Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

stefankos avatar stefankos 1 Точки

Задача от домашно Inheritance - Mankind

Здравейте,

 

Моля някой ако е решил задачата за повече от 90 точки да сподели решение.

Аз едва изкарвам 46т :(.

Нарочно не ви споделям кода ми , защото  е много дълъг и не вярвам някой да се хване да го чете.

 

Благодаря!

Тагове:
1
C# OOP Basics
ArmenPotourlyan+deleted! avatar ArmenPotourlyan+deleted! 488 Точки

Най-вероятно отпечатваш данните за студента, дори и ако има грешка в данните за работника. Трябва да отпечатваш данните за студента и работника, само ако всички входни данни са валидирани. Това, разбира се, го няма в условието... Освен това 3 от 15те теста са грешни и с шмекерии можеш да излъжеш два и да ги докараш до 93 / 100.

try
{
    Human student = new Student(studentFirstName, studentLastName, facultyNumber);
    Human worker = new Worker(workerfirstName, workerLastName, weekSalary, workHoursPerDay);
    Console.WriteLine(student);
    Console.WriteLine(worker);
}
catch (ArgumentException ae)
{
    Console.WriteLine(ae.Message);
}

EDIT: Sorry, току що видях, че са оправили тестовете вече можеш да вземеш 100/100.

3
30/06/2016 19:08:01
iVasilev93 avatar iVasilev93 11 Точки

Само това ли не е споменато ? Доста грешни отговори ми дава, а не си ги намирам .. Констрейните правилно ли са описани ?

0
stefankos avatar stefankos 1 Точки

Точно това беше големия проблем.

Благодаря!

 

Сега го докарах до 86т.  :)

Последния ми дава грешка а 8мия грешен резултат.

 

0
ArmenPotourlyan+deleted! avatar ArmenPotourlyan+deleted! 488 Точки

Ето едно решение - сравнявайте: https://github.com/apotourlyan/AnotherBullshitOOPProblem

iVasilev93 за constraints:

" Expected length at least 3 symbols! Argument: lastName " - отпред и отзад няма празно място.

" Expected upper case letter! Argument: lastName" - отпред няма празно място.

За друго не се сещам.

 

2
30/06/2016 20:16:16
iVasilev93 avatar iVasilev93 11 Точки

Мерси за отговора. Относно констрейните, мислех че за аргументите искаха да принтираме подаваните ст-сти на lastname, firstname  и т.н.

0
dakasfc avatar dakasfc 2 Точки

Моята грешка беше при грешно съобщение , но все още ми дава 93 ....

7-мия тест ми дава грешен отговор, а последния тест мисля ,че е заради разтоянието между студента и работника (трябва да има един Console.WriteLine() , без него ми дава 80 точки) 

0
ArmenPotourlyan+deleted! avatar ArmenPotourlyan+deleted! 488 Точки

7-мият тест беше май за валидация на факултетния номер - виж там нещо да не бъркаш?

0
dakasfc avatar dakasfc 2 Точки

да точно това е ..... просто исках да се опитам без regex , мерси много

0
30/06/2016 21:09:23
mrfreeman avatar mrfreeman 11 Точки

Благодаря помощта! Докарах задачата до 100т. Нямам представа как успявате да отгатнете кога Джъдж търси интрвал или не. Камо ли тест 7 за какво точно се отнася

0
sevdalin avatar sevdalin 38 Точки

Е това на нищо не прилича... Загубих си 1 час от и без това ограниченото време за учене, за да си чудя защо ми дава 26/100. Тъкмо бях решил, че разбирам материала доста добре и тази задача ме удари в самочуствието... Не е възможно да има толкова много грешки в задачата! Грешки в Constrains, грешки в Judge... грешки на всякъде... просто нямам думи :(

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.