свърши курсът? Помагате на другите във форума, играете шах или чертаете по стената, като затворник, за да отбелязвате колко дни ви остават до изпита?

Майският курс върви много бавно и затова карах по този от Март, след като разбрах, че задачите са едни и същи.
Да се считам ли подготвен за изпита?

Все още получавам имейли да си събмитвам домашните навреме и съобщения за качени нови материали по курса. Някак си се получава disconnection между онлайн обучаващите се и преподавателите, а до изпита на 17 Юли има още толкова много време.

Когато си в онлайн форма на обучение, някой въобще проверява ли какво правиш или директно те чакат за изпита?

Тагове:
-2
Programming Basics
KrasimirPetkov avatar KrasimirPetkov 328 Точки

Няма логика някой да те "проверява" непрекъснато, при условие че всички сами сме избрали да се запишем в SoftUni и е изцяло в наш интерес да се представим добре.

Относно задачите - те са просто удобен начин да изпробваш наученото и да получиш оценка на решението си. След като си решил всичко в Judge, можеш да пробваш с материала по-напред или да прочетеш нещо интересно, свързано с програмирането. А и почивката не е лош вариант, ако се чувстваш достатъчно подготвен.

В крайна сметка, мисля че всеки се е записал тук с идеята да се реализира в тази сфера. Всяко допълнително усилие може да е само от полза :) 

Както казваше един преподавател в стария ми университет: "Образованието е преди всичко самообразование".

0
TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

Ако си решил абсолютно всичките изпитни задачи от Basic нивото и се чудиш какво да правиш аз бих ти препоръчал следното:

1.Да гледаш материалите напред и да потърсиш различни задачи в нета например такъв сай е следния http://practiceexercisescsharp.blogspot.bg/.

2. Може да погледнеш изпитните задачи от http://telerikacademy.com/.

3. Реши задачите от Fundamentals of Computer Programming with C#.

Мисля ,че задачите от учебника на Наков са доста интересни и са достатъчно като количество.

Успех

3
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Обмислях третия вариант, но не смятам да продължа със C#, защото се интересувам повече от JS и евентуално PHP, заради WordPress, с който се занимавам от години.

Със C# ми се наложи да се запозная само заради входния изпит на университета.

0
31/05/2016 20:49:37
TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

Разгледай този сайт http://aula.bg/course

Тука има курсове за Wordpress,"Графичен дизайн с CorelDraw, HTML5 и CSS3!

Аз лично съм изкарал доста различни курсове и съм адски доволен.

 

0
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Мерси за предложението, но съм добре запознат с HTML и CSS. Минал съм над 30 курса в Lynda.com, а и имам вече 4 теми в WordPress themes repository. :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.