Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

m.smokov avatar m.smokov 0 Точки

2.Rounding

Напишете JS функция, която заобикаля числата с определена точност.
Входът идва като две числа. Първата стойност е числото, което се закръглява, а второто е точността (значителен знак след десетичната запетая). Ако се премине точност, която е повече от 15, тя трябва автоматично да бъде намалена на 15.
Премахване на крайните нули, ако има такива (можете да използвате parseFloat ())
Изходът трябва да бъде отпечатан на конзолата. Не отпечатвайте незначителни знаци след десетичната запетая.

3.1415926535897932384626433832795,2  --->3.14

 

Здравейте , някой може ли да ми каже защо Judje ми дава 0/100 . Според мен задачата ми е напълно вярна..

https://github.com/msmokovv/02.SoftUni---Intro-and-Basic-Syntax---Exercise---JavaScript/blob/master/02.%20Rounding

Тагове:
0
JavaScript Fundamentals
Stani82 avatar Stani82 13 Точки

Да, вече не работим с масив при извикването на функцията и input, вместо параметри. Съответно не ти трябват в началото и тези променливи a и b, защото можеш да работиш направо с подадените параметри във функцията, които на практика са ти променливите. При викането на функцията се подават така наречените аргументи, които представляват стойностите на параметрите(променливите). Ето как съм го направил аз: 

function rounding(number, prec) {

if(prec > 15) {

prec = 15;

}

 

number = number.toFixed(prec);

console.log(Number(number));

}

0
11/04/2019 03:15:39
martyj avatar martyj 2 Точки

От кога не се работи с масиви, аз бях карал бейсик януари 2019 и тогава нещата бяха по различни и ги използвахме много и никъде нямаше проблем дали изпилзваш масив или не.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.