Неправилни тестове в Judge

GoldenBoyBG avatar GoldenBoyBG 28 Точки

Здравейте, искам да споделя една грешка, която намерих в Judge. На тази задача, според условието което е дадено в C# Book, резултатът трябва да бъде изведен чрез {0:f2} до втория знак след десетичната запетая. Искам да съобщя за това, че дори и без да използвам {0:f2} системата отново ми дава 100 от 100 точки, което е неправилно.

Благодаря за вниманието!

Тагове:
inkarnasion avatar inkarnasion 124 Точки
Best Answer

И защо мислиш че има грешка? Просто книгата е по стара, когато пускаш решения в Джъж гледай условието от упражнението. Там не пише че трябва да се закръгля до второто число след запетаята. Явно са решили да сменят условието защото от файла с упражненията към лекцията няма такова изискване.

0
GoldenBoyBG avatar GoldenBoyBG 28 Точки

Добре, не съм гледал какво е условието в упражнението към съответната лекция, но смятам, че тези неща би трябвало да бъдат уеднаквени за да се избегнат подобни "безсмислени" постове като моя.laugh

1
inkarnasion avatar inkarnasion 124 Точки

Най вероятно правят малки промени с цел човек да си следи лекцийте. Аз така се подведох преди време с една задача Тръби в басейн, и се чудя що не излиза а я правя според книгата а те сменили условието и трябваше да се ползва децимал сепаратор :) Така че гледай си условията от лекциите и тогава решавай wink

0