Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

radybt avatar radybt 9 Точки

[Programming Fundamentals] 14.Magic Letter

Помагайте, нямам представа какво да правя с тази задача.. единственото, което ми хрумва е да ползвам кодовете на отделните чарове и да ги вадя с To.String но вече с три символа и с това, че магическото не трябва да се изписва въобще така се забърках, че нямам идея какво да правя! 

Тагове:
0
Programming Fundamentals 29/05/2017 16:12:40
dZf1aeA-ick.36 avatar dZf1aeA-ick.36 169 Точки
Best Answer

Имаш ли някакъв написан код или нищо не ти хрумва? Ако имаш код, постни го някъде, за да ти помогнем с решението, ако ли не.. ето ти моето: 14. Magic Letter
1) Въртя трите цикъла, за да генерира всички комбинации от трите символа
2) Правя проверка дали в текущата комбинация не присъства последният символ (който трябва да се игнорира) и ако условието е вярно, я принтира (така игнорира всички комбинации, в които присъства последният символ).

1
04/06/2017 13:01:36
radybt avatar radybt 9 Точки

Нямам никакви идеи, сега ще го прегледам, благодаря.

0
radybt avatar radybt 9 Точки

О, боже, то не било нищо особено, аз много се шашардисах понеже има 3-ти чар и взез да се чудя какво да го правя, а не се сетих за 3-ти цикъл, хаха. 

0
Bullsized avatar Bullsized 153 Точки

горния линк не работи. 
ето и моето решение: 14 Magic Letter

другото което е - пичове, тая задача сме я решавали и я има от преди :) припомнете си от бейсика Programming Basics Exam - 18 December 2016, Problem 06. Letters Combinations ;) 

0
IvanSpiridonov avatar IvanSpiridonov 17 Точки

Знаех си, че сме я решавали и тояно се чудих как да прочета символите и видях поста на Bullsized :)

Иначе решението на Биляна е много елегантно, както се казва с една идея по-добро от моето.

Ето и моето: https://pastebin.com/bNgPEBW0

1
Kristiyan93 avatar Kristiyan93 34 Точки

Изинявай да Ви попитам "result.Contains" какво точно прави ?

1
Bullsized avatar Bullsized 153 Точки

ето тук можеш да провериш

накратко - булева за дали се съдържа даден чар/стринг в зададен чар/стринг. приеми го като сравняване на числа (ако 0 е равно на 0, то true, ако 9 не е равно на 0, то false; ако 'ч' се съдържа в "чай", то true, ако 'м' не се съдържа в "чай", то false)

0
Kristiyan93 avatar Kristiyan93 34 Точки

Мерси! 

1
pavsavov avatar pavsavov 18 Точки

Малко реших да си поиграя с някои от задачите,които не бях решавал.

Та относно тази,се натъкнах на един друг проблем.

В крайна сметка почти заех,цялата задача,но отново имам същия проблем,а именно безкраен цикъл.

Немога да разбера защо след като извърти съответните букви продължава с най-различни символи.

Т.е. защо при извъртане на комбинациите от 'а' до 'c' не приключва до там,ами продължава с някакви несвойствени неща.

ето и кода:

https://pastebin.com/WhY9f1Dy

 

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

pavsarov виж си 2 цикъл имаш грешка в променливата и всичко ще се оправи :Д въртиш j но даваш i<secondl :D j++ :D

0
pavsavov avatar pavsavov 18 Точки

Лелеее...колко време ги зяпах тия редове,колко неща му променях,ама баш това хич не съм го видял,дори и с дебъгера не ми е направило впечатление...Много ти благодаря за доброто око :)

0
Soniks avatar Soniks 1 Точки

Аз също имах затруднение с този проблем. Прочитайки това което е написала колежката "ick.36" достигнах до това решение което в Джъдж ми дава 100 / 100 .

Линк към решението: https://pastebin.com/ySp8hnwA

Надявам се да помага!

0
plamenpik avatar plamenpik 31 Точки

Здравейте колеги имам проблем с решението на въпросната задача джъдж ми дава 57/100 ето го моето решение https://pastebin.com/F0HAiGC4 от къде точно идва проблема?

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

не въртиш цикъл  до 3та буква и изпускаш възможни варианти. това реално е задача с 3 вложени цикъла а ти изпускаш единия като въртиш само до second

0
19/05/2018 13:07:12
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.