Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

IlianStefanov2003 avatar IlianStefanov2003 -7 Точки

Задача с проверка но без да се използват цикли

Здравнейте 

Трябва да реша няколко задачки:

Първата: Дадени са три числа. Да изведе най-малкото. 
Втората: Дадени са три числа. Да се подредят в нарастващ ред. 
Третата: Дадени са три числа. Да се подредят в намаляващ ред. 
Четвъртата: Дадени са три числа. Да се намери средно аритметичното на най-малкото и най-голямото от числата.

 

Пробвах с много повтаряне на if-else конструкцията ама посел не знам какво да правя

Не знам как да се подреждат в нарастващ или намаляващ ред.

 

Също така има още една задача-Дадено е трицифрено число да се изведат цифрите му в обратен ред(аз я реших тази задача като написах числото на всеки ред по една цифра и после наобратно ама госпожата ми каза че иска числото ми да е на един ред) и не знам как да я реша.

 

Ще се радвам ако ми помогнете.

 

Тагове:
0
Programming Basics
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

първата задача с 2 променливи. с едната четеш от конзолата другата int smallest int=int.MaxValue()  и правиш проверка ако подаденото числ ое по малко от smallest. smallest= числото. И накрая печаш smallest

втората и 3та  най-лесно  с масив може и с проверки но с масив е по готино. list<int> nums= Console.Readline.Split().Select(int.parse).Tolist();

и после nums.orderby(x=>x<x) това за втората а третата нums.orderby(x=>x>x) и резултата го изписваш с string,Join("",nums)

4та е малко по интересна избираш си една от подредбите в 2ра или трета задача и взимаш първото и последното число и намираш средното им.

А за последната приемаш числото като char[] nums=console.Readline().ToCharArray и  var reversednums=Array.Reverse(nums)

  и директно Console.Writeline(string.Join("",reversednums))

0
IlianStefanov2003 avatar IlianStefanov2003 -7 Точки

Е да ама на послединте задачи където зиползваш масиви нищо не разбирам 

госпожата не ни е учила на масиви

Има ли друг начин да се направи?? понеже не сме учили??и нищо неми говори само думата array??

0
IlianStefanov2003 avatar IlianStefanov2003 -7 Точки

а за тези задачи как се прави

по същият начин или по подобен с масиви??

 

Дадено е трицифрено число. Да се получи числото записано със същите цифри, но първата цифра да е преместена отзад. 
 Дадено е трицифрено число. Да се получи числото записано със същите цифри, но първата и втората му цифра да са разменени. 
 Дадено е трицифрено число. Да се получи числото записано със същите цифри, но втората и третата му цифра да са разменени.

0
IlianStefanov2003 avatar IlianStefanov2003 -7 Точки

ерси много обаче това не го разбирам а пък съм го виждал много пъти

/= +=

какво означават те?

0
martinml avatar martinml 297 Точки

"a += 3" означава "a = a + 3". Същото е и с другите такива оператори (-=, *=, %=, /=, &=, |=, ^=)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.