Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Pafo37 avatar Pafo37 21 Точки

Java OOP- Problem 7. Car Salesman

По условие efficiency и displacement за Engine са optional, и ако няма нищо пиша "n/a".Efficiency e String, но displacement e integer и не мога да напиша "n/a", защото е String.Пробвах да го направя String, но когато се опитам да създам последния конструктор ми пише, че вече съществува.Как да го направя?Ето и кода- http://pastebin.com/c5uTsvzV 

Тагове:
0
C# OOP Basics
Pafo37 avatar Pafo37 21 Точки

Някой ще може ли да си прати решението?

0
stela.iv avatar stela.iv 115 Точки

Не е особено подреден код,няма валидации и е в pastebin :) , но идеята е, че съм направила един конструктор и за двата случая и приемам стринг и в Main правя проверка, дали получения параметър може да се парсне. Ако може го слагам като обем на двигателя, а ако не - като ефективност. Вероятно има много по-добро решение, но работи без проблем и така. Същата проверка правя и за color и weight, когато създавам обект от Car.

http://pastebin.com/NqYbtJj6

Успех

0
25/06/2016 15:31:22
Pafo37 avatar Pafo37 21 Точки

Исках решение, защото това - " When creating the object for a Car, you should keep a reference to the real engine in it " , го разбрах че по някакъв начин още в правенето на обекти на Car, да са свързани с Engine и се зачудих как да го направя.Иначе на пръв поглед, ми е ясно решението ти, благодаря !

Edit: сега видях Engine engine в Car, може ли да обясниш какво точно прави?

0
25/06/2016 16:42:11
stela.iv avatar stela.iv 115 Точки

Това е поле като всички останали, с тази разлика че клас Engine го създаваш ти.Както имаш поле model, което е string, така е и полето engine, което е обект от твоя клас Engine. Разгледайте решението, ще видиш, че създавам обект от Engine, преди създаване на обект Car и вкарвам в конструктора на car вече готовия engine. Ако е неразбираемо в пейстбин, мога да ти пратя и линк към github. Извинявай ако има грешки в коментара, но пиша през телефона:)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.