Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vani4ka66 avatar vani4ka66 24 Точки

[Exam Problems] C# Advanced - GUnit

От 3 часа се мъча над задачата от изпита Java Fundamentals от 23.04.2016 - GUnit. Опитвам се да я реша на C#.

Нещо ми гърми в сортирането. Правя дикшънарито да е SortDictionary, после му давам по какви ключове да сортира, и то все едно зачита само сортирането по азбучен ред. Не мога да си обясня къде греша. Ако някой е решил задачата на C#, моля да я постне , за да я погледна! Или пък да каже къде ми е грешката, за да я оправя.

Ето и моя код:

https://github.com/vani4ka66/GUnit/blob/master/GUnit/GUnit

Тагове:
1
C# Advanced 30/05/2016 17:30:43
ArmenPotourlyan+deleted! avatar ArmenPotourlyan+deleted! 488 Точки
Best Answer

В Regex pattern-a символът pipe | трябва да се escape-не:

@"^([A-Z][a-zA-Z0-9]+) \| ([A-Z][a-zA-Z0-9]+) \| ([A-Z][a-zA-Z0-9]+)$";

 

Не знам защо използваш MatchCollection btw, с един Match би било по-лесно:

Match match = regex.Match(input);

string className = match.Groups[1].Value.Trim();
string methods = match.Groups[2].Value.Trim();
string tests = match.Groups[3].Value.Trim();

 

Ако все пак държиш на MatchCollection:

MatchCollection matches = regex.Matches(input);

string className = matches[0].Groups[1].Value.Trim();
string methods = matches[0].Groups[2].Value.Trim();
string tests = matches[0].Groups[3].Value.Trim();

matches съдържа колекция, от която искаш само първия елемент, а групите почват от 1, понеже нулевата група държи целия match.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.