Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Jordan_Dobrev12 avatar Jordan_Dobrev12 336 Точки

[Programming Basics] Квартално магазинче

Здравейте , колеги!

Имам затруднение с една задача , погледнете я и кажете къде има грешка

В  judge ми дава 53 точки , а на конзолата работи до някъде. Пиша на конзолата 

Varna

peanuts

4

след , което ми дава "Not anvalid"

Като напиша :

coffe

sofia

3

Веднага ми връща релултата : 1.5

Моля , погледнете и кажете къде бъркам.

Ето и кода

-1
Programming Basics 15/06/2017 12:04:57
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Можеш и да си пооптимизираш кода, за да не пишеш Console.WriteLine() на всеки ред, а само веднъж в края на програмата, когато приключат всички изчисления.

0
sis44o avatar sis44o 5 Точки

Здравейте!
Ето го моя код - 
https://pastebin.com/TfLz5CWQ

В judge ми дава 73 %.

Къде бъркам?

 

Благодаря предварително за отделеното време!!!

0
RujenaDimitrova avatar RujenaDimitrova 18 Точки

var product, трябва да ти е string product = Console.ReadLine().ToLower();

var town, трябва да ти е string town = Console.ReadLine().ToLower();

var quantity = int.Parse(Console.ReadLine());, трябва да ти е: double quantity = double.Parse(Console.ReadLine());

0
11/06/2017 00:02:38
sis44o avatar sis44o 5 Точки

Много ти благодаря!!!

0
maleksieva avatar maleksieva 0 Точки

Здравейте, бихте ли погледнали и моякод.Неразбираме защо конзолата не отпечатва цената "price"?

https://pastebin.com/4669tHWt

0
RujenaDimitrova avatar RujenaDimitrova 18 Точки
https://pastebin.com/PvrEGJAu
0
ivaylokostov87 avatar ivaylokostov87 14 Точки

Относно въпроса на maleksieva

До колкото виждам ти отпечата цената, но само с число. Предполагам, че това което очакваш е да видиш е:  Price: 1.50, например.

Записвайки  така : Console.WriteLine(price);    ,конзолата ти отпечатва само едно число , в някой случай без цифри след запетаята.

Според мен, за да ти изкара резултата, който посочих по-горе, принтирането трябва да изглежда така:

                 Console.WriteLine($"Price: {price :f2} ");
или

                Console.WriteLine("Price: {0 :f2}", price);

все едно и също е. Предполагам знаеш че   :f2   закръгля цифрите след запетаята до 2 :)

Можеш наистина да оптимизираш кода си, като променливата "price" я инициализираш най-отгоре при другите променливи, в проверките я позлваш без "var", т.е. "price = ...." и накрая на кода, след проверките слагаш едно принтиране, както по-горе :)

0
15/06/2017 03:56:11
maleksieva avatar maleksieva 0 Точки

Здравейте,

проблемът ми е, че крайната цена не севизуализира даже като цифра, не искам да се вижда Price: число, а само число, но то не севизуализира на конзолата? Не мога да си открия грешката....

 

0
ivaylokostov87 avatar ivaylokostov87 14 Точки

към maleksieva

При мен цената се принтира без проблем, но не разполагам с тестовите входове,0 които ти имаш и правя проби със стринговете, които си подала в проверките.

Единствената причина да не ти принтира резултата след натискане на ctrl + F5  във VisulaStudio според мен е - стринговете (един или повече) в проверките да не съвпадат с подадените на входа стойности, оттам да не влиза в if-овете и за това да не принтира резултат. За мен кода ти работи. Ако искаш, дай примерните входове, да тестваме с тях.

Тестово подавам: "sofia", "peanuts", 2

При мен на козолата излиза следното: 3.2

 

0
maleksieva avatar maleksieva 0 Точки

Промених кода - https://pastebin.com/rTUaz33Q, но сега judge ми дава 73% и следната грешка, при вход

sweets
Sofia
2.23:

Unhandled Exception: System.FormatException: Input string was not in a correct format.
   at System.Number.StringToNumber(String str, NumberStyles options, NumberBuffer& number, NumberFormatInfo info, Boolean parseDecimal)
   at System.Number.ParseInt32(String s, NumberStyles style, NumberFormatInfo info)
   at _2.Program.Main(String[] args)

 

Тестовите примери са:

вход

изход

 

вход

изход

 

вход

изход

 

вход

изход

 

вход

изход

coffee

Varna

2

0.9

peanuts

Plovdiv

1

1.5

beer

Sofia

6

7.2

water

Plovdiv

3

2.1

sweets

Sofia

2.23

3.2335

0
Jeliozver avatar Jeliozver 356 Точки

Входа ти за количество трябва да се преобразува в double, a ne int. С тази малка корекция си работи на 100/100.

0
maleksieva avatar maleksieva 0 Точки

Благодаря :)

0
RalitsaZlateva avatar RalitsaZlateva 0 Точки

 

 

0
17/09/2016 22:35:50
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.